جا کفشی

یکی از عاملهای زیبایی دکوراسیون داخلی منزل ، رعایت کردن نظم و ترتیب است واینکه هر وسیله جای مخصوص خودش را داشته باشد. همانطور که لباسها و وسایل دیگر را در کمد دیواری قرار میدهیم برای کفشها نیز باید جاکفشی تهیه کنیم، به خصوص کفشهایی که بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند. بدیهی است این نوع از محصولات امروزه یکی از رایج ترین وسایل مورد استفاده در خانه می باشد و غالبا در همان ورودی ابتدایی خانه قرار می دهند و با توجه به گنجایش و اندازه خود، هم باعث زیباتر شدن دکوراسیون فضای داخلی خانه خواهد شد و هم از کفش های پراکنده در یک مکان مشخص نگهداری خواهد کرد.

 

 

تنوع فراوانی از جاکفشی فلزی و پلاستیکی و غیره به بازار عرضه شده اند. اما هیچ کدام به اندازه جاکفشی ام دی اف مشتریان را جذب نکرده است. از این رو طراحان و ایده پردازان و حتی صاحب خانه ها سعی می کنند از المان ها و اکسسوری هایی استفاده کنند که نظم بیشتر و هماهنگ با دکوراسیون و چیدمان منزل دارند. امروزه به دلیل آنکه منازل به سمت مدرنیته پیش رفتند جاکفشی‌ها نیز به صورت لاکچری طراحی شدند از این رو جاکفشی های قدیمی جای خود را به جاکفشی های ام دی اف و مدرن بخشیدند.


جاکفشی

 

جا کفشی : اولین دکوردر بدو ورود به خانه

این وسیله کاربردی، مکانی مناسب برای نگهداری کفش ها فراهم کرده است و در ایجاد زیبایی و حفظ نظم در ورودی خانه نیز بسیار تاثیرگذاشته است. با مراجعه به مراکز فروش متوجه انواع جاکفشی ها خواهید شد و با تنوعی از مدل ها رو به رو می شوید. در حال حاضر هیچ نگرانی بابت انتخاب بهترین جا کفشی برای منزل وجود ندارد زیرا تنوع طرح، رنگ و جنس این وسیله بسیار زیاد است و با توجه به دکوراسیون منزل و تعداد کفش ها به راحتی می توان نسبت به خرید مدل دلخواه اقدام نمود .کفش ها اولین پوششی هستند که هنگام ورود به خانه درآورده می شوند و بلاتکلیف می مانند، در نتیجه باید در همان محیط ورودی، جایی برای قرار دادن آن ها برای استفاده مجدد فراهم کرد. جاکفشی انواع مختلفی دارد که عبارت است از:

  • نئوپان (ملامینه)
  • ام دی اف
  • هایگلاس
  • ممبران

جاکفشی ام دی اف و نئوپان ملامینه به صورت آماده در بازار عرضه می شود. ولی برای داشتن جاکفشی هایگلاس و ممبران باید از قبل سفارش تولید داده شود.

 

 جاکفشی

 

جاکفشی دردار

یکی از مهم ترین ویژگی های جاکفشی داشتن در می باشد به این جهت که، بوی بد ناشی از کفش ها در فضا پراکنده نشود و دارابودن در مزیت های دیگری دارد از جمله: ظاهر فضای ورودی و حتی محیط مجاور آن با قرار دادن کفش های جورواجور و احتمالا گلی و خاکی در جاکفشی بدون در، نازیبا نمی شود، در ضمن کفش های آلوده در دسترس بچه های کوچک خانواده قرار نخواهدگرفت.

 

جاکفشی 

 

جا کفشی کم جا

وقتی خانه‌ ها کوچک و کوچک تر می شوند دیگر در برخی از آنها جایی برای قرار دادن جاکفشی وجود نخواهد داشت، از این‌ رو جاکفشی‌ های کم جا تولید و به بازار عرضه شدند که بتوانند با توجه به فضای کم موجود در منازل کفش های بیشتری را در خود جای دهند. یکی از نمونه‌ های موفق این جاکفشی کم جا، جاکفشی داشبوردی شناخته شده است.  جاکفشی داشبوردی در دو نوع دو طبقه و سه طبقه تولید شده است. که نوع دو طبقه آن با توجه به فضای کمتری که اشغال میکند بیشتر مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است.

