کابینت پلی اورتان

انواع مختلفی از کابینت ها وجود دارند که یکی از آن ها کابینت پلی اورتان است و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. علاوه بر اینها جلوه و زیبایی خاصی دارند و فضای دلنشینی به آشپزخانه می بخشند. این نوع کابینت از جمله جدیدترین و بهترین کابینت ها محسوب می شوند و دلیل نامگذاری آن به پلی اورتان، پوشش رنگی است که بر روی تمامی قسمت های کابینت کشیده می شود. کابینت پلی اورتان را از هر سبک و متریالی می توان ساخت و تنها چیزی که آن را از بقیه کابینت ها متمایز می سازد، پوشش رنگی پلی اورتان آن است که باید بر روی کابینت ها قرار گیرد. دوام، زیبایی و کیفیت کابینت های پلی اورتان بسیار بالا است و همین موضوع سبب شده است تا جزء پرطرفدارترین و محبوب ترین کابینت ها محسوب شوند.
کابینت پلی اورتان

روند فعالیت در دیاکو دیزاین

از شروع تا پایان کار در دیاکو دیزاین به چه صورت است؟

طراحی 3 بعدی

در ابتدا با توجه به مکان مورد نظر و سلیقه مشتریان طرح اولیه ای توسط نرم افزارهای مربوطه با تائید مشتری محترم طراحی می شود .

ساخت و تولید

بعد از تائید نهایی طرح، طراحان دیاکو به ساخت و تولید محصول مورد نظر در بازه زمانی گفته شده می پردازند. در این مرحله از بهترین متریال ها استفاده می شود.

نصب و تحویل

طراحان دیاکو محصول ساخته شده را در بازه زمانی مقرر نصب می کنند و در کوتاه ترین زمان ممکن آن را تحویل مشتریان محترم خواهند داد.

live-chat-web-support-svgrepo-com

با ما در ارتباط باشید

برای اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت انواع کابینت پلی اورتان با ما تماس بگیرید.

چرا با دیاکو دیزاین همراهی کنید؟

مزایای استفاده از خدمات دیاکو دیزاین

قیمت مناسب

کیفیت بالا

تحویل به موقع کار

کابینت پلی اورتان چیست؟

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد به دلیل لایه رنگی پلی اورتان که بر روی متریال کابینت ها قرار می گیرند به آن ها کابینت های پلی اورتان می گویند. متریالی که برای این کابینت ها در نظر گرفته می شود از جنس چوب و ام دی اف خام است. معمولا چوب های طبیعی گران قیمت هستند، به همین دلیل در نمونه های اقتصادی بیشتر از کابینت های ام دی اف خام استفاده می کنند.

کابینت هایی که با چوب طبیعی تولید می شوند بسیار زیبا و گران قیمت هستند، اگر از طرفداران چوب طبیعی هستید می توانید آن را خریداری کنید و زیبایی منحصر بفردی به آشپزخانه خود ببخشید. استفاده از پوشش پلی اورتان بر روی کابینت های چوبی و ام دی اف دوام و ماندگاری آن ها را بالا می برد، علاوه بر اینها بر شیک بودن آن ها نیز افزوده می شود؛ همچنین با پوشش پلی اورتان مقاومت کابینت ها در برابر عوامل مختلفی از جمله رطوبت، آب، حرارت و... بیشتر می شود.

 پوشش کابینت های پلی اورتان کاملا به وسیله رنگ است و یکی از انواع کابینت های رنگی به شمار می آیند. تمامی قسمت های کابینت ها توسط لایه رنگی پلی اورتان باید پوشیده شوند و هیچگونه تفاوتی بین لبه ها، پشت کابینت ها و... نیست. سطح کابینت ها کاملا پوشیده از رنگ است و از این لحاظ می تواند با ظرافت خود، مشتریان زیادی را به خرید تشویق کند.

 برای اینکه بهتر با کابینت های پلی اورتان آشنا شوید به این مثال توجه کنید. برخی از کابینت ها مانند هایگلاس چند نوع پوشش دارند. برای مثال لبه ها، کناره ها و رویه بیرونی با یک لایه پوشیده شده است و پشت کابینت ها با روکش دیگر پوشیده شده است؛ اما کابینت های پلی اورتان اینگونه نیستند و تمامی قسمت های آن ها از جمله رویه بیرونی، درونی، کناره ها، لبه ها و... با رنگ پلی اورتان پوشیده می شوند و اینکار از نفوذ آب توسط لبه ها به داخل کابینت ها جلوگیری می کند.

