نحوه برآورد قیمت و هزینه طراحی و اجرا کابینت آشپزخانه

به دلیل سوال مکرر دوستان و مشتریان عزیز در مورد نحوه برآورد هزینه و قیمت های کابینت آشپزخانه توضیحاتی را خدمت شما ارائه می نمائیم:

چرا فروشگاه ها و شرکت ها قیمت های متفاوتی برای اجرای کابینت ارائه می دهند؟

لازم است بدانید خرید کابینت آشپزخانه با خرید کالایی با قیمت ثبت و شرکتی مشابه لوازم آشپزخانه تفاوتی اساسی دارد ، برای مثال خرید یخچال فریزر شما کالایی با قیمت مشخص شرکتی و کیفیت و ساختار برندی یکسان است و برای خرید شما می توانید از چند فروشنده استعلام قیمت کنید و نهایتا از کسی که قیمت منصفانه تری اعلام کرده است خرید انجام میشه.

اما کابینت یک کار سفارشی با کیفیت متریال و یراق آلات متفاوت است که اگر بپرسید "کابینت آشپزخانه هایگلاس متری چنده؟” مبلغ مختلفی به شما اعلام خواهد شد و توجه بفرمائید که قیمت اعلام شده قیمت نهایی فاکتور باشد. متاسفانه بسیار رایج است که قیمت کمتری به شما اعلام میشه و نهایتا هنگام ارائه فاکتور نهایی با مغایرت ها و هزینه تراشی های اعلام نشده روبرو خواهید شد. شرکت طراحان دیاکو اصل را بر صداقت و کار حرفه ای بنیان نهاده است و هدف پذیرش قیمت نهایی و ضایت مشتریانمان از اجرای کار می باشد.

اما نکته مهم و اساسی محاسبه متراژ کار شما می باشد:

یک متر زمینی و یک متر هوایی مجموعا یک متر کابینت آشپزخانه خواهد شد و باز متاسفانه هستند مواردی که برخی همکاران غیر حرفه ای ( تعداد محدود ) به مترمربع این کار رو انجام میدن و در نتیجه شما هزینه دوبرابر را پرداخت می فرمائید.

نکته بعدی یراق ٫ دستگیره و صفحه و... هستند که باز برخی همکاران قیمت پایین اعلام می کنند اما هنگام محاسبه فاکتور شما تمام اقلام را جداگانه و به تفکیک محساب میکنند ، پس قیمت نهایی فاکتور رو ملاک قرار بدهید.

نکته بعد هزینه حمل و نصب که اصولا داخل شهر۱۰درصد ، حومه ۱۵ درصد و شهرستان از ۲۰ تا ۳۰ درصد بسته به مسافت تعیین خواهد شد که این مبلغ هم باید قبل از هر اقدامی در قرارداد ذکر گردد.

" نکته ی مهم و اساسی اینه که مبلغ نهایی بعد از طراحی مشخص میشه "

اما آخرین نکته تفاوت قیمت متریال اولیه و خدمات میتونه زیاد باشه ، مثلا :

یک کابینت ساز میتونه از ورق ام دی اف ۴۰۰ تومانی یا ۵۰۰ تومانی برای بدنه استفاده کنه

میتونه از یک نصاب که اجرت نصبش نصف اجرت یه نصاب حرفه ایه استفاده کنه

یه کابینت ساز میتونه روی یه دیوار ۲ متری یه کابینت ۲ متری بذاره و یکی دیگه برای استحکام کار از دوتا کابینت ۱۰۰ سانتی استفاده کنه و این یعنی باید جنس بیشتری برای کار شما مصرف کنه

یه کابینت ساز ام دی اف رو با دستگاه ۱۰۰ میلیون تومانی برش میده یکی دیگه با دستگاه ۲۰۰ میلیون تومانی که 100% در تمیزی و ظرافت کار تاثیر مستقیم دارد و البتهشکی نیست که کیفیت ها با هم تفاوت خواهند داشت.

پس قبل از انتخاب کابینت ساز ، تحقیق کنید مطلع باشید و بعد از انتخاب فقط و فقط اعتماد کنید.