سبک رنگ بندی کابینت روکش چوب

بدنه کابینت روکش چوب  از جنس ام دی اف ساخته می شود چشمه ها و گره های طبیعی در کابینت آشپزخانه روکش چوب، باید کاملا دیده شود. گاهی برای واضح تر دیده شدن چشمه ها و گره های چوب از نوعی عملیات با عنوان سیم اندازی بر روی سطح کار استفاده می شود .در این عملیات، چشمه ها و راه های روکش چوب خلل و فرج هایی ایجاد می کند که با انجام رنگ کاری حرفه ای، ظاهری بسیار زیبا و حرفه ای خواهیم داشت .

رنگ کاری کابینت روکش چوب

پس از انجام عملیات سیم اندازی و یا سند بلاست می توان رنگ کاری را با سبک های مختلف انجام داد .

کهنه کاری: در این سبک معمولا داخل حفره های کار، نسبت به سایر سطح های درب ها رنگ تیره تر زده می شود تا حس کهنه کاری بیشتر ظاهر شود .

پتینه کاری: در این نوع سبک معمولا ازدو رنگ متمایز نسبت به هم استفاده خواهد شد، رنگ پتینه سفید طلایی ، پتینه مشکی طلایی ، کرم و برنز و … از رنگ های تلفیقی است که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .

جلوه زیبا و منحصر به فرد کابینت روکش چوب، بیشتر به دلیل استفاده از رنگهای طلایی و … در ستون و سرستونها و تاج و گلهای ابزار خورده می باشد، همچنین می توان با انتخاب دو رنگ تیره و روشن یا مات و براق در طراحی این نوع کابینت تضاد به وجود آورد و زیبایی کار را دوچندان کرد. کاینت روکش چوب را می توان در رنگهای متنوع طراحی کرد و دست طراح برای خلق یک اثر هنری باز است. در بیشتر موارد این سبک با رنگهای گردویی و طیف گسترده ای از قهوه ای روشن تا تیره ساخته می شود و این امر کاملا به سلیقه مشتری و دکوراسیون داخلی منزل بر می گردد، اگر به فکر خرید کابینت کلاسیک با طرح چوب هستید و بودجه شما برای ساخت کابینت تمام چوب کافی نیست، بهترین و مناسب ترین نوع طراحی برای شما کابینت روکش چوب است.

نحوه رنگ کاری کابینت روکش چوبی

بهترین نوع رنگ کاری به گونه ای است که بافت طبیعی چوب و خطوط روی آن به طور واضح مشخص باشد. رنگ های به کار رفته در انواع مختلفی تولید می شوند. بهره گیری از رنگ های شفاف و بی رنگ، سبب حفظ شیارها و نقش و نگارهای اصلی چوب می شود که باعث می شود جلوه کابینت روکش چوب افزایش یابد. در رنگ کاری روکش چوب به رنگ سفید، بهتر است یک مرتبه موج ها و آوند های ورقه را با رنگ نقره ای، طلایی یا قهوه ای تمدید کنند، سپس یک لایه رنگ سفید بر روی کار بزنند. با اجرای این ترفند، خط و خطوط اصلی چوب بیشتر نمایان خواهند شد.

کابینت روکش چوب به علت استفاده از رنگ های پلی استر و پلی اورتان مقاومت خوبی نسبت به رطوبت دارد. البته باید خراشیدگی در روکش چوبی به وجود نیاید. در صورت ایجاد خراشیدگی، آب به کابینت MDF ام دی اف مغزی نفوذ خواهد کرد و مغزی دچار خرابی میشود. مغزی ام دی اف قابلیت ابزار خوری مناسبی دارد و میتوان طرح های مختلف برروی مغزی ایجاد کرد.

  • ID

تفاوت کابینت آشپزخانه روکش چوب با تمام چوب 

مزیت های کابینت آشپزخانه روکش چوب نسبت به کابینت های چوبی، به قدری زیاد است که به عنوان برترین نوع ...

سبک رنگ بندی کابینت روکش چوب

بدنه کابینت روکش چوب  از جنس ام دی اف ساخته می شود چشمه ها و گره های طبیعی در کابینت آشپزخانه روکش چوب، باید کاملا دیده شود. گاهی برای واضح تر دیده ...

طراحی فضای آشپزخانه کابینت ممبران
  • تفکیک کردن فضا از اصول مهم در طراحی کابینت آشپزخانه های بزرگ است .برای رعایت این اصول باید از مثلث طراحی کابینت استفاده نمود .فضای انبار مواد مانند ...
Load More