زندگی در خانه ای زیبا و مطابق با سلیقه و خواسته شما، نه تنها یکی از آرزوها، بلکه یکی از اصلی ترین نکات زندگی هر فرد محسوب می شود. آشپزخانه نیز به عنوان یکی از مهم ترین مناطق هر خانه، باید مکانی زیبا و آرامش بخش باشد و اعضای خانواده با ورود به آن، باید احساس راحتی کنند. کابینت نئوکلاسیک یکی از انواع کابینت هایی است که امروزه از آن ها در ساخت خانه استفاده می شود. اگر قصد دارید تا درباره این کابینت اطلاعات بیشتری کسب کرده و خانه خود را با این کابینت ها تزئین کنید، بهتر است تا این مقاله را با دقت مطالعه کرده و هیچ بخشی از آن را از دست ندهید. در این مقاله به بررسی کابینت همه موارد مربوط به کابینت‌های نئوکلاسیک، قیمت کابینت نئوکلاسیک، تفاوت دو کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک و … پرداخته ایم.

کابینت نئوکلاسیک یکی از سبک‌های طراحی داخلی است که تلفیقی از زیبایی و انطباق با زمانه‌ی قدیمی دارد. این سبک با استفاده از جزئیات زیبا، طرح‌های پیچیده، و استفاده از مواد با کیفیت بالا، به داخل منزل شما ظرافت و شکوه می‌بخشد. کابینت‌های نئوکلاسیک اغلب با رنگ‌های غنی و گرم، طرح‌های منحصر به فرد، و انعطاف پذیری در طراحی، انتخاب ایده‌آلی برای افرادی هستند که به دنبال یک زیبایی کلاسیک و با کیفیت در داخل خانه‌شان هستند.

 

فضای آشپزخانه با کابینت های نئوکلاسیک.
کابینت نئوکلاسیک، تلفیقی از دو سبک مدرن و کلاسیک می‌باشد.

 

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

در ابتدا باید اطلاعات کامل و مشخصی درباره ماهیت کابینت های نئوکلاسیک به دست آورده و سپس نسبت به نصب آن ها، اقدام نماییم. کابینت نئوکلاسیک به کابینت هایی گفته می شود که تلفیقی از دو نوع کابینت کلاسیک و مدرن بوده و طراحی آن ها به گونه ای است که هر دو این طرح ها را در درون خود جای می دهد.
بسیاری از افرادی که دوست دارند تا کابینت های آن ها تلفیقی از دو سبک مدرن و کلاسیک باشد، جذب این دسته از کابینت ها شده و برای خانه خود این نوع از کابینت را تهیه می کنند.

 

کابینت سفید به سبک نئوکلاسیک
کابینت های نئوکلاسیک در چه رنگ هایی ساخته می شود؟

بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک

اغلب مشتریان و خریداران، سعی می کنند تا در هنگام خرید کابینت، از رنگ های عمومی و پرطرفدار استفاده کرده و به این شکل آشپزخانه خود را بیش از حد نیاز، تبدیل به مرکز توجه نکنند. اگر به دنبال داشتن آشپزخانه ای خاص هستید، می توانید همزمان با استفاده از رنگ های محبوب و پرطرفدار، به سراغ دیگر اجزای آشپزخانه رفته و با خاص جلوه دادن آن ها، رنگ کابینت خود را نیز بیشتر از پیش برای مخاطبین جذاب سازید. در ادامه برخی از رنگ های زیبا و پر طرفدار کابینت های نئوکلاسیک را با یکدیگر مرور می کنیم. قبل از آن بیاید با هم ویدئویی از انواع این کابینت های زیبا را مشاهده کنیم.

 

 • کابینت نئوکلاسیک سفید

آیا تا به حال برای شما پیش آمده که برای اولین بار وارد خانه ای شده و نگاهتان محصور به آشپزخانه شود؟ آشپزخانه های سفید می توانند چنین جادویی را برای مهمانان ایجاد کرده و هوش و حواس آن ها را به شکلی کاملا ناگهانی، به خود جلب نمایند. بسیاری از خانم ها سعی می کنند تا از رنگ سفید دوری کرده و بدین شکل، ترس خود نسبت به لکه شدن آن را پنهان کنند. اگر از کابینت هایی با جنس چوب مرغوب استفاده کنید، مشکلات این چنینی نیز برای شما بسیار کمرنگ بوده و می توانید به سادگی از لک شدن کابینت خود، جلوگیری نمایید.

 

 • کابینت نئوکلاسیک طوسی

رنگ طوسی در نگاه اول رنگی خسته محسوب شده که نمی تواند جذابیت زیادی را برای چشمان افراد داشته باشد؛ اما کافی است که شما این رنگ را به عنوان رنگ غالب در آشپزخانه خود انتخاب کرده و کابینت های نئوکلاسیکی با این رنگ را سفارش دهید. رنگ طوسی در این شرایط می تواند زیبایی و در عین حال لاکچری بودن مخصوصی را به محیط شما اضافه کرده و حس و حال آشپزخانه را مدرن و رسمی کند.