کابینت با وسابل زیاد
کابینت با وسابل زیاد

رنگ پلی اورتان

ماده اصلی رنگ پلی اورتان چیست؟

رزین و هاردنر تشکیل دهنده رنگ پلی اورتان هستند که دوام بسیار بالایی دارند و علاوه بر کیفیت بالا بر زیبایی و ظرافت کار نیز می افزایند. کیفیت این رنگ ها بسیار بالا است. به گونه ای که این کابینت ها در برابر عوامل مختلف از جمله اشعه فرا بنفش مقاومت بالایی از خود نشان می دهند.

 به دلیل عدم نفوذ پذیری اشعه در رنگ های پلی اورتان معمولا تمامی خودرو سازان از این رنگ ها در صنایع ساخت خودرو نیز استفاده می کنند. معمولا پلی اورتان یک لایه محافظتی عالی به شمار می رود. وزن این لایه تقریبا بالا است و هر چه میزان لایه ها بیشتر باشد آسیب به سطح مورد نظر کمتر می شود و مقاومت آن بالاتر خواهد رفت.

آشپزخانه با کابینت های پلی اورتان
آشپزخانه با کابینت های پلی اورتان

گام به گام ساخت و تولید کابینت پلی اورتان

مراحل ساخت و تولید کابینت پلی اورتان

مراحل ساخت کابینت های پلی اورتان نسبت به کابینت های دیگر کمی سخت و زمان بر است و نیاز به تخصص بالایی دارد. زمانی که تولید کنندگان تجربه کافی در این زمینه داشته باشند می توانند در مدت زمان کوتاهی آن را تولید کنند، همچنین تجربه و تخصص کافی باعث رضایت بخشی تولید کنندگان و مشتریان نیز می شود. در ادامه این مطلب قصد داریم مراحل ساخت کابینت پلی اورتان را برای شما ذکر کنیم.

ساخت اسکلت کابینت و درب ها

سبک مورد نظر کابینت ها بستگی به نظر مشتری دارد و در مرحله اول پس از انتخاب مشتری یونیت و درب های کابینت ساخته می شود. معمولا از سه نوع سبک کلاسیک، مدرن و نئوکلاسیک برای ساخت کابینت ها استفاده می شود که مشتریان می تواند هر یک از آن ها را که بخواهند برای آشپزخانه خود سفارش دهند.

پرداخت، سمباده زنی و زیر سازی کابینت ها

قبل از آنکه بر روی سطح کابینت ها از پوشش رنگ استفاده شود، بر روی هر قطعه پرداخت و سمباده زنی انجام می شود. اینکار سبب می شود سطح هیچگونه ناهمواری داشته نباشد و کاملا صاف و یکنواخت باشد. هر چه پرداخت و سمباده زنی بهتر و ماهرانه تر انجام شود سطح کار نیز صیقلی تر و مسطح تر خواهد بود و همین موضوع سبب می شود تا رنگ آمیزی آن بسیار آسان تر و زیباتر انجام شود. بنابراین مراحل پرداخت، سمباده زنی و زیر سازی قطعات پیش از رنگ آمیزی آن ها اهمیت بسیار زیادی دارد.   

کابینت پلی اورتان
کابینت پلی اورتان

ساخت کابینت پلی اورتان در 4 مرحله

حکاکی و ابزار زنی

اگر مشتری سبک کلاسیک و نئوکلاسیک را سفارش دهد می توانید بر روی قسمت هایی مانند درب ها که کنده کاری دارند حکاکی و طراحی کنید. حکاکی بیشتر توسط ماشین های CNC انجام می شود، طرح نیز بسته به سلیقه مشتری دارد. می تواند قسمت های منبت شده را خریداری یا سفارش دهد تا ساخته شود و بر روی کابینت ها قرار داده شود.

