بهرتین اصول چیدمان کابینت آشپزخانه

 • هر چه قدر که تعداد کابینت های شما زیاد باشد، اگر به خوبی وسایل را در آنها نچینید باز هم فضای کافی برای وسایل خود نخواهید داشت. علاوه بر این موضوع، اگر چیدمان کابینت آشپزخانه به صورت اصولی نباشد دسترسی به وسایل مورد نیازتان بسیار سخت خواهد شد و نمی توانید خیلی راحت به وسایل خود دسترسی داشته باشید. نکات مختلفی برای چیدمان کابینت آشپزخانه وجود دارد که در مقاله حاضر سعی می کنیم تا به آنها بپردازیم. با ما همراه باشید.

  روش های چیدمان کابینت آشپزخانه

  در چیدمان کابینت آشپزخانه باید تلاش کنید تا وسایل کاملا مرتب چیده شود. این کار باعث می شود تا علاوه بر اینکه دسترسی به وسایل راحت تر شود، تمیز کردن آنها نیز راحت تر شود. برای چیدمان کابینت آشپزخانه می توان از اکسسوری ها نیز استفاده نمود. اکسسوری ها به شما این امکان را می دهند تا وسایل خود را بهتر نظم دهی کنید.

  روش هایی برای مرتب نگه داشتن آشپزخانه و کابینت

  برای اینکه کابینت آشپزخانه شما مرتب باشد راه های مختلفی وجود دارد. یکی از مهم ترین نکات در مرتب نگه داشتن آشپزخانه و کابینت این است که سعی کنید وسایل اضافی و مازاد را در کابینت نگهداری نکنید. اگر از یک وسیله استفاده نمی کنید و اضافی است، بهتر است آن را دور انداخته تا فضای کابینت شما بیخود اشغال نشود. مرتب نگه داشتن کابینت ها لذت استفاده از وسایل را برای شما چندین برابر خواهد کرد. با رعایت اصول چیدمان کابینت آشپزخانه می توانید به راحتی به وسایل خود دسترسی داشته باشید.

  نحوه چیدمان وسایل در کابینت آشپزخانه
  وسایل آشپزخانه را به خوبی تفکیک کنید.

  جدا کردن ظروف روزمره از ظروف مهمانی

  یکی از کارهایی که در چیدمان کابینت آشپزخانه می توانید انجام دهید تفکیک کردن ظروف مختلف است. ظرف هایی که برای مهمانی می باشند معمولا از جذابیت و زیبایی بیشتری برخورداند. بهتر است اینگونه ظرف ها را در کابینت شیشه ای قرار دهید. این کار باعث می شود تا ظروف مهمانی شما همیشه منظم و مرتب در سرجای خود باشد و آسیبی به آنها وارد نشود و جذابیت آنها نمایان گر باشد. وسایلی که روزانه بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند را در کابینت های دم دستی قرار دهید تا نظم وسایل را دائم بهم نریزید.

  گروه بندی کردن وسایل درون کابینت برای چیدمان کابینت آشپزخانه

  سعی کنید وسایلی را که درون کابینت قرار می دهید گروه بندی کنید. به عنوان مثال، اگر در یک کابینت قاشق و چنگال یا چاقو دارید سعی کنید تا با استفاده از اکسسوری آنها را از یکدیگر جدا کنید. این کار باعث می شود تا دسترسی به آنها راحت تر شود و همچنین نیازی نباشد که به عنوان مثال برای برداشتن یک چاقو کل کابینت را به هم بریزید.

  خالی کردن وسایل و ظروف اضافی از کابینت

  همان طور که گفته شد، مهم ترین نکته در چیدمان کابینت آشپزخانه این است که وسایل و ظروف اضافی را از کابینت خارج کنید. وسایلی که در طول سال اصلا از آنها استفاده نمی کنید را به جای قرار دادن در کابینت به انبار منتقل کنید. حذف ظروف اضافی باعث می شود تا فضای کابینت شما بیشتر باشد و مرتب کردن و نظم دادن به وسایل نیز راحت تر شود.

  چرا با دیاکو دیزاین همراهی کنید؟

  مزایای استفاده از خدمات دیاکو دیزاین

  قیمت مناسب

  کیفیت بالا

  تحویل به موقع کار

  استفاده کردن از فضای پشت درب کابینت ها

  برخی از وسایل مانند درب قابلمه ها یا ملاقه و غیره باعث به هم ریختن نظم کابینت ها می شوند. بهترین جایی که می توانید این گونه وسایل را قرار دهید در قسمت پشت درب کابینت ها است. این فضا را می توانید برای قرار دادن مواردی مثل سبد های کوچک، ماهیتابه ها و غیره نیز مورد استفاده قرار دهید.