 

 • کابینت نئوکلاسیک سفیدطوسی

کابینت نئوکلاسیک سفید طوسی یک انتخاب شیک و زیبا برای طراحی داخلی منزل است. با ترکیب رنگ سفید طوسی، که از ترکیب سفید و طوسی با آغازین قدرت به وجود آمده، این نوع کابینت‌ها زیبایی و الگویی زنده به داخل فضا می‌بخشند. طرح‌های نئوکلاسیک سفید طوسی با جزئیات ظریف، نقش‌های خشتی، و الهام گرفته از دوران‌های قدیمی، احساسی دل‌نشین و زیبا را به هر فضایی می‌بخشند.

 

آشپزحانه ای با کابینت های سفید.
آشپزخانه های سفید می توانند چنین جادویی را برای مهمانان ایجاد کرده و هوش و حواس آن ها را مشغول خود کنند.

 

 • کابینت نئوکلاسیک سبز

کابینت نئوکلاسیک سبز یک انتخاب استثنایی برای دکوراسیون داخلی منزل می‌باشد. استفاده از رنگ سبز در این سبک، جلوه‌ای از آرامش و نشاط به فضاهای داخلی می‌بخشد. طرح‌های نئوکلاسیک سبز با جزئیات زیبا و الگوهایی الهام گرفته از طبیعت، حس طبیعی و دوست‌داشتنی را به هر محیطی می‌بخشند.

1.کابینت سبز تیره

رنگ سبز رنگ محبوب و پرطرفداری در زمینه کابینت های نئوکلاسیک محسوب نمی شود و بسیاری از صاحبخانه ها ترجیح می دهند تا رنگ های معمول تری را برای خانه شان انتخاب کنند. اما استفاده از رنگ سبز تیره، می تواند روحیه جدیدی را به خانه شما تزریق کرده و حس و حال منزل شما را تغییر دهد.
اگر به دنبال رنگی خاص برای کابینت های خود هستید و سعی دارید تا رنگ آشپزخانه خود را نسبت به دیگر محیط ها متفاوت جلوه دهید، رنگ سبز تیره می تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد.

2.کابینت نئوکلاسیک سبز روشن

برای داشتن کابینت هایی روشن که رنگ جذابی به آشپزخانه شما بخشیده و در عین حال، میزان درست و دقیقی از براق بودن و شفافیت را داشته باشند، بهترین انتخاب خرید کابینت سبز روشن خواهد بود.
رنگ سبز آرامش و صمیمیت خاصی را به خانه افزوده و سبب می شود تا افراد حاضر در خانه آرامش را به صورت همیشگی در فضای آشپزخانه حس کنند.

 

آشپزخانه با کابینت های سبک نئوکلاسیک سفید
کابینت های نئوکلاسیک چه مزایا و معایبی دارد؟

 

 • کابینت نئوکلاسیک براق

  استفاده از کابینت های براق مربوط به رنگ نبوده و شما می توانید هر رنگی را برای کابینت نئوکلاسیک خود انتخاب کرده و بر اساس آن، نوع براق یا غیر براق رنگ را انتخاب کنید.

 • کابینت نئوکلاسیک دو رنگ

کابینت های سفید با تمام جلوه و درخشندگی خود، گاهی می توانند تبدیل به المانی خسته کننده در خانه شما شده و خانه شما را برای خودتان، به محلی بی روح تبدیل کنند. ساده ترین راه حل برای جلوگیری از بروز این مشکل، این است که از کابینت های دو رنگ استفاده نمایید. کابینت های دو رنگ در دراز مدت، چشم را اذیت نکرده و در عین حال می توانند طراوت و شادابی محیطی را به بهترین شکل ممکن برای شما حفظ نمایند.

 • کابینت نئوکلاسیک کرم و قهوه ای

رنگ های کرم، قهوه ای، قهوه ای سوخته و تمامی رنگ های این چنینی، از پرطرفدار ترین رنگ ها در کابینت بوده و مشتریان با انتخاب این رنگ ها، انتخابی ایمن و بدون ریسک را انجام می دهند. اهمیتی ندارد که کابینت های شما از کدام نوع هستند، انتخاب رنگ های هم خانواده با کرم و قهوه ای، همیشه می تواند آشپزخانه زیبایی را برای شما به ارمغان آورد. در کل انتخاب کابینت نئوکلاسیک نسکافه ای، قهوه ای و کرم انتخاب مناسبی برای طراحی داخلی آشپزخانه است.

 • کابینت نئوکلاسیک رنگی

کابینت های رنگی، خانه را تبدیل به محلی زنده و شاداب می کنند. استفاده از این کابینت ها و به خصوص کابینت های نئوکلاسیک رنگی، می تواند سبب درخشندگی و زیبایی آشپزخانه شده و خانه شما را به محفلی گرم، خانوادگی، صمیمی و جذاب بدل سازد. در انتخاب کابینت های رنگی بهتر است به تنالیته رنگ خانه خود توجه کافی داشته باشید تا رنگ اجزای آشپزخانه، با یکدیگر در جدال نباشند.