 همچنین از گل های دکوراتیو نیز می توان بر روی کار استفاده کرد. این گل ها را هم می توان به صورت آماده خریداری کرد و هم می توان آن ها را درست کرد و بر روی کابینت ها قرار داد. اگر طرحی که مشتری انتخاب می کند روکش چوب باشد، باید لایه نازکی از چوب طبیعی بر روی  متریال پایه که از ام دی اف خام است پرس شود. با این رگه ها جذابیت کابینت ها چندین برابر خواهد شد.

پاشش مرحله ای رنگ

پس از آنکه تمامی مراحل ساخت کابینت با موفقیت پشت سر گذاشته شد در چند مرحله بر روی کابینت ها رنگ زده می شود. در مراحل رنگ زنی قبل از هر چیزی باید از رنگ آستر استفاده شود و بعد از آن بر روی رنگ آستر از پرایمر استفاده می شود، پس از آنکه پرایمر زده شود باید سطح کابینت را چک کرد و اگر نیاز به سمباده زنی دوباره بود باید انجام شود. پس از تمامی این مراحل رنگ مورد نظر مشتری را بر روی سطح قرار می دهند که به رنگ نهایی نیز معروف است.

اگر مشتری کابینت با کیفیت و زیبایی برای منزل خود سفارش دهد باید 5 تا 6 دست هر قطعه رنگ شود. پس از گذاشتن هر لایه از رنگ باید منتظر ماند تا خشک شود و در صورتی که نیاز به سمباده زنی باشد بر روی قطعه انجام شود. باید توجه داشته باشید که نباید بین مدت زمان رنگ ها فاصله زیادی بیندازید. چرا که ممکن است در طول فاصله گرد و غبار بر روی سطح بنشیند و سبب پایین آمدن کیفیت کار شود. پس از آنکه آخرین مرحله رنگ انجام شد کابینت مشتری آماده است و می تواند آن را در آشپزخانه خود نصب کند.

آشپزخانه با کابینت پلی اورتان
آشپزخانه با کابینت پلی اورتان

کابینت پلی اورتان در چه رنگ بندی هایی وجود دارد؟

رنگ بندی و رنگ کابینت پلی اورتان

تنوع رنگی در کابینت پلی اورتان بسیار زیاد است و افراد می توانند با توجه به سلیقه خود رنگ مورد نظر را انتخاب نمایند. تقریبا می توان گفت از هر نوع رنگی برای این کابینت ها استفاده می شود و پاسخگوی سلیقه های افراد بسیاری است. رنگ های شاد و سرحال کننده تا رنگ های سنگین و تیره همه بر روی کابینت های پلی اورتان قابل اجرا هستند.

قبلا هم گفته شد که برای رنگ آمیزی کابینت ها باید چند نوع لایه رنگ را بر روی آن ها اجرا کنیم. البته رنگ آمیزی قطعه ها با توجه به شیوه رنگ آمیزی، نوع حلال، کیفیت کار، نوع پایه و مدت زمان متفاوت است. اگر می خواهید کابینت های شما کیفیت بالا و دوام بیشتری داشته باشند، می توانید لایه های رنگ آن را بیشتری کنید. این کار علاوه بر زیبایی سبب عمر طولانی کابینت ها نیز می شود.

معمولا کیفیت کابینت های پلی اورتان بالا است. اما در صورتی که کابینت پلی اورتان بی دوام و از کیفیت کمی برخوردار باشد، باید به لایه های رنگی آن توجه کنید؛ چرا که هر چه میزان پوشش رنگی بالاتر باشد، کیفیت کابینت ها نیز خوب خواهد بود.

کابینت سرمه ای
کابینت سرمه ای

رنگ های کابینت بر پایه روغن

رنگ پلی اورتان بر پایه روغن

برای رقیق شدن رنگ کابینت ها از حلال های روغنی استفاده می کنند که یک پوشش بسیار قوی است و بر روی کابینت های ام دی اف جواب دهی عالی دارد و از آن در برابر عوامل و آسیب های مختلف مانند خش و ضربه محافظت می کند. اگر از روغن ها برای پلی اورتان استفاده کنید باید مدت زمان بیشتری صبر کنید تا آماده شود؛ چرا که لایه های رنگی زیادی بر روی کابینت قرار می گیرد و باید پس از زدن هر رنگ صبر کنید تا به طور کامل خشک شود.