 

جاکفشی 

 

نکات مهم هنگام خرید جاکفشی

پوشش بعد از کفش ها از پا، لباس های مربوط به بیرون است که در روزهای زمستان شامل پالتو، کت، بارانی، کاپشن و مانند این ها می باشد و نه تنها به خاطر ابعاد بزرگ تر آن ها نسبت به لباس های تابستانی بلکه به جهت این که احتمال خیس بودن آن ها در فصول بارندگی وجود دارد، معمولا به محض ورود ما در کمد لباس های معمولی نباید قرار دهیم، بنابراین فراهم کردن رخت آویزی در ورودی خانه برای این منظور نیازی ضروری به نظر می رسد.کمد های دردار نمونه دیگری از این جالباسی ها برای ورودی هستند که بهترین کاربرد را در این خصوص دارند. با وجود چنین فضایی، لباس ها در داخل کمد آویخته می شوند و توسط در کمد از نظر ها پنهان خواهند ماند. با توجه به این که کفش های زمستانی بیشتر به صورت چکمه های بلند و کوتاه است و ارتفاع آن ها از کفش های معمولی بیشتر است، اگر می خواهید جاکفشی ای برای ورودی خانه تان تهیه کنید، حداقل ابعاد استاندارد چکمه های ساق کوتاه اهالی خانه را موقع خرید حتما در نظر بگیرید.

 

جاکفشی 

 

اندازه: مثل خیلی چیزهای لازم دیگر برای خانه، در خرید یک جاکفشی نیز باید ابتدا به سایز و اندازه آن توجه کرد. این کالاها در اندازه های مختلفی طراحی و تولید شده و تنها راه درست و مناسب برای خرید یک جاکفشی ایده آل نیز این است که در فضای مناسب و تعیین شده قرار بگیرد به همین خاطر پیشنهاد می کنیم پیش از اقدام به خرید جاکفشی، حتما از ابعاد فضای مورد نظرتان اطمینان پیدا کنید تا به هنگام خرید و استفاده دچار مشکل نشوید.

جنس محصول: اصولا جاکفشی ها از جنس MDF  می باشند یا از جنس فلز، که البته انتخاب هر یک از آن ها بستگی به سلیقه و نظر مصرف کننده دارد. همیشه این موضوع را در ذهنتان داشته باشید که جاکفشی نیز به عنوان بخشی از دکوراسیون منزلتان بحساب می آید بایستی جنس آن با جنس سایر بخش وسایل خانگی شما هماهنگ انتخاب شود.

مدل جاکفشی: جاکفشی مدل های متعددی دارد، تعدادی از جاکفشی ها دارای آینه و تعداد دیگری مجهز به یک نیمکت جهت نشستن و باز و بسته کردن کفش هایتان هستند. برخی از آن ها مناسب استفاده به عنوان یک کمد دیواری می باشند و برخی دیگر نیز قابلیت استفاده در زیر تخت را دارا هستند. البته تمامی این مدل ها هم دارای درب و فاقد درب می باشند که قطعا می دانید مدل های درب دار هم از قیمت بیشتری برخوردار هستند و هم به لحاظ بهداشتی، مانع از ورود بوی نامطبوع کفش هایتان به داخل فضا خواهند شد.

رنگ کالا: یک نکته مهم و صد البته کاملا اختیاری است ، اینکه رنگ کالای شما چه باشد و چقدر با سایر رنگ های به کار رفته در خانه تان هماهنگ باشد، و به سلیقه و نظر شما بستگی دارد. جاکفشی ها امروزه از رنگ های مختلفی برخوردار می باشند و به همین خاطر تنها کافی است قدری در بازار به دنبال رنگ مورد علاقه تان باشید، حتما آن را پیدا می کنید.

 

جاکفشی

 

قیمت جاکفشی: مواردی که روی قیمت جاکفشی اثر میگذارد اندازه، رنگ، جنس، مدل و سایر امکانات جانبی می باشد. قابل ذکر است خرید یک جاکفشی مناسب و کارآمد تنها زمانی میسر می شود که به تمام موارد گفته شده به اندازه کافی توجه نمایید و در آخر قیمت آن در نظر گرفته شود، فراموش نکنید که به لحاظ بهداشتی همیشه باید به دنبال محصولات درب دار از این نوع باشید و حتی المقدور یک هفته یکبار آن ها را تمیز کنید.

نکته مهم : مکان جاکفشی با توجه به جنس متریال به کار رفته در ساختش باید دور از محیط های مرطوب باشد.