 

کابینت آبی
رنگ های پرطرفدار در کابینت های نئوکلاسیک

 

 • کابینت آبی تیره

برخلاف رنگ سبز، رنگ آبی مدتی است که در میان زنان خانه دار و افراد مختلف، بسیار محبوب گشته و افراد به شیوه های مختلف سعی می کنند تا رنگ آبی تیره را در محیط زندگی خود تزریق نمایند. استفاده از این رنگ برای کابینت ها و به خصوص کابینت های نئوکلاسیک، آشپزخانه شما را به محیطی مدرن تبدیل خواهد کرد؛ محیطی که آرامش و مدرنیته را همزمان به شما منتقل می کند.

 • کابینت نئوکلاسیک کرم رنگ یا سفید

رنگ هایی که حس چوب را به افراد القا می کنند، معمولا پرطرفدار ترین رنگ ها در زمینه کابینت محسوب می شوند و افراد زیادی سعی می کنند تا با انتخاب این رنگ ها، حس و حال قدیمی و جذابی را از کابینت های خود دریافت کنند. رنگ کرم نیز انتخاب بسیار مناسبی برای کابینت های نئوکلاسیک خواهد بود؛ زیرا از یک جهت همان حس و حال قدیمی را به ما انتقال داده و از سوی دیگر، می‌ تواند حالت هایی از کابینت های مدرن و جدید را نیز به ما القا کند.

 

آشپزخانه با کابینت های آّبی رنگ
کابینت نئوکلاسیک چه رنگ هایی دارد؟

 

 • کابینت‌های نئوکلاسیک طرح چوب

سلیقه بسیاری از مردم و افراد خانه دار، همچنان به سمت استفاده از عناصر چوبی در آشپزخانه بوده و ترجیح می دهند تا آشپزخانه خود را با استفاده از چنین مواردی، بنا نمایند. استفاده از کابینت های نئوکلاسیک طرح چوب، به ما در داشتن یک خانه مدرن و در عین حال صمیمی کمک رسانی می کند. امروزه طرح های چوب در کابینت ها بسیار زیاد شده و شما می توانید با هر سلیقه ای و به هر شکلی، کابینت های طرح چوب را برای خود طراحی و خریداری نمایید.

 • کابینت نئوکلاسیک تیره

مشتریان و به خصوص خانم های خانه دار جوان، ترجیح می دهند تا از رنگ های تیره در کابینت های خود استفاده نکنند. این مسئله بدین دلیل بوده که استفاده از رنگ تیره فضای خانه را کوچک نشان داده و در دراز مدت، محیط دلگیری را ایجاد می کند. اگر رنگ تیره انتخاب شده توسط شما، با فضای خانه شما همخوانی داشته باشد، نه تنها سبب دلگیر شدن خانه نمی شود، بلکه می تواند دیدگاه شما را نسبت به رنگ تیره تغییر داده و خانه ای خاص و دیدنی را برای شما بسازد.

روند فعالیت در دیاکو دیزاین

از شروع تا پایان کار در دیاکو دیزاین به چه صورت است؟

طراحی 3 بعدی

در ابتدا با توجه به مکان مورد نظر و سلیقه مشتریان طرح اولیه ای توسط نرم افزارهای مربوطه با تائید مشتری محترم طراحی می شود .

ساخت و تولید

بعد از تائید نهایی طرح، طراحان دیاکو به ساخت و تولید محصول مورد نظر در بازه زمانی گفته شده می پردازند. در این مرحله از بهترین متریال ها استفاده می شود.

نصب و تحویل

طراحان دیاکو محصول ساخته شده را در بازه زمانی مقرر نصب می کنند و در کوتاه ترین زمان ممکن آن را تحویل مشتریان محترم خواهند داد.

کابینت های آشپزخانه
برای کابینت های نئوکلاسیک چه مدل دستگیره ای مناسب است؟

 

دستگیره‌ کابینت نئوکلاسیک

یکی از اصلی ترین و در عین حال، ریز ترین بخش های کابینت ها، دستگیره آن ها است. دستگیره های کابینت نئوکلاسیک نیز از این قاعده مستثنی نیستند و طراحان باید هنگام ساخت یک کابینت، توجه ویژه ای به این بخش داشته باشند. دستگیره های این کابینت ها عموما به شکلی مینیمالیستی و ساده طراحی شده و در برخی موارد نیز، سعی می شود تا آن ها را از چشم مخاطبین، پنهان نمود. دستگیره های کابینت های این چنینی نه زرق و برق دستگیره های کلاسیک را با خود دارند و نه به شکل کابینت های مدرن هستند. این دستگیره ها تماما امروزی طراحی می شوند.

 

فضای آشپزخانه با کابینت های نئو کلاسیک.
دستگیره های این کابینت ها عموما به شکلی مینیمالیستی و ساده طراحی شده اند.