 زمانی که رنگ پلی اورتان به صورت کامل خشک نشود و لایه دیگری از رنگ بر روی آن قرار گیرد منجر به پوسته پوسته شدن کابینت می شود. با اینکه رنگ پلی اورتان بر پایه روغن به مدت زمان زیادی نیاز دارد اما ارزش صبر کردن دارد. زیرا زیبایی کابینت را دو چندان خواهد کرد. بر روی چوب طبیعی نیز از روغن استفاده می شود که نتیجه آن تیره شدن رنگ حدود یک درجه است.

کابینت به رنگ آبی روشن
کابینت به رنگ آبی روشن

رنگ های کابینت بر پایه آب

رنگ پلی اورتان بر پایه آب

سرعت خشک شدن رنگ پلی اورتان بر پایه آب از سرعت خشک شدن رنگ پلی اورتان بر پایه روغن بیشتر است و نیاز به مدت زمان زیادی برای خشک شدن ندارد. این رنگ کاملا بی بو و شفاف است و سبب هیچگونه تغییری در رنگ کابینت ها نمی شود، افرادی که نمی خواهند تغییری در رنگ انتخابی آن ها به وجود آید این رنگ را انتخاب می کنند.

کابینت به رنگ سبز تیره
کابینت به رنگ سبز تیره

چه رنگ هایی برای کابینت پلی اورتان جذاب است؟

رنگ های پرطرفدار کابینت پلی اورتان

با ترکیب رنگ های اصلی و فرعی می توان هر رنگی که مد نظر مشتری است را به راحتی ساخت. حتی می توان درصد براق کردن یا مات بودن رنگ کابینت پلی اورتان را بالا برد تا همان چیزی که مد نظر مشتری است انجام شود. در ادامه برخی از رنگ های کابینت را با ویژگی های آن ها ذکر خواهیم کرد.

کابینت پلی اورتان سفید

امروزه شاهد رنگ سفید و محبوبیت آن میان افراد بسیاری هستیم و به جرات می توان گفت جزء پرطرفدار ترین رنگ ها به شمار می رود. افراد بسیاری دوست دارند رنگ کابینت های پلی اورتان شان سفید باشد، این موضوع علاوه بر زیبایی آشپزخانه فضای آن را بزرگتر نیز نشان می دهد. علاوه بر اینها تاثیرات مثبت زیادی بر روحیه افراد می گذارد. یکی دیگر از نکاتی که سبب محبوبیت رنگ سفید می شود این است که به راحتی می توان آن را با تمامی وسایل و رنگ ها ترکیب کرد و فضای زیبایی را به وجود آورد.

رنگ پلی اورتان روی کابینت تمام چوب

زمانی که از رنگ پلی اورتان بر روی چوب استفاده شود مقاومت آن بالاتر می رود، به همین دلیل در بسیاری از لوازم و وسایلی که با چوب درست می شوند از رنگ های پلی اورتان استفاده می شود. اگر قصد خرید کابینت های چوبی را دارید می توانید از رنگ پلی اورتان بر روی آن ها استفاده کنید. این رنگ بر روی چوب مانند یک محافظ عمل می کنند و از وارد شدن هر گونه خش، ضربه، خراش و...به چوب طبیعی جلوگیری می کنند.

علاوه بر اینها چربی، رطوبت، بخار آب و... نیز نمی تواند ضربه ای به کابینت ها وارد کند و یا اثر منفی بر آن ها بگذارد. از آنجایی که چوب طبیعی ظاهری شیک و مدرن دارد، زمانی که از پلی اورتان بر روی آن استفاده شود زیبایی آن دو برابر می شود و شفافیت ظاهری زیبایی خواهد داشت. برای کابینت های چوبی بهتر است از پلی اورتان بدون رنگ استفاده شود تا جذابیت طبیعی چوب حفظ شود.

کابینت سبز پلی اورتان
کابینت سبز پلی اورتان

کابینت پلی اورتان به رنگ سبز

کابینت پلی اورتان سبز

بیش از چندین سال است که افراد از رنگ سبز در دکوراسیون منزل خود استفاده می کنند و آشپزخانه نیز از این رنگ دلنشین بی نصیب نمانده است. اگر به دنبال یک رنگ آرامش بخش برای کابینت های پلی اورتان خود هستید رنگ سبز را انتخاب کنید. این رنگ بهترین گزینه در سبک های مختلف بخصوص سبک نئوکلاسیک است. علاقمندان به این سبک می تواند رنگ سبز را برای آشپزخانه خود انتخاب کنند؛ چرا که علاوه بر زیبایی باعث بهتر شدن روحیه افراد نیز می شود.

