کابینت آشپزخانه پولیشی

کابینت پولیشی(نئوکلاسیک) چیست ؟

کابینت پولیشی در دسته‌ی کابینت‌ نئوکلاسیک قرار می‌گیرد. در واقع کابینت پولیشی به کابینتی گفته می شود که جنس بدنه آن از پولیش ساخته شده باشد. و رنگ آن مانند یک لایه ی شیشه ای به ضخامت سه میل بر روی بدنه ی مورد نظر قرار می گیرد. پولیش به صورت مایع خمیری شکل و اسپری می باشد؛ که بر روی سطوح مختلف به کار می رود. و باعث از بین رفتن خط و خش و آلودگی ها از تمام سطوح پلاستیکی، شیشه ای، چوبی و فلزی می شود و در نهایت سطوح شفاف و درخشنده را به ما می دهد. همینطور استفاده از پولیش می تواند به خوبی از اکسید شدن هر سطحی جلوگیری کند. پولیش ها به این صورت عمل می کنند که با برداشتن یک لایه ی نازک از رنگ؛ می توانند خط و خش ها را پر کرده و آن ها را از بین ببرند. واین موضوع باعث افزایش درخشندگی سطح مورد نظر می شود. در واقع پولیش به دلیل داشتن مواد ساینده (نرم یا زبر) همچون سنباده عمل می کند. علاوه بر این اکثر پولیش ها برای جلا و درخشندگی بیشتر حاوی واکس هستند. البته باید توجه داشت که استفاده بیش از حد پولیش می تواند مضر باشد. زیرا با توجه به توضیحاتی که ارائه شد ضخامت لایه ی بیرونی را از بین می برد. و این موضوع باعث می شود که آن سطح نسبت به عوامل محیطی آسیب پذیرتر شود. شما مشتریان عزیز باید قبل از طراحی و اجرا با توجه به دیزاین منزل خود طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید.

کابینت پولیشی (طرح انزو) چیست؟

جنس کابینت پولیشی طرح انزو مغزی از جنس ورق ام دی اف خام است. که این ورق ها در سایزهای بیست و پنج و چهل میلی‌متری انتخاب می شود. و توسط دستگاه‌های برش و سی ان سی طبق سلیقه‌ی مشتری و دیزاین منازل شما به شکل ساده یا ابزار خورده شده حکاکی می شود. اما همانطور که خودتان می‌دانید تفاوتی که در تمام کابینت‌های تولید شده وجود دارد؛ در جنس درب و نمای آن کابینت است. و فضای داخلی کابینت ها در تمام انواع، یکسان و تماما از جنس ام دی اف با روکش سفید می‌باشد. و این موضوع در کابینت‌ آشپزخانه انزو (کابینت نئوکلاسیک) نیز صادق است.

مزایای کابینت پولیشی( کابینت نئوکلاسیک)

 • در این کابینت به دلیل اضافه شدن رنگ پولیشی؛ ضخامت صفحه ها دو تا سه میلی متر بیشتر می شوند. 
 • در اثر هر ضربه احتمالی دچار آسیب و فرو رفتگی نمی شوند. زیرا خمیر پولیشی به کار رفته بعد از سفت شدن مانند چسب سفت عمل می کند. 
 •  مقاوم بودن این کابینت ها در برابر آب
 • شما در تمامی موارد، این کابینت را به رنگ سفید می بینید. پس انتخاب این سبک باعث بزرگتر جلوه کردن آشپزخانه ی شما می شود. 
 • این نوع از کابینت برای هر نوع شرایط آب و هوایی حتی آب و هوای مرطوب نیز مناسب است. و این موضوع می تواند خبر خوبی برای اکثر مناطق ایران که دچار این مسئله هستند، باشد.
 •  مقاوم در برابر نور خورشید، حرارت های سطحی، ترشحات نفتی، انواع روغن و ... می باشند.

 معایب کابینت پولیشی(کابینت نئوکلاسیک)

 • حتما باید در محیطی ایزوله و عاری از هر نوع گرد و غبار انجام گیرد. در نتیجه احتیاج به فراهم نمودن فضایی مناسب، به همراه دستگاه‌های تمام اتوماتیک برای پاشش رنگ دارد.
 • حساسیت اجرای سبک کابینت نئوکلاسیک به شدت بالا می‌باشد.
 • قیمت این کابینت تفاوت چشم‌گیری با سایر کابینت ها داشته باشد. و دسترسی به این سبک از کابینت برای همه مقدور نباشد.

ساخت کابینت پولیشی

کابینت های پولیشی خاص ترین نوع اجرا را در بین  کابینت آشپزخانه ام دی اف و کابینت آشپزخانه چوب به خود اختصاص داده است. درزمان اجرا به دلیل احتیاج به محیط ایزوله و حساسیت بالا، تولید آن بسیار کم و قیمت آن بسیار بالا است.  استفاده و اجرای رنگ پولیشی جزء فنون اصلی در رشته ی نقاشی می باشد. این نوع کابینت نئوکلاسیک مراحل اجرایی سختی دارد.

 • ابتدا باید ماده ی خمیری شکل پولیش را به وسیله ی تینر روغنی به مایع تبدیل کرد.
 • بعد از آن رنگ را به وسیله ی دستگاه مخصوص به سطح کار پاشید. رنگ کار در مرحله ی اول از پاشیدن رنگ به سطح مورد نظر؛ چندین بار این کار را تکرار می کند. به همین دلیل عملیات پاشیدن رنگ باید در مکانی کاملا تراز اتفاق بیفتد.
 • در مرحله ی اول، رنگ را بعد از خشک شدن با یک سنباده ی نرم می سابند. و بعد دوباره عملیات پاشیدن رنگ را برای دومین بار انجام می دهند. و دوباره رنگ را می سابند
 • این کار تا چهار مرتبه انجام می شود. به طوری که به صورت حدودی ضخامتی نزدیک سه میلی متر به قطر سطح مورد نظرمان اضافه شود.
 • مهمترین و حرفه ای ترین مرحله دقیقا همین بخش می باشد. که یک استاد رنگ کار ماهر بعد از اجرای چهار مرحله ای که گفته شد؛. سطح ساییده شده را با استفاده از نمد یا نوعی پنبه مخصوص که آن را چرب کرده ایم پولیش می کند. این بخش حساس ترین مرحله می باشد زیرا بعد از اتمام این مرحله، کار رنگ تمام می شود.

بعد از اتمام کار سطح کابینت مانند یک لایه شیشه ای است. طوری که از دید مخاطب گویی، سطح سفید ام دی اف را شیشه انداخته ایم. در صورتیکه اینطور نیست و رنگ پولیش روی سطح کابینت، خود را مانند شیشه نشان می دهد. جالب است بدانید هر چقدر از دید ما عمق شیشه ی روی سطح درب بیشتر به نظر برسد،کیفیت انجام آن بیشتر و بهتر بوده است. و اگر دست استادکار دچار لغزش شده باشد. ناهموار بودن سطح در انعکاسی که از محیط به ما می دهد، باعث می شود کیفیت کار پایین بیاید.

 

 • ID
 مدل های کابینت نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک نسبت به کابینت کلاسیک دارای طرح ساده ای است و هم ویژگی های کابینت مدرن و هم کلاسیک را دارا می باشد. این کابینت برای کسانی ...

کابینت نئوکلاسیک (پولیشی)

کابینت پولیشی(نئوکلاسیک) چیست ؟

کابینت پولیشی در دسته‌ی کابینت‌ نئوکلاسیک قرار می‌گیرد. در واقع کابینت پولیشی به کابینتی گفته می شود که جنس بدنه آن ...

سبک های کابینت نئوکلاسیک

نئوکلاسیک در لغت به معنای  کلاسیک مدرن است و به سبکی از معماری قرون هجدهم و نوزدهم اروپا اشاره دارد، سبک کابینت نئوکلاسیک احیا شده از سبک یونانی می ...

Load More