کمد دیواری

کمد دیواری و فضای مرتب سازی

گاهی اوقات فضای بیشتر و بیشتری برای اختصاص دادن و قرار دادن وسایل نیاز می باشد، اگر نیاز به فضای بیشتری برای جای دادن وسایل خودتان دارید، بیشتر از اینکه به کف و محیط اتاق خواب یا منزل تان توجه کنید، باید توجه ویژه ای به دیوارهای اتاق خواب و یا منزل تان داشته باشید. این نیاز باعث پررنگ شدن نقش کمد دیواری در دکوراسیون منزل و اتاق خواب خواهد شد. کمد دیواری علاوه بر جای دهی و قرار دادن وسایل، استفاده های دیگری هم دارد، مثلا می توانید محلی ویژه برای قرار دادن تلویزیون داخل کمد دیواری در نظر گرفته شود، حتی کمد دیواری می تواند مجهز به یک درب لولایی یا کشویی باشد که هر وقت اراده کردید بتوانید درب ها را راحت ببندید و تلویزیون را از دید مخفی کنید این گونه فضای یک دست ِ کمد دیواری به چشم می آید و تلویزیون در دید نمی باشد.یا اینکه می توانید یک فضای کاری و اداری کوچک داخل کمد دیواری خودتان اجرا بگذارید، در واقع محلی برای قرار دادن کامپیوتر شخصی و یا لپ تاپ یا محلی برای مطالعه می باشد.

 

کمد دیواری

 

گاهی از کمد دیواری بعنوان فضایی برای جداسازی محیط ها استفاده می کنند، در واقع اینجا کمد دیواری نقش دیوار را بازی خواهد کرد، با این تفاوت که شما در این صورت یه فضایی بهتر و قشنگ تر و زیبا تر از دیوار خواهید داشت، می توانید وسایل خودتان را هم داخل کمد دیواری قراردهید، برای جلوه زیباتر شدن می توانید، روی طرح و دیزاین کمد دیواری خیلی مانور بدهید و محل هایی را برای قرار دادن وسایل لوکس و دکوری در نظر بگیرید.

 

کمد دیواری 

 

گاهی کمد دیواری ها مانند یک شِبه کمد دیواری می مانند که در پشت تخت خواب قرار گرفته اند و فضای جلوی اتاق خواب را از سرویس حمام که در انتهای اتاق قرار گرفته به خوبی جدا می کنند .

 

کمد دیواری 

 

کمد دیواری فضایی برای دکوراسیون داخلی

کمد دیواری ها فضای خیلی خوب و راحتی برای دیزاین به جای دیوار می باشند، چراغ های مطالعه یا شب خواب روی کمد دیواری و بالای تخت خواب می تواند نصب شود، کمد دیواری معمولا از متریال چوب و ام دی اف ساخته شده است، که به راحتی می توانید کابل کشی و نصب تجهیزات مختلف از جمله چراغ ها و شلف ها و طاقچه ها و … را انجام بدهید و اگر روزی دیزاین کمد دیواری خسته کننده شد، به راحتی می توانید دیزاین و چیدمانش را تغییر بدهید، قطعا این تغییر در کمد دیواری و دیزاینش خیلی راحت تر و ارزان تر از تغییر روی دیوارهای خانه و اتاق خواب می باشد.

 

کمد دیواری 

 

همواره خیلی از وسایل از جمله ظروف را داخل آشپزخونه قرار می دهیم، و این سبب شلوغی بیش از حد آشپزخانه خواهد شد، اگر قصد دارید فضای خلوت تر و ساده تری داشته باشید باید از کابینت هایی به شکل و دیزاین کمد دیواری استفاده شود که فضای آشپزخانه زیاد شلوغ به نظر نمی رسد. به طور قطع اگر فضاهای ذخیره سازی از کف تا سقف طراحی شوند، می توانند فضای فوق العاده زیادی برای شما فراهم کنند که می توانید قسمت هایی از این فضا مثلا قسمت های بالایی را برای قرار دادن وسایل دکوری و تزئینی اختصاص دهید که هم محیط و چیدمان تان زیبا تر می شود و هم فضا و دیزاین ساده و یکنواخت نخواهد شد.

 

کمد دیواری 

 


اگر زیاد اهل مطالعه و کتابخانی هستید و کتاب های زیادی مطالعه می کنید، این امکان وجود دارد که تمام فضای دیوارها را از کف تا سقف به کتابخانه اختصاص بدهید و قفسه های زیاد و سراسری و در نتیجه فضای خیلی زیادی برای قرار دادن کتاب هایتان و همچنین برای قرار دادن وسایل دکوری و تزئینی ایجاد کنید، یا در اتاق خواب تان فضایی تلفیقی از کمد دیواری و کتابخانه داشته باشید.گاهی رنگ های شاد و انرژی بخش می توانید برای دیزاین فضا استفاده شوند که باعث تنوع و زیبایی و شاد بودن محیط اتاق خواب و منزل خواهد شد، این دیزاین بخصوص برای اتاق خواب کودکان می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

 

کمد دیواری 

 

رنگ سفید بدلیل سادگی و روشنی و در عین حال زیبایی، چون یک رنگ خنثی است، می توان آن را در کنار سایر رنگ ها در رنگ و طرح کمد دیواری انتخاب کرد. رنگ سفید به دلیل ویژگی هایی که دارد، تقریبا با هر رنگ دیگری ترکیب می شود و یک ترکیب رنگی زیبا را ایجاد می کند.

 

کمد دیواری 

 

کمد دیواری را همیشه در داخل اتاق خواب نصب نمی کنند، فضاهای دیگری را هم می شود به کمد دیواری اختصاص داد، می توان کمد دیواری را بر روی دیوارهایی در راهرو نصب کرد ، با این کار به نوعی از فضای بلا استفاده یک راهرو باریک، نهایت استفاده شده است.

 

کمد دیواری 

 

با استفاده از کمد دیواری و خلاقیت و ابتکار می توانید وسایل و شلف های چوبی را برای متنوع کردن فضای چیدمان خانه و استفاده حداکثری از فضا به کار ببرید. طرحی که هم فضایی برای قراردادن وسایل دکوری و تزئینی و زیبا کردن محیط بوجود می آید و هم فضایی کاربردی برای قرار دادن وسایلی که به نوعی می خواهید دم دست تان باشد.

نکاتی در رابطه با کمد دیواری

امروزه تقریبا همه خانه ها دارای کمد دیواری می باشند. کمد دیواری یکی از اقلام بسیار ضروری تو دکوراسیون منزل می باشد چون بیشتر اوقات وجود کنسول و دراور و کمد های تکی نیاز شما رو برآورده نمیکند و ضرورتا هیچ چیزی نمی تواند جای کمد دیواری را در قرارگیری وسایل و نظم بخشیدن فضای منزل بگیرد. به راحتی با استفاده از کمد های دیواری،  وسایلی را که نمی خواهید و برای مدت زیادی ازشون استفاده نمی کنید یا وسایلی که کمتر ازشون استفاده می کنید، با کمک فضای زیادی که کمد های دیواری در اختیار شما قرار میدهد، می توانید از شر این وسایل و لوازم راحت شوید. علاوه بر این ممکن است وسایلی داشته باشید که به طور مکرر در طول روز و هفته ها ازشون استفاده کنید، می توانید با توجه به دیزاین و طرح کمد دیواری، این وسایل را هم دم دست قرار بدهید. یعنی کمد دیواری مهیا کننده یک فضای بسیار خوب برای وسایل ضروری و هم برای وسایل غیر ضروری می باشد و به راحتی با توجه به تعداد و حجم این وسایل، می توانید طرح و فضای مورد نظر خودتون رو به تولید کننده یا طراح کمد دیواری سفارش بدید.

با توجه به اینکه معمولا کمد های دیواری حجم قابل توجهی از فضا را به خودشون اختصاص میدهند، بنابراین باید به زیبایی و ظاهر هم توجه کرد که نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون داخلی خانه به حساب می آید. با وجود این نکته، هنگام خرید کمد دیواری باید محیط، رنگ بندی و دکوراسیون محل قرار گیری آن در نظر گرفته شود. 

متریال یا جنس کمد های دیواری می تواند ملامینه و ام دی اف MDF باشد، که با توجه به بودجه و درخواست مشتری تعیین خواهد شد. هر دو متریال دارای تنوع رنگ و طرح بسیار گسترده ای می باشند. طراحان گروه دیاکو در ساخت و طراحی کمد دیواری دست مشتری رو باز گذاشته اند و با توجه به طرح و رنگ دلخواه و مورد علاقه مشتری، کار ساخت آن را انجام میدهند. بنابراین هیچ نگرانی از بابت محدودیت در طرح و رنگ کمد دیواری نداشته باشید و به سادگی از روی کالیته و نمونه طرح ها می توانید طرح مورد نظرتان رو انتخاب کنید.

قابل ذکر است که هر چی فضای اتاق کوچک تر باشد، در نتیجه میزان نور نیز کمتر میشود پس باید در این فضا طرح و رنگ های روشن تر انتخاب کنید تا اتاق خواب و دکوراسیونی زیباتر و جذاب تری داشته باشید.در مناطق شمالی و جنوبی کشور و در کل مناطقی که میزان رطوبت و تغییرات آب و هوایی بالاست،معمولا از متریال ام دی اف MDF استفاده می کنند،  تا کمد دیواری با دوام و با طول عمر بیشتری داشته باشید زیرا تفاوت قیمتی بین کمد های دیواری از جنس ام دی اف با کمد های دیواری که با ملامینه ساخته شده ناچیز می باشد.قرارگیری آینه و شیشه بر روی درب ها و قسمت های مختلف کمد دیواری قبل از آنکه می تواند جنبه کاربردی داشته باشد، نقش بسیار مهمی در بازتاب نور و روشن تر شدن فضای دکوراسیون دارد. با وجود آینه در کمد دیواری، تقریبا نیازی به میز کنسول و یا آینه کنسول پیدا نخواهید کرد. استفاده از آینه و شیشه، بخصوص در کمد های دیواری ریلی خیلی مرسوم می باشد و حقیقتا باعث زیبایی و شیکی کمد و اتاق خواب میشود. گاهی از شیشه در کمد های دیواری ویترین دار هم استفاده می شود. البته همه این موارد بستگی به انتخاب و سلیقه خودتان دارد که چه مقدار و در کجا از شیشه و آینه در طرح کمد های دیواری استفاده کنید.قرارگیری شلف ها و طبقات تو قسمت های مختلف یک کمد دیواری کمک بسیار زیادی به شما در نظم دهی وسایل و حتی تفکیک آن ها از یکدیگر خواهد کرد. با استفاده هوشمندانه از کمد های دیواری در منزل خودتان می توانید وابستگی و نیازتان را به کمدهای تکی یا حتی انباری بسیار کمتر کنید.

همین که یک فضای کاری کوچک و جمع و جور داشته باشید می تواند نیاز شما را درا زمینه کار در منزل برطرف کند و در عین حال باعث زیبایی و تنوع در دکوراسیون اتاق خواب می شود. با این کار دیگه نیازی نیست که یک اتاق جداگانه برای کارتون در نظر بگیرید یا اینکه فضای اتاق خواب و قسمت های دیگه از منزل تون رو به یک فضای کاری اختصاص دهید. فضای کاری خانگی نیاز به فضای بزرگی نخواهد داشت، یک فضای کاری کوچک درون کمد دیواری به راحتی می تواند نیاز شما رو در این زمینه پاسخگو باشد، زیرادر همین فضای کوچک می توانید با توجه به سلیقه و انتخاب خودتون، امکانات فراوانی را فراهم کنید.

کمد دیواری ریلی از انواع کمد دیواری است که با توجه به ظاهر و زیبایی و راحتی استفاده، محبوبیت و طرفدار زیادی دارد. کمد دیواری های ریلی برای فضاهای کوچک تر بیشتر مناسب می باشند زیرا درب های آن به صورت ریلی و در داخل کلاف خود کمد دیواری باز و بسته میشود. طول عمر کمد های دیواری ریلی نسبت به کمد دیواری هایی که دارای درب هستند کمی بیشتر می باشد، زیرا برخلاف سایر کمد های دیواری، دارای لولا و اتصالات خاصی نمی باشند.کمد های دیواری تو پوشش قناسی های منزل و اتاق خواب تان می توانند بسیار کمک کننده باشند، در واقع با توجه به اینکه کمد های دیواری رو در ابعاد و اندازه های مختلف و با طرح های متفاوت می توانید انتخاب کنید، از این رو به راحتی کمد دیواری می تواند قناسی ها و نواقص ستون ها و دیوارها و در کل منزل شما رو بهبود ببخشد و این زشتی های رو به زیبایی ها تبدیل کند.