کابینت پلی اورتان براق

درصد های براق بودن کابینت به صورت دلخواه بسیار زیاد است و مشتریان می توانند درصد دلخواه خود را انتخاب کرده و سپس این درصد بر روی کابینت ها اعمال شود. ماندگاری کابینت پلی اورتان که در آن از درصد های براق بودن استفاده می شود، معمولا بیشتر از کابینت های مات است. چرا که در این کابینت ها از روغن استفاده می شود به همین دلیل ماندگاری و دوام آن بالا می رود. در سبک مدرن از این نوع کابینت ها بسیار استفاده می شود و براق بودن آن ها به روشن تر شدن فضای آشپزخانه کمک فراوانی می کند.

کابینت پلی اورتان مات

درست است که کابینت براق طرفداران زیادی دارد، اما باید بدانید که کابینت های مات نیز طرفداران خاص خود را دارند و از محبوبیت بسیاری در بین مردم برخوردارند. در سبک کلاسیک و نئوکلاسیک از این کابینت ها استفاده زیادی می شود و فضای آشپزخانه را بسیار شیک نشان می دهند. این نوع کابینت ها مقاومت بالایی دارند و لکه بر روی آن ها به چشم نخواهد آمد، به راحتی تمیز می شوند و بسیار با دوام هستند.

کابینت آشپزخانه طوسی
کابینت آشپزخانه طوسی

کابینت ممبران و پلی اورتان چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

تفاوت کابینت ممبران و پلی اورتان

قبل از آنکه به سراغ تفاوت کابینت های ممبران و کابینت های پلی اورتان برویم باید بدانید که کابینت های ممبران از ام دی اف خام تولید می شوند. حال با توجه به ماده مشترکی که در هر دو کابینت به کار می رود به سراغ تفاوت های آن ها می رویم که عبارتند از:

 • تفاوت اول در روکش و پوشش این کابینت ها است. اما متریال به کار رفته در هر دو کابینت یکی است. اما پوشش و روکشی که برای آن ها استفاده می شود، متفاوت است و همین موضوع تاثیر بسیاری بر کیفیت آن ها خواهد داشت.
 • یکی دیگر از تفاوت های کابینت های ممبران چگونگی حکاکی آن ها است. برای حکاکی کابینت ممبران از یک ماشین بسیار پیشرفته استفاده می شود که CNC نام دارد و پس از آن PVC به صورت یکپارچه بر روی کابینت قرار می گیرد. اینکار به گونه ای انجام می شود که هیچ گونه درز و شکافی بر روی کابینت ها دیده نمی شود و از این جهت بسیار حائز اهمیت است.

کابینت های پلی اورتان در گروه کابینت های رنگی قرار می گیرند و فقط رنگ می شوند، اما با لایه های مختلف پوشانده نمی شوند. تنها لایه هایی که سبب پوشیده شدن این کابینت ها می شود همان لایه های رنگ هستند و تمام قسمت های مختلف مانند لبه ها، کناره ها، سطح کابینت و... توسط رنگ پوشانده می شود.

کابینت به رنگ آبی روشن
کابینت به رنگ آبی روشن

کابینت را چگونه با رنگ پلی اورتان رنگ می کنند؟

شیوه رنگ کردن کابینت با رنگ پلی اورتان

رنگ کردن کابینت پلی اورتان به دو شیوه انجام می شود که هر کدام طرح های کاملا متفاوتی با یکدیگر دارند.

