طراحی کابینت آشپزخانه روکش چوب

  • تفکیک کردن فضا از اصول مهم در طراحی کابینت آشپزخانه های بزرگ است .برای رعایت این اصول باید از مثلث طراحی کابینت استفاده نمود .فضای انبار مواد مانند سوپری ها و یخچال و فریزر در یک سمت باشند .فضای شستشو مانند ماشین لباسشویی و ظرفشویی و سینک در یک سمت آشپزخانه باشند .فضای پخت و پز مانند ماکروفر و گاز در سمت دیگری از آشپزخانه قرار داده شوند.
  • اصولا این سبک کابینت باید در فرد احساس زنده بودن و حس چوب طبیعی را القاء کند .گره های طبیعی چوب باید در درب های کابینت دیده شود . در کابینت تمام چوب با توجه به چوب مصرفی انواع گره های چوب از راه های ریز پیوسته تا گره های هلالی در درب ها دیده خواهد شد .این نوع گره ها در کابینت آشپزخانه روکش چوب هم دقیقا باید یکسان باشد .
  • پر طرفدار ترین نوع روکش چوب، روکش بلوط و ملچ می باشد. روکش چوب برای کارهای کلاسیک مورد استفاده قرار میگیرد. کابینت های چوبی برای مناطق مرطوب و آشپزخانه های بزرگ مناسب نیستند و به سرعت خراب خواهند شد. پس از کابینت های فلزی، کابینت های طرح چوب بیشترین درخواست کننده را دارند. این مدل کابینت ها علاوه بر هزینه کمی که دارند, به اندازه کابینت های چوبی زیبا هستند.
  • در کابینت آشپزخانه روکش چوب باید تا حد توان کابین ها را قرینه طراحی کرد .قرینگی طرح کار را زیبا تر جلوه خواهد داد . ساخت کابینت هایی با طرح یکنواخت و منظم، مخصوصا در اطراف هود باکس، از اهمیت ویژه ای در این راستا برخوردار است. ساخت ستون های جذاب و چشمگیر، در طرفین هود اصلی ترین نشانه بیانگر سبک طراحی کابینت روکش چوب می باشد.
  • طراحی کابینت های منظم و یکسان بودن سایزهای یونیت ها از اصول مهم می باشد .
  • وجود تاج و زیر چراغ و پاخور ابزار دار از اجزای اصلی کابینت روکش چوب هستند که باید زمان طراحی در نظر گرفته شود این ابزارها می توانند به صورت های مختلف دندانه موشی ،رومی و یونانی و … کار شوند . ساده ترین نوع این ابزار ها ، ابزارهای دوپله و سه پله می باشد . این نوع صفحه ها هزینه بالایی دارند .با استفاده از اورفرز می توان ابزارهای دو یا سه پله کلاسیک و …. را لبه ی این صفحه ها ایجاد کرد.
  • قیمت طراحی کابینت مهمترین عامل در انتخاب طرح و رنگ کابینت است .

کابینت روکش چوب در آشپزخانه های کوچک

استفاده از رنگ روشن فضا ها را بزرگتر جلوه می دهد ، پس در این مرحله بهتر است رنگ کابینت روکش چوب در آشپزخانه های کوچک روشنتر باشد. استفاده از ترکیب نور پردازی موضعی و نورپردازی پخش فضا در آشپزخانه بزرگتر جلوه خواهد داد .می توان از منبت کاری ها و گل حکاکی های کابینت روکش چوب در آشپزخانه های کوچک استفاده کرد .ولی نباید فضای مورد استفاده ما را پر کند . غالبا این ابزارها بر روی ستون های ثابت در کابینت روکش چوب چسبانده می شوند .اما در آشپزخانه های کوچک باید مستقیما روی درب ها و نما ها چسبانده شوند ، تا فضای کمتری پرت شود .منبت کاری کابینت روکش چوب ظاهری شبیه به منبت کاری های کابینت آشپزخانه ممبران دارد . اما قیمت کابینت آشپزخانه ممبران کمی پایین تر است .طرح چوب رنگ کرم قهوه‌ای برای فضای بزرگ و شیک طراحی شده است. 

ابزار های مخصوص کابینت روکش چوب

کابینت روکش چوب، دارای ابزار مختلفی مانند: پاخور، تاج، زیر چراغی و… می باشد، که در سبک های متنوعی همچون ایتالیایی، دندان موشی، یونانی و رومی تولید می شود و جلوه ای خاص و دلفریب به آن می بخشند. همچنین بهره گیری از صفحات سنگی و چوبی، و ابزار هایی تحت عنوان دو پله و سه پله بر روی صفحات، زیبایی آن را چند برابر خواهد کرد.

قیمت کابینت آشپزخانه روکش چوب

به صورت کلی قیمت کابینت آشپزخانه روکش چوب بر حسب نوع روکش، کیفیت مواد سازنده؛ متراژ، ابعاد و مواردی از این دست محاسبه می گردد. روکش های چوبی گران تر و روکش های مصنوعی ارزان تر می باشند.

 

  • ID

تفاوت کابینت آشپزخانه روکش چوب با تمام چوب 

مزیت های کابینت آشپزخانه روکش چوب نسبت به کابینت های چوبی، به قدری زیاد است که به عنوان برترین نوع ...

سبک رنگ بندی کابینت روکش چوب

بدنه کابینت روکش چوب  از جنس ام دی اف ساخته می شود چشمه ها و گره های طبیعی در کابینت آشپزخانه روکش چوب، باید کاملا دیده شود. گاهی برای واضح تر دیده ...

طراحی فضای آشپزخانه کابینت ممبران
  • تفکیک کردن فضا از اصول مهم در طراحی کابینت آشپزخانه های بزرگ است .برای رعایت این اصول باید از مثلث طراحی کابینت استفاده نمود .فضای انبار مواد مانند ...
Load More