 

مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک

برای داشتن شناخت بهتر نسبت به کابینت ها و انتخاب بهترین کابینت ممکن، بهتر است تا تمامی معایب و مزایای آن ها را مطالعه کرده و سپس بر اساس این نکات، به خریدن کابینت بپردازیم. مشتریان می توانند با مقایسه کردن انواع کابینت ها و خواندن مزایا و معایب هر کدام، بهترین انتخاب را برای خانه خود داشته باشند.

 • مزایای کابینت نئوکلاسیک

کابینت های نئوکلاسیک مانند مخلوطی از سبک های قدیمی و جدید هستند؛ این نکته سبب شده تا مشتریان با هر سلیقه ای بتوانند به راحتی با این کابینت ها ارتباط برقرار کرده و برای خریدن آن ها، اقدام کنند.
تنوع رنگ و طرح نیز در کابینت های نئوکلاسیک بسیار زیاد بوده و کابینت هایی با این شکل، به راحتی قابلیت تغییر اشکال و رنگ پذیری خواهند داشت. تمیز کردن این کابینت ها نیز بسیار راحت تر از کابینت های کلاسیک بوده و نیازی نیست تا شما بابت این موضوع هیچگونه نگرانی خاصی به خود راه دهید.

1 – ظاهر زیبا

کابینت های نئوکلاسیک دارای طراحی زیبا و جزئیات تزئینی ویژه ای هستند که به آن ها شکوه و جذابیت می بخشد. طراحی خاص و جزئیات زیاد در کابینت های نئوکلاسیک، آن ها را از دیگر سبک های کابینت متمایز می کند.

2 – ارزش بنا

نصب کابینت های نئوکلاسیک ممکن است به ارزش و قیمت بیش تری برای خانه شما منجر شود. طراحی بی نظیر و شیک کابینت های نئوکلاسیک، می تواند به عنوان یک عامل مهم در افزایش ارزش خانه شما باشد.

3 – مواد با کیفیت

کابینت های نئوکلاسیک معمولا از مواد با کیفیت بالا ساخته شده اند که ماندگاری آن ها را بیش تر می کند. عموما از چوب های گران بها و با کیفیت بالا برای ساخت کابینت های نئوکلاسیک استفاده می شود.

4 – مطابقت با سلیقه

این کابینت ها با توجه به طراحی شیک و امروزی که دارند، می توانند با سلیقه بسیاری از افراد مطابقت داشته باشند. به معنی این که کابینت های نئوکلاسیک می توانند، برای افرادی با سلیقه های مختلف مناسب باشد.

5 – ماندگاری بیش تر

به دلیل استفاده از مواد با کیفیت بالا و طراحی استاندارد، کابینت های نئوکلاسیک معمولا دارای ماندگاری بیش تری هستند و برای مدت زمان بیش تری می توانند به عنوان یک انتخاب عالی برای خانه شما باشند.

به طور کلی، کابینت های نئوکلاسیک دارای ظاهری شیک و زیبا، ارزش افزوده بیش تر، مواد با کیفیت بالا، ماندگاری بیش تر و مطابقت با سلیقه بسیاری از افراد هستند.

 

آشپزخانه مدرن با کابینت های نئوکلاسیک، به رنگ طوسی و سفید.
این کابینت ها با توجه به طراحی شیک و امروزی که دارند، می توانند با سلیقه بسیاری از افراد مطابقت داشته باشند.

 

 • معایب کابینت نئوکلاسیک

بعد از بررسی نکات مثبت، زمان آن رسیده تا ویژگی های منفی کابینت های نئوکلاسیک را نیز بررسی کرده و بدانیم که نقاط ضعف این کابینت ها کدام هستند؟ همانطور که اطلاع دارید، کابینت نئوکلاسیـک عموما با استفاده از رنگ پوشش داده شده و تزئین می شوند. تزئین این کابینت ها با رنگ ممکن است در برخی موارد سبب آسیب رسیدن به کابینت شده یا رنگ کابینت شما را خراب کند. در نتیجه بهتر است تا از رنگ های مرغوب در تزئین این کابینت ها استفاده شود.

از سوی دیگر، کابینت های نئوکلاسیک به وسیله دستگاه های CNC طراحی می شوند و این مسئله درصد بروز خطا توسط دستگاه یا متصدی آن را به شدت افزایش می دهد. یکی دیگر از معایب و نکات منفی این کابینت ها، حساسیت بالای آن ها نسبت به آسیب های محیطی و اجزای تیز است. این کابینت ها نمی توانند به راحتی در برابر خراش و ضربه مقاومت کنند و تعمیر این کابینت ها نیز به دلیل ویژگی های ساختاری و شکل شان، به آسانی میسر نخواهد شد.

1 – طرح های ساده

کابینت های نئو کلاسیک، عموما دارای جزئیات طراحی متنوعی نیستند. با این حال، اگر به دنبال یک طرح جذاب تر هستید، این نوع کابینت نمی تواند به عنوان یک گزینه مناسب محسوب شود و این سادگی یکی از معایب کابینت نئوکلاسیـک به شمار می رود. در صورتی که به دنبال یک طراحی ساده هستید، ممکن است، کابینت های نئو کلاسیک به نظر شما مناسب باشد. اما اگر به دنبال طرحی با جزئیات و تزئینات بیش تر هستید، کابینت های نئو کلاسیک را به شما پیشنهاد نمی کنیم.

 

2 – نیاز به امکانات زیاد

کابینت های نئو کلاسیک، به دلیل جزئیاتی که دارند، برای نصب، نیاز به امکانات زیادی خواهند داشت. به عنوان مثال، اگر کابینت های شما، دارای درب های بازشو، سیستم روشنایی داخلی، پایه های تزئینی و غیره باشند، به برق و امکانات الکتریکی بیش تری احتیاج دارید. بنابراین، نصب کابینت های نئو کلاسیک، به معنای لزوم بکارگیری امکانات الکتریکی و تاسیساتی بیش تر است که هزینه بیش تری را می طلبد. همچنین، برای نصب این کابینت ها، به کمک نصاب ماهر و تجربه دار در بهترین حالت ممکن انجام می گردد که شاید منجر به صرف هزینه های بیشتر گردد.

 

آشپزخانه زیبا که دارای کابینت های نئوکلاسیک است.
نصب کابینت های نئو کلاسیک، به معنای لزوم بکارگیری امکانات الکتریکی و تاسیساتی بیش تر است و هزینه بیش تری را می طلبد.

 

3 – نیاز به نصب تخصصی

اجرای نصب این کابینت ها، نیاز به تجربه و مهارت بیش تری از سوی کابینت سازان دارد. در صورتی که کابینت ساز شما تجربه کافی در این زمینه را نداشته باشد، ممکن است، خروجی کار نهایی نسبت به انتظارات شما ضعیف تر باشد. بنابراین، یکی از معایب کابینت نئوکلاسیک، کیفیت کار نهایی است که به دلیل نیاز به تجربه و مهارت بیش تر کابینت سازان، ممکن است کمتر از انتظارات شما باشد. در نتیجه، قبل از انتخاب کابینت ساز، بهتر است با کارهای قبلی او آشنا شوید و اطمینان حاصل کنید که توانایی ساخت کابینت های نئوکلاسیـک را دارد.

 

4 – نیاز به محیط ایزوله برای جرای رنگ روی کابینت نئوکلاسیک

رنگ زدن کابینت های نئوکلاسیک، نیاز به محیط ایزوله داشته و این به این معنی است که برای رنگ زدن کابینت های نئوکلاسیک، باید محیطی با پوشش های محافظ مناسب و فضای ایزوله شده ایجاد شود تا از قرار گرفتن گرد و غبار، جلوگیری شود و رنگ به درستی بر روی کابینت ها قرار بگیرد. بنابراین، یکی از معایب کابینت نئوکلاسیک، نیاز به محیط ایزوله برای رنگ زدن است. این ممکن است، به معنای هزینه بیش تری برای نصب کابینت های نئوکلاسیک باشد، زیرا نیاز به استفاده از مواد و تجهیزات خاصی برای ایجاد محیط ایزوله و رنگ زدن کابینت ها دارد.

 

5 – اکثرِ کابینت های نئوکلاسیک نسبت به اشیا تیز و برنده حساس هستن

بله، اکثر کابینت های نئوکلاسیک به دلیل خصوصیاتی که دارند، نسبت به اشیا تیز و برنده حساس هستند. به عنوان مثال، اگر شما اشیا تیز و برنده مانند چاقو و کارد را در کابینت های نئوکلاسیک قرار دهید، ممکن است باعث خراشیدگی یا آسیب دیدن سطح کابینت ها شوید. بنابراین، یکی از معایب کابینت نئوکلاسیـک، حساسیت بیش تر آن ها نسبت به اشیای تیز و برنده است. این ممکن است به معنای نیاز به مراقبت بیش تر و استفاده از لوازم حفاظتی و محافظ سطح باشد، تا کابینت های نئوکلاسیک در برابر خراش و آسیب دیدن محافظت شوند.

 

6 – قیمت بیش تری نسبت به سبک مدرن دارن

یکی از معایب کابینت نئوکلاسیـک، قیمت بیش تر آن نسبت به کابینت های سبک مدرن است. این به دلیل جزئیات طراحی بیش تر، استفاده از مواد با کیفیت بالا و هزینه بیش تر در تولید و نصب کابینت های نئوکلاسیک است. بنابراین، نصب کابینت های نئوکلاسیک ممکن است به هزینه بیش تری نسبت به کابینت های سبک مدرن منجر شود. همچنین، در صورتی که شما به دنبال یک پروژه با بودجه محدود هستید، کابینت های نئوکلاسیک ممکن است به دلیل قیمت بالاتر، گزینه مناسبی برای شما نباشند.

 

کابینت به سبک نئوکلاسیک
کابینت نئوکلاسیک چه انواعی دارد؟

انواع کابینت نئو کلاسیک

پرطرفدار بودن و محبوب بودن این کابینت ها، سبب شده تا طراحان مدل های مختلفی از این کابینت را طراحی کرده و به دنبال آن، برای ساختن کابینت هایی با طرح و شکل جدید، با یکدیگر رقابت کنند.
در ادامه قصد داریم تا با بررسی انواع کابینت های مختلف نئوکلاسیک و مطالعه هر کدام از آن ها، بهترین نوع کابینت را بر اساس سلیقه و موارد استفاده افراد به آن ها معرفی کرده و مشتریان را در خرید، راهنمایی کنیم.

 • کابینت نئوکلاسیـک تمام چوب

همانطور که در بخش های قبلی به این موضوع اشاره شد، کابینت های نئوکلاسیک از متریال های مختلفی بهره می برند کابینت های تمام چوب یکی از انواع کابینت های نئوکلاسیک محسوب می شوند که افراد زیادی به آن ها علاقه داشته و سعی می کنند تا آشپزخانه خود را به وسیله کابینت های تمام چوب تزئین کنند.

 • کابینت‌های نئوکلاسیک روکش چوب

استفاده از چوب در بسیاری از مواقع می تواند برای مشتریان گران تمام شده و سبب شود تا آن ها در هنگام خرید کابینت، دو دل و مردد شوند. از سوی دیگر، انتخاب کابینت چوب ممکن است معایب خاصی را با خود به همراه داشته باشد. تمامی این مسائل سبب گشته تا مردم با روی آوردن به روکش چوب، کابینت های خود را از لحاظ ظاهری، کاملا با کابینت های چوبی همسان کنند.

 

کابینت های نئو کلاسیک طوسی رنگ.
کابینت های تمام چوب یکی از انواع کابینت های نئوکلاسیک محسوب می شوند.
 • کابینت نئوکلاسیـک پولیشی

کابینت نئوکلاسیک پولیشی نیز یکی از انواع گونه های پرطرفدار کابینت بوده که هر ساله عده زیادی برای خرید آن، صف می کشند. این کابینت ها می توانند به آشپزخانه شما جلوه ای به شدت خاص و لاکچری را هدیه کرده و سبب درخشندگی تمامی اجزای آن شوند.

 • کابینت‌های نئوکلاسیک ممبران

به کابینت های نئوکلاسیکی که روکش آن ها از جنس PVC ساخته شده باشد، کابینت های ممبران می گویند. این کابینت ها از نظر مقاومت، می توانند به خوبی در برابر آسیب های محیطی مقاومت کرده و در سمت دیگر، زیبایی خاصی را به آشپزخانه های مختلف اهدا کنند. استفاده از کابینت های ممبران چند سالی است که در میان مردم رواج داشته و عده زیادی برای زیبا سازی خانه خود، این کابینت ها را انتخاب می کنند.

چرا با دیاکو دیزاین همراهی کنید؟

مزایای استفاده از خدمات دیاکو دیزاین

قیمت مناسب

کیفیت بالا

تحویل به موقع کار

ظاهر انواع کابینت نئوکلاسیک به چه شکل است؟

کابینت های نئوکلاسیک از آن دسته از کابینت هایی هستند که در عین سادگی، دارای ظریف ترین جزئیات و تزئینات می باشند. این مورد، از دلایل شیک بودن و محبوبیت این سبک است. از ویژگی های ظاهری اصلی این سبک می توان به ارتفاع بلند کابینت ها اشاره کرد. ارتفاع بلند کابینت های نئوکلاسیک که عمدتا تا سقف ادامه دارد، یک مشخصه اصلی ظاهری محسوب می شود.

 اغلب رنگ های بسیار ملایم و خنثی در رنگ آمیزی این کابینت ها به کار می روند تا ظاهری مدرن به طراحی کلاسیک آن ببخشد. در ظاهر این کابینت ها از جزئیات ظریفی استفاده شده که از نمونه های آن می توان به دستگیره های زیبا و ظریف با طراحی خاص اشاره کرد.

درب کابینت نئوکلاسیک

درب کابینت‌های نئوکلاسیک، با جزئیات ظریف و طرح‌های بافته شده، اصلی‌ترین عنصری است که به دکوراسیون داخلی یک فضا شکوه و الگویی منحصر به فرد می‌بخشد. طراحی درب‌های کابینت نئوکلاسیـک با استفاده از اشکال منحصر به فرد، الهام گرفته از هنر و معماری گذشته، و استفاده از جنس‌های با کیفیت، جلوه‌ای از زیبایی و شکوه به فضای داخلی می‌بخشد.

 

جزیره آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک
ساخت جزیره با کابینت به سبک نئوکلاسیک

جزیره کابینت نئوکلاسیـک

بسیاری از زوج های جوان و در کل، افراد خانه دار، ترجیح می دهند تا شکل ساختاری آشپزخانه خود را به حالت جزیره در آورده و در همین حین نیز، از کابینت نئوکلاسیـک استفاده نمایند. کابینت های نئوکلاسیک می توانند انتخاب بسیار مناسبی برای آشپزخانه های جزیره باشند و استفاده از آن ها در این نوع مناطق، نمای بسیار زیبایی را به خانه افراد خواهد بخشید.

کابینت سبک نئوکلاسیک
کابینت های نئوکلاسیک چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های کابینت نئوکلاسیک

همانطور که تا کنون نسبت به این نکته مطلع شده اید، کابینت های نئوکلاسیک تلفیقی از کابینت های مدرن و کابینت های قدیمی و کلاسیک محسوب می شوند و این ویژگی، اصلی ترین نکته درباره این کابینت ها خواهد بود.
در طراحی این کابینت ها معمولا از پاخور، زیر چراغ و لولای آرام بند استفاده می شود و مشتریان می توانند از کابینت هایی با ظاهری نسبتا مدرن و کارایی کاملا پیشرفته استفاده نمایند.

نئوکلاسیک در واقع به سبکی از معماری اشاره دارد که در دوره‌های قرن هجدهم و نوزدهم در اروپا پرطرفداری داشت. استفاده از طراحی کلاسیک در کنار امکانات و ویژگی‌های مدرن، به شکل آشپزخانه‌های نئوکلاسیک منجر می‌شود. در این نوع طراحی، عناصر ساده و ظریف بر روی کابینت‌ها به چشم می‌خورند و خطوط منحنی و دایره‌ای ساده به وفور دیده می‌شود. انتخاب رنگ‌هایی مانند طوسی، قهوه‌ای و سفید برای این کابینت‌ها رایج است و معمولاً از متریال سنگ برای روکابینتی و پیشخوان استفاده می‌شود. از جمله ویژگی‌های این کابینت‌ها می‌توان به تقارن، ارتفاع بلند، و استفاده از درب‌های شیشه‌ای اشاره کرد. این نوع کابینت‌ها در آشپزخانه‌های بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند و رنگ‌های آن‌ها معمولاً ملایم و سرد است. همچنین، در این طراحی، معمولاً از وسایلی با طرح و رنگ سنتی‌تر و کلاسیک استفاده می‌شود تا با ظاهر کابینت‌های نئوکلاسیک هماهنگی داشته باشد.

کابینت سبک نئوکلاسیک آبی نفتی
متریال کابینت های نئوکلاسیک

کابینت نئو کلاسیک با چه متریالی ساخته می‌شود؟

امروزه و با پیشرفت های متعدد در زمینه ساخت لوازم آشپزخانه، متریال های بسیار متعددی برای ساخت یک کابینت کشف شده اند و متخصصین می توانند بسته به خواص مواد، بهترین نوع آن را برای خود انتخاب کنند.
انتخاب اغلب افراد برای کابینت های نئوکلاسیک MDF خام بوده و طراحان از این چوب به همراه روکش های مختلف استفاده می کنند.

نمونه های متریال استفاده شده در این سبک عبارتند از: چوب، روکش چوب، روکش ممبران و نمونه هایی با کاور رنگ های پلی اورتان و پلی استر. چوب به کار رفته و همچنین روکش های چوبی در این نمونه کابینت ها از راش، بلوط، گیلاس و گردو تهیه شده است. به علت طبیعی بودن این چوب، ارزش و قیمت بالایی دارد. رنگ آمیزی با رنگ های پلی استر و پلی اورتان نیز زیبایی خاصی به این سبک می بخشد و مقاومت کابینت های نئو کلاسیک را افزایش می دهد.

کابینت های سفید سبک نئوکلاسیک
تفاوت های کابینت نئوکلاسیک با دیگر کابینت ها

تفاوت کابینت  کلاسیک و نئوکلاسیک

برخلاف تصور اغلب مشتریان، تفاوت های زیادی را نمی توان میان کابینت نئوکلاسیـک و کلاسیک قائل شد و این دو نوع کابینت از زوایای متفاوتی با هم شبیه بوده و کارایی یکسانی دارند. در نهایت اصلی ترین تفاوت این دو کابینت، این است که کابینت‌های نئوکلاسیک از طراحی ساده تری برخوردار هستند و بیشتر سعی می کنند تا با سادگی، زیبایی را به چشم دیگران منتقل نمایند. همچنین نگهداری از این کابینت ها بسیار آسان تر بوده و افراد می توانند به سادگی این کابینت ها را تمیز کنند.

قفسه های کابینت به سبک نئوکلاسیک
تفاوت بین انواع مختلف کابینت

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و مدرن

کابینت های کلاسیک جزئیات زیادی دارند و معمولا مردم از طرح های این کابینت ها، به عنوان طرح هایی شلوغ یاد می کنند. این مسئله درباره کابینت های مدرن کاملا متفاوت بوده و این کابینت ها به دلیل به روز بودن طرح هایشان، در میان مردم معروف شده اند. کابینت های نئوکلاسیک با تفاوتی که می توانند میان این دو نوع کابینت ایجاد نمایند، سبب می شوند تا اغلب مردم با سلیقه های متفاوت بتوانند از دیدن و داشتن این کابینت ها لذت برده و از این نوع کابینت به عنوان انتخاب نهایی خود یاد کنند.