 • شیوه پوششی: در این شیوه سطح مورد نظر چندین بار با لایه های رنگی پوشانده می شود. هر لایه ای که برای سطح استفاده می شود باید کاملا خشک شود و بعد لایه دیگر بر روی آن قرار گیرد. برای زیبایی بیشتر در این شیوه سطح کار باید کاملا صاف باشد. از این شیوه بیشتر برای کابینت های مدرن و نئوکلاسیک استفاده می شود.
 • پتینه کاری: این شیوه بیشتر برای کابینت هایی با سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد. البته برای لوازمی که منبت کاری و کنده کاری شده اند نیز بسیار مناسب است. استفاده از شیوه پتینه کاری بر روی قسمت هایی که حکاکی و کنده کاری شده اند کار را زیباتر جلوه می دهد.
کابینت آشپزخانه آبی نفتی
کابینت آشپزخانه آبی نفتی

انواع طرح کابینت پلی اورتان

مدل ها و طرح های کابینت پلی اورتان

طبق مطالبی که در این مقاله ذکر شد باید بدانیم که پلی اورتان نوعی رنگ کابینت است، بنابراین می توان در طرح ها و رنگ های مختلفی آن را تولید دارد. چند مورد از مدل ها و طرح های کابینت پلی اورتان عبارتند از:

کابینت پلی اورتان کلاسیک

در این سبک بیشتر از مدل ها و طراحی های سنتی استفاده می شود و بسیار پر کار است. به همین دلیل از آن بیشتر برای دکوراسیون آشپزخانه های بزرگ استفاده می کنند. برای متریال این نوع کابینت ها در نمونه های معمولی از ام دی اف خام استفاده می شود، اما در نمونه های عالی از چوب طبیعی برای متریال استفاده می شود. در نمونه هایی که از چوب طبیعی استفاده می شود از پلی اورتان فاقد رنگ برای کابینت ها استفاده می کنند، اما زمانی که از ام دی اف های خام استفاده می شود، می توان کابینت پلی اورتان را با رنگ دلخواه مشتریان تولید کرد.                                     

کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان

در تولید این نوع کابینت ها از چوب ام دی اف برای ساخت استفاده می کنند. اما شیوه رنگ آمیزی و حکاکی آن مانند کابینت های کلاسیک است و تفاوت آن ها فقط در این است که کابینت های نئوکلاسیک کمی از کابینت های کلاسیک ساده تر هستند. معمولا این مدل بین کابینت های کلاسیک و مدرن است؛ زیرا مانند کابینت های مدرن زیاد ساده نیست. همچنین مانند کابینت های کلاسیک نیز جزئیات زیادی ندارد. تنوع رنگی این نوع کابینت ها بسیار بالا است و در مدل های مختلفی برای آشپزخانه های بزرگ و کوچک تولید می شوند.

کابینت پلی اورتان مدرن

در این نوع کابینت ها نیز پایه متریال ام دی اف خام است و یک سبک ساده و مدرن به شمار می رود که طرفداران بسیار زیادی دارد. تزئینات این کابینت ها بسیار ساده هستند و در برخی مواقع حتی بدون دستگیره نیز تولید می شوند. تنوع رنگی کابینت های مدرن نسبت به کابینت های کلاسیک و نئوکلاسیک بیشتر است و افراد با خیال راحت می توانند رنگ مد نظر خود را انتخاب نمایند.

کابینت رنگ سفید
کابینت رنگ سفید

کابینت پلی اورتان چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایا و معایب کابینت پلی اورتان

مزایای این کابینت ها بسیار زیاد است، اما در کنار مزایا معایبی نیز دارند که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

مزایا کابینت پلی اورتان

 • دوام و ماندگاری این محصول در برابر عوامل مختلف مانند سرما، گرما، نور خورشید، ضربه، خط، خش و... بالا است.
 • تنوع رنگی در این کابینت ها سبب شده است تا افراد خاص و مشکل پسند به سوی این کابینت ها کشیده شوند.
 • از هر مدل و طرحی برای ساخت این کابینت ها می توان استفاده کرد و از این لحاظ هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.
 • دست مشتریان در انتخاب نوع کابینت، سبک و رنگ آن باز است و با توجه به سلیقه خود می توانند طرح و رنگ دلخواهشان را انتخاب نمایند.
 • همانطور که گفته شد این کابینت ها در برابر ضربه و خش مقاوم هستند. اما اگر به صورت جدی دچار آسیب شدند امکان تعمیر دوباره آن ها وجود دارد.