  استفاده از وسایل نظم دهنده چیدمان کابینت آشپزخانه

  اگر در مغازه ها گشت زده باشید با وسایلی رو به رو شده اید که به آنها نظم دهنده گفته می شود. این وسایل در همه قسمت های کابینت کاربرد دارند و باعث می شوند تا بتوانید به وسایل خود نظم دهید. نظم دهنده ها، برای مرتب کردن قاشق و چنگال، چاقو، لیوان ها، بشقاب ها، ظروف ادویه و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

  نحوه نظم دادن به وسایل درون کابینت
  نحوه چیدمان قابلمه درون کابینت آشپز خانه.

  انتخاب جای مناسب برای نگهداری قابلمه ها

  اگر بخواهیم یکی از بدترین وسیله هایی که نظم کابینت را  به هم می ریزد معرفی کنیم آن وسیله قطعا قابلمه است. قابلمه ها حجم زیادی دارند و به همین دلیل فضای زیادی از کابینت را اشغال می کنند. بهترین جایی که می توانید قابلمه ها را قرار دهید در کابینت های پایینی و در کنار اجاق گاز است. البته اگر از لحاظ فضا محدودیتی ندارید می توانید قابلمه ها را در کابینت های دیگر نیز قرار دهید. اگر فضای شما کم است می توانید قابلمه ها را درون یکدیگر کرده و همه را در یکجا قرار دهید. استفاده از وسایل نظم دهنده نیز می تواند به شما کمک زیادی کند.

  live-chat-web-support-svgrepo-com

  با ما در ارتباط باشید

  همه روزه از ساعت 10 صبح تا 22 میتوانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

  جمع بندی

  چیدمان اصولی کابینت آشپزخانه کمک زیادی به شما می کند تا بتوانید وسایل خود را درون کابینت ها جا دهید. اگر وسایل به خوبی و با نظم درون کابینت ها چیده شوند مشاهده خواهید کرد که می توانید وسایل زیادتری را درون کابینت های خود قرار دهید. امیدواریم که مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

   سوالات متداول

  برای چیدمان کابینت آشپزخانه باید جه کار کنم؟

  در گام اول تمام وسایل موجود در کابینت ها را خالی کرده و تمیز کنید. در مرحله بعد اقلام را دسته بندی کرده و بر اساس تعداد کابینت های خود گروه بندی کنید. ظروفی را که بیشتر استفاده می کنید در کابینت هایی قرار دهید که دسترسی به آنها راحت تر است.

  برای چیدمان اصولی کابینت آشپزخانه چه نکاتی مهم است؟

  مهمترین نکته داشتن کابینت هایی با فضای زیاد و ارتفاع بلند می باشد. ارتفاع کابینت ها باید به گونه ای باشه که به راحتی بتونید به همه طبقات دسترسی داشته باشید. کابینت های گلاس دارای ارتفاع بلند می باشند. همچنین بین کابینت ها باید فضای کافی برای باز و بسته کردن درب ها و کشوها وجود داشته باشه. کابینت ممبران پیشنها ما برای داشتن فضای زیاد می باشد.

  چه طوری کابینت های خود را حرفه ای مرتب کنم؟

  در چیدمان کابینت آشپزخانه دید و دسترسی را در اولویت قرار دهید. این کار باعث می شود تا چیدمان کابینت شما حرفه ای شود.

  کابینت های کوچک را چگونه مرتب کنم؟

  برای چیدمان وسایل در کابینت های کوچک سعی کنید از وسایل نظم دهنده استفاده کنید و از فضاهای کناری کابینت نهایت استفاده را ببرید. فراموش نکنید که بیشتر از میزان فضا، نحوه چیدمان شماست که اهمیت دارد.

  روند فعالیت در دیاکو دیزاین

  از شروع تا پایان کار در دیاکو دیزاین به چه صورت است؟

  طراحی 3 بعدی

  در ابتدا با توجه به مکان مورد نظر و سلیقه مشتریان طرح اولیه ای توسط نرم افزارهای مربوطه با تائید مشتری محترم طراحی می شود .

  ساخت و تولید

  بعد از تائید نهایی طرح، طراحان دیاکو به ساخت و تولید محصول مورد نظر در بازه زمانی گفته شده می پردازند. در این مرحله از بهترین متریال ها استفاده می شود.

  نصب و تحویل

  طراحان دیاکو محصول ساخته شده را در بازه زمانی مقرر نصب می کنند و در کوتاه ترین زمان ممکن آن را تحویل مشتریان محترم خواهند داد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *