مدل های کابینت نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک نسبت به کابینت کلاسیک دارای طرح ساده ای است و هم ویژگی های کابینت مدرن و هم کلاسیک را دارا می باشد. این کابینت برای کسانی که به هر دو سبک کلاسیک و مدرن علاقه دارند می‌تواند انتخاب خوبی باشد. در این مقاله ما به معرفی ویژگی های کابینت نئوکلاسیک به همراه طرح و مدل های متنوع آن ، ... می پردازیم.


 کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک که امروزه طرفدارن زیادی دارد و مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است، ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک می باشد و دارای سبک های متنوع در صنعت ساختمان و طراحی دکوراسیون می باشد. استقبال از کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک به دلیل این است که، ویژگی های مثبت هر دو سبک کابینت آشپزخانه مدرن و کابینت آشپزخانه کلاسیک را دارا می باشد و معایب هر دو سبک را برطرف کرده است.

 

 مدل های کابینت نئوکلاسیک

 

معماری دکوراسیون آشپزخانه کابینت نئوکلاسیک :

در طراحی کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک از ترکیب سادگی و ظرافت در دکوراسیون داخلی استفاده شده است و از تزیینات بی مورد استفاده نشده است و بیشتر بر ظرافت و سادگی و لوکس بودن همراه با تم کلاسیک تاکید شده است.

موردی که کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک را از انواع کابینت های دیگر متمایز کرده، طراحی آن است. مثلاً کابینت آشپزخانه انزو (پولیشی) براق است ولی در طراحی کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک از رنگ ها و روکش ها استفاده می شود. در طراحی و ساخت کابینت نئوکلاسیک ، در بخش مرکزی درها با دستگاه سی ان سی تراش می خورند و به وسیله دستگاه سی ان سی ورقه هایی از ام دی اف یا از جنس چوب تراش خورده و سپس با استفاده از روکش های pvc یا رنگ سطح ورق های حکاکی شده را پوشش می دهند.

 

مدل کابینت نئوکلاسیک:

مدل کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک براساس متریال و مواد استفاده شده به دو نوع مدل کابینت نئوکلاسیک چوبی و ام دی اف تقسیم می شود. روش ساخت کابینت نئوکلاسیک چوبی و ام دی اف یکسان است ولی معمولاً کابینت نئوکلاسیک چوبی از نوع ام دی اف آن گران تر است. طراحی و ساخت کابینت نئوکلاسیک در هر دو نوع به این شکل است که اول ورق چوب یا ام دی اف به شکل و طرح مطلوب و مورد نظر حکاکی می شود و سپس ظاهر کابینت طراحی می شود.

در طراحی مدل کابینت نئوکلاسیک چوبی از روکش پی وی سی استفاده نمی‌شود ولی در طراحی کابینت نئوکلاسیک ام دی اف علاوه بر روکش های pvc از رنگ نیز استفاده می شود. اگر قیمت برای شما مهم نیست و فقط ماندگاری و مقاومت بالای کابینت برای شما اهمیت دارد انتخاب مدل کابینت نئوکلاسیک چوبی گزینه مناسب تری است.

 

 مدل های کابینت نئوکلاسیک

 

رنگ کابینت نئوکلاسیک:

معمولاً در کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک از رنگ های معتدل استفاده می‌شود مانند طوسی، سبز ،زرد ، آبی کمرنگ و ... و همچنین از رنگ های تیره تر مانند قرمز و مشکی نیز به عنوان رنگ مکمل کنار آن ها استفاده می شود. در مدل کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک محدودیتی در انتخاب رنگ وجود ندارد و می‌توان رنگ دلخواه را  بر اساس دکوراسیون داخلی آشپزخانه و رنگ بندی آن انتخاب کرد.

 

تفاوت کابینت کلاسیک و مدرن و نئوکلاسیک:

کابینت آشپزخانه کلاسیک بیشتر حالت اشرافی و کلاسیک اروپایی طراحی شده است و محیطی باشکوه و مجلل را به نمایش می گذارد و عمدتاً از جنس چوب ساخته شده و تزیینات و کنده کاری های آن هنر دست است به همین دلیل ارزش مادی زیادی دارد. ممبران، متریال دیگری است که در ساخت کابینت آشپزخانه کلاسیک استفاده می شود و قیمت پایین تری نسبت به چوب طبیعی دارد و از ام دی اف خام تشکیل شده است. برای ایجاد طرح های کلاسیک بر روی ام دی اف خام آن را درون دستگاه سی ان سی قرار داده که این دستگاه انواع طرح های خواسته شده را بر روی آن پیاده سازی می کند و به وسیله لایه pvc روکش می کنند. کابینت کلاسیک می تواند انتخابی مناسب برای کسانی که به دکوراسیون اشرافی علاقمند هستند باشد.

کابینت آشپزخانه مدرن برعکس آشپزخانه کلاسیک طراحی ساده ای دارد و برای کسانی که سادگی را می پسندند و می خواهند به دور از اشرافیت باشند مناسب است. ام دی اف، هایگلاس، ممبران و... متریال مورد در کابینت مدرن ام دی اف هستند و دارای تنوع رنگ و طرح می باشد. این سادگی در دکوراسیون کابینت مدرن باعث شده که آشپزخانه منظم تر به نظر برسد.

کابینت نئوکلاسیک تلفیقی از این دو کابینت مدرن و کابینت کلاسیک است که هم طرح های شلوغ کابینت کلاسیک را ندارد و هم به سادگی کابینت مدرن نیست.

 

 مدل های کابینت نئوکلاسیک

 

ویژگی های مدل کابینت نئوکلاسیک:

 • داشتن ظاهری منظم و ثابت
 • داشتن حالت سنتوری سه گوش
 • ستون های بلندی که ارتفاع آن را به ارتفاع ساختمان می رساند
 • بزرگی ابعاد ساختمان ها
 • خطوط مرتب و پیراسته
 • در کابینت نئوکلاسیک، معمولا از متریال سنگ به عنوان روکابینتی و پیشخوان استفاده می‌شود.
 • در سبک نئوکلاسیک ، چند ردیف کابینت درب شیشه‌ای در آشپزخانه وجود دارد.
 • تقارن، جزء جدا ناپذیر کابینت نئوکلاسیک است.
 • کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه‌های بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • کابینت‌های نئوکلاسیک، کابینت‌هایی با ارتفاع بلند هستند و معمولا تا نزدیک سقف ادامه دارند، به همین دلیل در زمره کابینت‌های جادار محسوب می‌شوند.
 • طراحی کابینت نئوکلاسیک به صورت ساده، مدرن و زیبا
 •  طرح کابینت نئوکلاسیک با قیمت مناسب
 • مدل کابینت نئوکلاسیک تنوع رنگی بالا

 

 • ID
 مدل های کابینت نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک نسبت به کابینت کلاسیک دارای طرح ساده ای است و هم ویژگی های کابینت مدرن و هم کلاسیک را دارا می باشد. این کابینت برای کسانی ...

کابینت نئوکلاسیک (پولیشی)

کابینت پولیشی(نئوکلاسیک) چیست ؟

کابینت پولیشی در دسته‌ی کابینت‌ نئوکلاسیک قرار می‌گیرد. در واقع کابینت پولیشی به کابینتی گفته می شود که جنس بدنه آن ...

سبک های کابینت نئوکلاسیک

نئوکلاسیک در لغت به معنای  کلاسیک مدرن است و به سبکی از معماری قرون هجدهم و نوزدهم اروپا اشاره دارد، سبک کابینت نئوکلاسیک احیا شده از سبک یونانی می ...

Load More