معایب کابینت پلی اورتان

 • مزایای این کابینت ها به قدری زیاد است که جای هیچ گونه عیبی باقی نمی ماند. اما در بیان ایراد این کابینت ها می توان به قیمت بالای کابینت های پلی اورتان اشاره کرد.
 • یکی دیگر از معایب این کابینت ها شیوه رنگ آمیزی آن است که توسط افراد عادی ممکن نیست و نیاز به تخصص و تجربه دارد.
آشپزخانه با کابینت های زرد و طوسی
آشپزخانه با کابینت های زرد و طوسی

نگهداری از کابینت پلی اورتان

نحوه نگهداری و تمیز کردن کابینت پلی اورتان

از آنجایی که کابینت های پلی اورتان با کیفیت بالایی تولید می شوند نیاز به نگهداری خاصی ندارند، زیرا این کابینت ها از لحاظ مقاومت در برابر ضربه، خش، رطوبت و... مقاوم ترین کابینت ها به حساب می آیند. با این حساب اگر از کابینت ها به شیوه صحیح مراقبت شود، باعث افزایش طول عمر آن ها خواهد شد.

در گام اول بهتر است کابینت ها را هر چند وقت یکبار تمیز کنید، اگر همیشه کابینت ها را تمیز کنید نیاز به استفاده از شوینده های قوی نیست. درست است که این کابینت ها به آب مقاوم هستند اما نباید بر روی آن ها آب ریخت، استفاده از یک دستمال نم دار برای نظافت کافی است. از شوینده های سبک نیز می توان برای کابینت ها استفاده کرد.

آشپزخانه با کابینت های رنگی
آشپزخانه با کابینت های رنگی

قیمت کابینت پلی اورتان به چه عواملی بستگی دارد؟

نکات اثر گذار بر قیمت کابینت پلی اورتان

همانطور که قبلا گفته شد قیمت کابینت پلی اورتان نسبت به دیگر کابینت ها بالاتر است، اما این قیمت در برابر زیبایی و کیفیت کابینت ها زیاد نیست. عوامل زیادی بر قیمت کابینت ها تاثیر می گذارند که یکی از آن ها نوع سبک و طرح کابینت است که توسط مشتری انتخاب می شود. به عنوان مثال سبک مدرن بسیار ساده است و در مقایسه با سبک کلاسیک و نئوکلاسیک قیمت مناسبی تری دارد.

 وجود طرح ها و گل های منبت کاری شده بر روی کابینت ها نیز سبب افزایش قیمت آن ها می شود. عوامل دیگر مانند نرخ ارز، نرخ دلار و نرخ تورم همیشه در حال تغییر هستند و همین موضوع سبب شده است تا بر قیمت بسیاری از محصولات از جمله کابینت پلی اورتان تاثیر بگذارند.

نتیجه گیری

در این مقاله به طور کامل راجع به کابینت پلی اورتان و مواردی مانند ویژگی ها، کاربردها، مزایا، معایب، نوع کابینت و... صحبت کردیم. همانطور که می دانید این نوع کابینت ها جزء بهترین کابینت ها به شمار می روند و مزایایی زیادی دارند. افرادی که به دنبال یک دکوراسیون زیبا و جذاب برای آشپزخانه خود هستند، می توانند یکی از سبک های کابینت های پلی اورتان را انتخاب کنند و زیبایی را به آشپزخانه خود هدیه دهند.

دیاکو دیزاین بهترین تولید کننده کابینت های پلی اورتان است و با قیمت بسیار مناسبی کابینت ها را تولید می کند. همچنین سابقه بسیاری در طراحی کابینت پلی اورتان دارد و افراد می توانند با خیال راحت مدل و سبک کابینت را انتخاب کرده و در مدت زمان کوتاه آن را تحویل بگیرند.

دیاکودیزاین

سوالات متداول

 • کابینت پلی‌اورتان چیست؟

کابینت پلی‌اورتان یا کابینت PU یک نوع کابینت مدرن است که از جنس پلی‌اورتان استفاده می‌کند. پلی‌اورتان یک ماده پلاستیکی است که به صورت روکش یا پوشش بر روی مواد مختلفی مانند چوب یا فایبرگلاس استفاده می‌شود. این نوع کابینت‌ها بسیار مقاوم و با دوام هستند و از طرح و رنگ بندی‌های متنوعی برخوردارند.

 • معایب کابینت پلی اورتان چیست؟

قیمت این کابینت ها نسبتا زیاد است که جزو معایب آن محسوب می شود و همینطور رنگ آمیزی این کابینت ها کار تخصصی می باشد که حتما باید به متخصص سپرده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *