طراحی کابینت آشپزخانه با دیاکودیزاین

روش ها و متدهای زیادی برای طراحی کابینت آشپزخانه وجود دارد. کابینت ها تاثیر زیادی بر روی ظاهر آشپزخانه می گذارند. شاید شنیده باشید که می گویند آشپزخانه قلب خانه است. به همین جهت در دکوراسیون امروزی، طراحی آشپزخانه بسیار مهم تلقی می شود. چه در حال بازسازی قسمتی از آشپزخانه باشید چه قصد تغییر کل آشپزخانه را داشته باشید، می توانید از ایده های زیادی کمک بگیرید. در حقیقت ایده های زیادی برای طراحی کابینت آشپزخانه وجود دارند. طراحی آشپزخانه به روش های جدید و امروزی می تواند حال و هوای منزلتان را تغییر دهند. به هر حال در طراحی دکوراسیون کابینت می توانید سلیقه شخصی خود را دخالت دهید‌. در دکوراسیون آشپزخانه در درجه اول به طراحی کابینت ها اهمیت می دهند.

روند فعالیت در دیاکو دیزاین

از شروع تا پایان کار در دیاکو دیزاین به چه صورت است؟

طراحی 3 بعدی

در ابتدا با توجه به مکان مورد نظر و سلیقه مشتریان طرح اولیه ای توسط نرم افزارهای مربوطه با تائید مشتری محترم طراحی می شود .

ساخت و تولید

بعد از تائید نهایی طرح، طراحان دیاکو به ساخت و تولید محصول مورد نظر در بازه زمانی گفته شده می پردازند. در این مرحله از بهترین متریال ها استفاده می شود.

نصب و تحویل

طراحان دیاکو محصول ساخته شده را در بازه زمانی مقرر نصب می کنند و در کوتاه ترین زمان ممکن آن را تحویل مشتریان محترم خواهند داد.

live-chat-web-support-svgrepo-com

با ما در ارتباط باشید

برای اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت طراحی کابینت آشپزخانه با ما تماس بگیرید.

چرا با دیاکو دیزاین همراهی کنید؟

مزایای استفاده از خدمات دیاکو دیزاین

قیمت مناسب

کیفیت بالا

تحویل به موقع کار

طراحی کابینت آشپزخانه با دیاکودیزاین

در واقع کابینت ها بخش بزرگی از آشپزخانه را در برگرفته اند‌. نوع کابینت علاوه بر اینکه بر روی ظاهر خانه تاثیر گذار است بلکه بر روی کارایی آشپزخانه نیز تاثیر زیادی دارد. بهتر است کابینت هایی را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی از آنها بهره ببرید.

به هر حال باید بدانید طراحی کابینت آشپزخانه نیاز به تخصص و تجربه دارد‌. به همین جهت ابتدا باید اطلاعاتی در مورد نحوه و انواع طراحی کابینت به دست آورید. در ادامه با ما همراه باشید تا ضمن آشنایی با سبک های مختلف دکوراسیون کابینت شما را با طراحی سه بعدی آشنا کنیم.

طراحی کابینت به سبک مدرن
طراحی کابینت به سبک مدرن

طراحی کابینت آشپزخانه با دیاکودیزاین به چه صورت انجام می شود؟

راه های طراحی کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت آشپزخانه با روش های جدیدی انجام می گیرد. به عنوان مثال از نرم افزار های گوناگونی برای طراحی کابینت بهره می برند. یکی از روش های طراحی کابینت آشپزخانه، بهره مندی از نرم افزارهای سه بعدی می باشد. این نرم افزارها توسط طراحان به کار گرفته می شوند و در نهایت رندرهای با کیفیتی از طرح به وجود می آید.

به هر حال برای اینکه بتوانید کابینت آشپزخانه را طراحی کنید باید نحوه کار با این نرم افزار را بلد باشید. نرم افزارهای طراحی سه بعدی مختلفی وجود دارند. با انتخاب یکی از این نرم افزارها می توانید کابینت آشپزخانه را طراحی کنید. با این حال برای طراحی کابینت بهتر است از یک طراح ماهر کمک بگیرید.

 برای طراحی کابینت باید با اصول آن آشنایی داشته باشید. این اصول شامل، انتخاب رنگ، دسته و جزئیات کابینت می شود. به علاوه قوانین نورپردازی را نیز در بر می گیرد. اگر به اصول و قوانین طراحی کابینت توجه داشته باشید، نتیجه نهایی کار مورد پسندتان قرار خواهد گرفت.

کابینت آشپزخانه طراحی شده
کابینت آشپزخانه طراحی شده

روش های مختلف طراحی کابینت آشپزخانه

انواع سبک در طراحی کابینت

قبل از اینکه به سراغ انتخاب نوع کابینت بروید بهتر است در ابتدا با انواع سبک کابینت آشنا شوید. در طراحی کابینت باید به کوچکترین جزئیات هم اهمیت دهید تا طراحی کاملا یک دست شود. به طور کلی این تجهیزات از لحاظ سبک به سه دسته کابینت های کلاسیک، مدرن و نئوکلاسیک تقسیم می شوند.

1_ سبک مدرن

این سبک همواره با کابینت ها، میزها و سقف های بلند شناخته می شود. در حقیقت این سبک طرفداران بسیار زیادی دارد و از آنجایی که نسبت به سایر سبک ها ارزان تر می باشد مورد توجه قرار گرفته است. این کابینت ها تنوع رنگی بسیار زیادی دارند. همچنین طراحی کابینت ها بسیار ساده است و در برخی موارد حتی دستگیره درب به صورت پنهان کار می شود.

هرچه کابینت رنگ و طرح ساده تری داشته باشد بیشتر به سبک مدرن نزدیک می شود. در فرایند تولید کابینت ها از موادی مانند چوب، لمینت، شیشه و… بهره می برند. یکی از تفاوت های میان این سبک با سبک کلاسیک به محدودیت رنگ برمی گردد. در واقع در سبک مدرن با محدودیت رنگ مواجه نیستم و می توانیم از تناژهای مختلف برای ترکیب رنگی کابینت استفاده کنیم. به علاوه این کابینت ها دارای تاج و طراحی پیچیده نیستند بلکه بسیار ساده و در عین حال شیک می باشند. برخلاف کلاسیک در این سبک از قاب یا سایر تجهیزات تزیینی استفاده نمی کنند.

2_ سبک کلاسیک

 در طراحی کابینت کلاسیک از قاب و تاج بهره می برند. سبک کلاسیک نسبت به مدرن شلوغ تر است. به همین جهت لبه های کابینت دارای فرم یا قاب می باشند. از طرف دیگر در طراحی درب کابینت ها از دستگیره های نسبتا شلوغ استفاده می کنند.

3_ طراحی کابینت آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک

 کابینت ها در سبک نئوکلاسیک ارتفاع بلندی دارند. در این سبک معمولا از سنگ بهره می برند.

طراحی کابینت آشپزحانه با نرم افزار
طراحی کابینت آشپزحانه با نرم افزار

طراحی کابینت به سبک های مختلف قبل از اجرای کار

طراحی سه بعدی چیست و چگونه انجام می شود؟

طراحی سه بعدی کابینت نوعی ابزار، برای ترسیم شکل کلی کابینت مد نظرتان می باشد. با استفاده از این ابزار می توانید انواع کابینت های آشپزخانه را طراحی کنید. به عبارت دیگر این ابزار به شما این امکان را می دهد تا بتوانید ایده های خود را به صورت آنلاین اجرا کنید.

یادگیری و بهره مندی از این نرم افزار برای طراحان بسیار مهم است. در حقیقت این متد یک روش محبوب و همه کاره می باشد. با این روش می توانید قبل از پیاده سازی کابینت، آن را به صورت واقعی ببینید. در این روش مشتری طبق سلیقه خود اطلاعاتی در مورد ظاهر کابینت در اختیار کارفرما قرار می دهد.

البته اطلاعات تنها شامل شکل ظاهری کابینت نیست، بلکه پارامترهایی نظیر؛ ابعاد و اندازه آشپزخانه و قسمت قرار گیری لوله گاز، سینک و… را در بر می گیرد. کارفرما با استفاده از این روش تصویر طراحی نهایی را در اختیار مشتری قرار می دهد و مشتری با دیدن تصویر نهایی تصمیم به بازسازی کابینت می گیرد. در برخی
مواقع نیز ممکن است از طرح اولیه صرف نظر کرده و سبک دیگری را برای طراحی کابینت برگزیند. 

آشپزخانه طراحی شده
آشپزخانه طراحی شده

طراحی کابینت آشزخانه به صورت 3 بعدی

سفارش طراحی سه بعدی در دیاکو دیزاین

با سفارش طراحی سه بعدی می توانید آشپزخانه خود را طبق سلیقه تان طراحی کنید. در واقع در این صورت با دیدن تصویر واقعی می توانید بهتر تصمیم گیری کنید. در دیاکو دیزاین امکان سفارش طراحی سه بعدی به صورت کاملا اصولی وجود دارد. 

گروه طراحان دیاکو در این زمینه دارای تجربه قابل توجهی هستند و سابقه کاری دارند. این گروه آماده خدمات دهی به سراسر کشور می باشند. طراحی سه بعدی مزایای زیادی در بر دارد. برای مثال با طراحی سه بعدی امکان بهبود طرح اولیه، برآورد دقیق هزینه ها و برآورد زمان انجام کار وجود دارد. به علاوه می توانید در صورت نیاز تغییراتی بر روی طرح اولیه ایجاد کنید.

جمع بندی

در این مطلب در مورد طراحی کابینت آشپزخانه بحث کرده و انواع سبک دکوراسیون را نام بردیم. به علاوه راه های مختلف طراحی را بررسی کردیم. خوشبختانه برای طراحی کابینت های آشپزخانه متدهای بسیار زیادی وجود دارد. با بهره گیری از این متدها می توانید به صورت دلخواه کابینت آشپزخانه را طراحی کنید.

روش طراحی سه بعدی یکی از بهترین روش های طراحی کابینت می باشد. در این روش از نرم افزارهای طراحی استفاده می کنند. بهره مندی از این نرم‌ افزارها مزایای زیادی به دنبال دارد. به عنوان مثال می توانید با ارائه مشخصات آشپزخانه و کابینت به طراح، کابینت آشپزخانه تان را در سبک های مختلف به صورت ملموس طراحی کنید. در دیاکو دیزاین می توانید کابینت های آشپزخانه خود را قبل از اجرا به صورت کامل در طراحی مطابق با سلیقه خود طراحی کرده و از نتیجه کار مطمئن باشید.

دیاکودیزاین

سوالات متداول

  • چرا طراحی کابینت آشپزخانه به عنوان یکی از مهمترین جنبه‌های دکوراسیون منزل تلقی می‌شود؟

طراحی کابینت آشپزخانه به عنوان یکی از مهمترین جنبه‌های دکوراسیون منزل تلقی می‌شود زیرا کابینت‌ها تأثیر زیادی بر روی ظاهر و کارایی آشپزخانه دارند و آشپزخانه به عنوان قلب خانه شناخته می‌شود. بنابراین، طراحی کابینت‌ها می‌تواند حال و هوای کل منزل را تغییر داده و از طریق انتخاب رنگ‌ها، دسته‌ها و جزئیات کابینت‌ها، افراد می‌توانند سلیقه شخصی خود را در دکوراسیون منزل خود بیان کنند.

  • چه مزایایی برای مشتریان در طراحی سه بعدی کابینت‌ها وجود دارد؟

طراحی سه بعدی کابینت‌ها برای مشتریان مزایای زیادی دارد. این مزایا شامل بهبود طرح اولیه، برآورد دقیق هزینه‌ها، تصویر واقعی از ظاهر کابینت‌های نهایی، و امکان ایجاد تغییرات در طرح اصلی می‌شود. این ابزار به مشتریان اجازه می‌دهد تا قبل از شروع پروژه، طرح کلی کابینت‌ خود را مشاهده کنند و با دیدن تصویر نهایی تصمیم به بازسازی کابینت بگیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا تماس بگیرید

X