کابینت و نور محفی به سبک نئوکلاسیک
قیمت کابینت نئوکلاسیک به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت کابینت نئوکلاسیک و عوامل تاثیرگذار در آن

قیمت کابینت نئوکلاسـیک می‌تواند متنوع باشد و به عوامل مختلفی مانند اندازه، جنس و کیفیت مواد استفاده شده، طرح کابینت نئوکلاسـیـک و جزئیات آن بستگی دارد. اغلب کابینت‌های نئوکلاسیک با توجه به پیچیدگی طراحی و استفاده از مواد با کیفیت، قیمت بالایی دارند. با این حال، امکان انتخاب گزینه‌هایی با قیمت متوسط یا حتی ارزان‌تر نیز وجود دارد که با استفاده از مواد معمولی‌تر یا طراحی‌های ساده‌تر ارائه می‌شوند. انتخاب کابینت‌های نئوکلاسیک با توجه به بودجه و نیازهای خود، امکان پذیر است.

live-chat-web-support-svgrepo-com

با ما در ارتباط باشید

همه روزه از ساعت 10 صبح تا 22 میتوانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

مقایسه قیمت کابینت نئوکلاسیک و سایر انواع کابینت

مشتریان زیادی قصد دارند تا کابینت نئوکلاسیـک برای خود محیا کرده و آشپزخانه خود را به وسیله این نوع کابینت تزئین کنند. اما نگرانی های زیاد درباره قیمت این کابینت ها مانع آن ها می شود.
کابینت های نئوکلاسیک بر خلاف تصور عموم، قیمت کمتری نسبت به کابینت های کلاسیک دارند و شما می توانید با بودجه ای کمتر، از کابینتی با کیفیت بهتر بهره مند شوید.

کابینت های نئوکلاسیک از نظر قیمت، به صرفه ترین نوع کابینت محسوب شده و خریدن آن ها می تواند از منظر اقتصادی و همچنین کیفی به نسبت بودجه، به نفع مشتریان باشد. به عنوان مثال دو نوع کابینت نئوکلاسیـک و کلاسیک با یک قیمت واحد، می توانند تفاوت فاحشی در کیفیت داشته باشند و جنس کابینت های نئوکلاسیک بسیار بهتر و مرغوب تر خواهد بود.

 

آشپزخانه فوق مدرن، با کابینت های سفید رنگ.
کابینت های نئوکلاسیک چوبی با رنگ سفید، زیبایی خاصی به خانه می‌بخشند.

 

در خرید کابینت نئوکلاسیک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

خرید کابینت امری است به شدت سخت و استرس زا. افراد در هنگام خرید کابینت باید علاوه بر زیبایی و کیفیت، به دوام کابینت نیز اهمیت دهند، زیرا نمی توان به راحتی کابینت های جدیدی را هر سال برای آشپزخانه خود نصب نمود.  بهترین راه برای کسب اطمینان درباره کیفیت و قیمت کابینت، این است که از مراکز معتبر کابینت های خود را تهیه کنید.

شرکت دیاکو دیزاین یکی از بهترین شرکت ها در این زمینه محسوب می شود و تجربه و برند این شرکت، خود به تنهایی ضامن کیفیت کابینت های شما خواهد بود. اگر همچنان برای خرید کابینت نئوکلاسیک دو دل هستید و نمی دانید که چه زمانی باید برای خرید آن اقدام کنید، بهتر است تا سریع تر به سایت دیاکو دیزاین مراجعه کرده و به راحتی تصمیم نهایی خود را هر چه سریع تر، قطعی کنید.

دیاکو دیزاین

سوالات متداول

 • کابینت نئوکلاسیک چه مزایایی نسبت به دیگر کابینت ها دارد؟

این کابینت ها به دلیل سبکی که دارند تلفیقی از سبک قدیمی و جدید هستند که باعث شده تا افراد با آن ها ارتباط خوبی بگیرند و همچنین امکان ساخت این کابینت ها در ابعاد و رنگ های محتلف باعث محبوبیت این سبک کابینت شده است.

 • دستگیره های کابینت نئوکلاسیک به چه شکل باید باشد؟

دستگیره های این سبک کابینت بهتر است به صورت مینیمال و ساده طراحی شود تا جلوه بیشتری به کابینت دهد.

 

6 کامنت

  • سلام دوست عزیز. نصب این نوع کابینت نسبت به سایر کابینت ها سخت تر است. اگر سوالی در این مورد دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۰۸۱۶۶۰ تماس بگیرید.

 • کابینت‌های نئوکلاسیک برای دکوراسیون داخلی مناسب هستند؟

  • سلام. بله، کابینت نئوکلاسیک با طراحی‌ها و جزئیات زیبا و شیک، برای دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف مناسب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *