تخت کم جا

تخت کمجا یا تخت تاشو مطلبی ست که درباره آن صحبت می کنیم  و شما را این نوع تخت و مزایا و معایب آن آشنا خواهیم کرد. ابتدا پیشنهاد می کنیم پیش از اقدام به خرید تخت کم جا، حتما در این رابطه مطالعه نمایید و با اطلاعات کامل تری در باره ویژگی های تخت کم جا نسبت به خرید تخت خواب مورد نظرتان اقدام کنید. با گسترش فرهنگ آپارتمان نشینی و کوچک شدن فضای خانه ها فرهنگ استفاده بهینه از فضا نیز گسترش یافته است. یکی از این تکنولوژی، استفاده از تخت کم جا است.

 

 تخت کم جا

 

ویژگی های تخت کم جا

امروزه توجه به راحتی و رفاه بیش از قبل مورد توجه قرار دارد و همواره سعی در تامین رفاه و راحتی خود و خانواده مان هستیم. دیگر در همه خانه ها غالبا تخت خواب یافت می شود، ولی تخت خواب ها با تمام مزایا و فوایدی که برای داشتن یک خواب راحت دارند، دارای معایبی نظیر کمبود فضا نیز هستند. مخصوصا در منازل آپارتمانی، که استفاده از تخت خواب فضای بسیار زیادی را اشغال خواهد کرد ، برای حل این مشکل می توان از تخت های کم جا کمک گرفت، تخت خواب کم جا  دارای دو جک فشاری می باشد که وزن تخت خواب را جهت بلند کردن و خواباندن به مقدار بسیار کمی کاهش خواهد داد.تخت کم جا فضای کم و موقتی اشغال می کند و بسیار مورد توجه قرار گرفته است و در عین حال همان کیفیت و امکانات تخت خواب های معمولی را نیز دارا می باشد.

 اجزاءتخت های تاشو شامل:

  • بدنه تاشو
  • ابزارهای اتصال
  • درب تخت تاشو
  • وسایل و تجهیزات اضافه

 

تخت کم جا

 

کارایی این تخت خواب ها به این صورت است که در حالت معمولی به شکل عمودی یا افقی در کنار دیوار یا کمد ها نصب می شوند و فضای بسیار کمی را اشغال خواهند کرد. در صورتی که شما قصد داشته باشید از آن استفاده کنید، می توانید دستگیره آن را کشیده و آن را به تخت خواب تبدیل کنید و استفاده نمایید. معمولا متریال از نوع نئوپان (ملامینه یا لترون) برای تخت کم جا استفاده نمی کنند، زیرا نئوپان دارای مقاومت کمی است و به مرور زمان مشکل دار خواهد شد اما MDF  به دلیل مقاومت بالا و کیفیت عالی از این مشکل مبرا می باشد.

 

تخت کم جا

 

مزایا و معایب تخت تاشو

استفاده از تخت کمجا مزایا و معایب خاص خود را دارد. اما خوشبختانه مزایا آن بیشتر و با ارزش می باشد. مهمترین ویژگی تخت کم جا ، در بهینه سازی فضای اتاق خواب خانه های کوچک می باشد. شما می توانید به صورت موقتی فضای مفید اتاق خواب خود را افزایش داده و از آن استفاده بهتری بکنید و تنها در هنگام استراحت از تخت تاشو استفاده کنید. تخت های تاشو، چند منظوره می باشند، این بدان معنا است که شما از تخت خود علاوه بر استراحت می توانید برای دیگر موارد از جمله کمد دیواری، کتابخانه و … نیز استفاده کنید. این موضوع بسیار مورد علاقه مشتریان است.

مزیت دیگر تخت کم جا، جلوگیری از آسیب رسیدن به تخت خواب و اجزا آن و بیشتر تشک تخت می باشد. با جمع کردن تخت خواب می توان آن را از دسترس کودکان دور کرد و از آسیب رساندن جلوگیری کرد. از جمله مزایایدیگر، زیبایی آن می باشد به طوریکه هنگامی که قصد استفاده از آن را ندارید به دلیل استفاده از روکش  هایگلاس و MDF حالت دکوری مانند به خود میگیرد و فضای خانه را زیباتر می کند. عمق این تخت خواب تاشو معمولا ۴۰ سانتیمتر می باشد و می توانید از آن در فضای بین ستون ها یا کنج اتاق تان استفاده نمایید تا فضای بهینه شما را نیز حفظ نماید. اما تخت های تاشو معایبی نیز دارند. از آن جایی که تخت های تاشو براساس سایز و ابعاد اتاق طراحی و نصب می شوند، امکان جا به جایی و انتقال آن ها کار چندان ساده ای نخواهد بود و می تواند برای شما هزینه هایی را نیز در بر داشته باشد. تنوع جنس تخت خواب در تخت تاشو، به مراتب کمتر است و اگر می خواهید کیفیت حفظ شود، بهتر است از تخت هایی با جنس MDF استفاده کنید.

 

تخت کم جا

 

 

انواع تخت خواب تاشو

تخت خواب های کم جا در انواع مختلف و طرح و شکل های گوناگون تولید می شوند.

تخت کمجا یک نفره

تخت کمجا دو نفره

تخت کمجا دو طبقه

یکی از انواع تخت خواب های کم جا ، تخت خواب یک نفر عمودی است. این نوع تخت خواب بیشتر در اتاق هایی که عرض بیشتری دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. دیگر انواع تخت کم جا ، شامل تخت خواب تاشو عمودی دو نفره و تخت خواب های تاشو افقی می باشند. هر یک از این تخت خواب ها، می توانند تک منظوره و حتی چند منظوره باشند و برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. برخی تخت های تاشو به عنوان تخت و کتابخانه یا تخت و کمد و دراور نیز مورد استفاده قرار می گیرند. شما بر حسب نیاز خود می توانید تخت تاشو مورد نظر خود را به مشاوران فنی شرکت طراحان دیاکو سفارش دهید و با یک تماس می توانید سفارش خود را به ثبت برسانید.

 

تخت کم جا

 


همچنین امکان اضافه کردن باکس، قفسه دکوری در انواع مختلف نیز برای تخت های دونفره تاشو وجود دارد، و طبق سفارش مشتریان به تخت اضافه خواهد شد.

همچنین تخت کم جای دونفره ابعادی برابر با ۲۰۰ در ۱۴۰ و ۱۷۰ در ۲۰۰ سانتی متر دارند که با اضافه کردن فریم دور تخت حدود ۳۰ سانتی متر به اندازه طرفین اضافه خواهد شد. در نتیجه قبل از انتخاب تخت کمجا برای اتاق خوابتان حتما به اندازه گیری مساحت اتاق بپردازید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. با استفاده از تخت های کمجا فضا در اتاق خواب برای دیگر وسایل ضروری باز می شود. برای مثال اگر کامپیوتری در اتاق دارید می توانید در کنار تخت تان از میز کامپیوتر استفاده کنید. یا کتابخانه ای تهیه کنید و کتاب های مورد علاقه خود را بروی آن مرتب کنید. استفاده از تخت های کوچک فقط محدود به اتاق خواب های کوچک نمی شود. برای داشتن آزادی بیشتر در اتاقتان استفاده از اینگونه تخت ها بهترین گزینه هستند. بخصوص برای اتاق کودکان که نیاز به فضای زیادی برای شادی و بازی در اتاق خوابشان دارند.

 

فضای کوچک خانه با تخت کم جا

زمانی که بچه ها رشد می کنند ، همیشه نیاز به فضای اضافی در خانه وجود دارد، و یا زمانی که یک خانواده جدید و مهمان اضافه خواهد شد. در این زمان دغدغه کم بود فضا بیشترین نگرانی را به وجود می آورد ، با استفاده از تخت های دیواری کم جا دیگر نباید نگران افزایش یک خانواده در یک خانه کوچک باشید .

 

تخت کم جا

 

تختخواب کم جا را بیش از یک تخت معمولی انتخاب می کنند

یک تختخواب دیواری تاشو یا تخت کمجا، انتخابی اقتصادی می باشد زیرا هنگامی که تخت کم جا در خانه نصب می شود، فضای آزاد وجود دارد و می توان آنها را برای سایر فعالیت ها یا عملکردها مورد استفاده قرار داد.

تخت کمجا ، با طراحی ساده و زیبا بسیار مقرون به صرفه است. با یک تخت تاشو که در دیوار قرار دارد، می توانید یک اتاق خانه را به یک اتاق مهمان تبدیل کنید. در یک آپارتمان استودیویی یا دفتر کار یک تخت خواب کمجا در حالت بسته می تواند حالت و استفاده یک میز را داشته باشد. از تختخواب دیواری تاشو دو طبقه و تختخواب کمجا هم از ذخیره سازی فضا برای اتاق کودکان می توان استفاده کرد. با تخت خوابهای معمولی، فضای موجود محدود است و اتاق را نمی توان با الزامات کاربران خود سازگار کرد.