سبک های کابینت نئوکلاسیک

نئوکلاسیک در لغت به معنای  کلاسیک مدرن است و به سبکی از معماری قرون هجدهم و نوزدهم اروپا اشاره دارد، سبک کابینت نئوکلاسیک احیا شده از سبک یونانی می باشد، که با سبک کلاسیک فرانسوی تا حدودی ترکیب شده است.  اگر به طور خلاصه بخواهیم این سبک را معرفی کنیم باید گفت: سبک کابینت نئوکلاسیک به معنای استفاده از سبک کابینت آشپزخانه مدرن بر بستر امکانات و ویژگی‌های سبک کابینت آشپزخانه کلاسیک است، کابینت‌ نئوکلاسیک ، در عین شیک بودن المان‌های تزئینی ساده دارد که ایجاد نمایی مدرن و لوکس می‌کند و در واقع، آمیزه‌ای از هنر و اشکال اشرافی‌ و مدرنیته و سادگی است. سادگی و تزئینات اندکی که در سبک کابینت نئوکلاسیک به کار رفته، باعث می‌شود به زودی از چنین کابینت‌هایی خسته نشوید . با استفاده از کابینت نئوکلاسیک آشپزخانه‌ای ساده و در عین حال سنتی و کاربردی خواهید داشت . به طور کلی انتخاب نوع کابینت ها با در نظر گرفتن سبک دکوراسیونی که مد نظر داریم انتخاب می شوند. کابینت های نئوکلاسیک از انواع کابینت های آشپزخانه محسوب می شوند. این نوع کابینت ها، امروزه به عنوان یک گونه کابینت مستقل در میان انواع کابینت ها جا افتاده است و نیز مورد پسند واقع شده است. 

انتخاب رنگ برای کابینت های نئوکلاسیک

در کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک بیشتر از رنگ های سرد و ملایم مانند طوسی و سفید استفاده می کنند . البته می توان برای خاص تر شدن فضای آشپزخانه، رنگ های جذاب مانند مشکی، قرمز، سبز یا آبی که در طیف رنگی روشن هستند استفاده کرد. با در نظر گرفتن ابعاد آشپزخانه ی خود بهتر میتوانید در رابطه با انتخاب رنگ تصمیم بگیرید. زیرا برای آشپزخانه های کوچک هرچه رنگ آمیزی روشن باشد فضا دلباز و بزرگ نشان داده می شود. مثلا انتخاب رنگ های سبز پسته‌ای روشن، طوسی روشن، سفید، شیری برای کابینت ها بسیار مناسب است. ولی برای آشپزخانه های با متراژ بزرگ می توان، هر توناژ رنگی استفاده کرد. کلا نمای داخلی نئو کلاسیک، پرده های روشنی دارد، مثل رنگ های شیری، خاکستری، آبی، زرد و یا حتی قرمز روشن. می توان این رنگ ها را با سایه های مشکی، قرمز تیره و طلایی ترکیب نمود. 

آشپزخانه ای زیبا با کابینت های نئوکلاسیک

می توانید با قرار دادن وسایل تزئینی مختلف مانند گلدان، ظروف چینی و سفالی و… در کنار آن ها به زیبایی آشپزخانه ی خود بیفزایید. برای انتخاب پرده آشپزخانه، طرح های شلوغ و گلدار انتخاب خوبی برای کم کردن سادگی فضا هستند. . استفاده از طرح و نقش این سبک در جزیره ی آشپزخانه، به منزل شما جلوه ی زیباتری می بخشد. با نصب یک لوستر آویزان به سبک کلاسیک جذابینت کابینت ها را بیشتر خواهید کرد. در کنار آن می توانید از نورهای مخفی در زیر کابینت نیز استفاده کنید. در انتخاب رنگ برای کاشی های آشپزخانه بهتر است با رنگ دیوارها و کف آشپزخانه هماهنگی داشته باشد. 

رعایت استانداردها

رعایت کردن این استانداردها موجب آسایش در آشپزخانه می شود ;محصولات دیاکو  مطابق با استاندارد های جهانی و تحت دستورات استاندارد آلمان تولید میشود. استاندارد  DIN به ما میگوید ارتفاع کانترها و میزها و همچنین فاصله های بین یونیت ها چگونه طراحی شود.ما به این امر دقت به خصوصی داریم و این باعث افزایش راحتی و عمر بیشتر محصول می شود.

 

 

  • ID
 مدل های کابینت نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک نسبت به کابینت کلاسیک دارای طرح ساده ای است و هم ویژگی های کابینت مدرن و هم کلاسیک را دارا می باشد. این کابینت برای کسانی ...

کابینت نئوکلاسیک (پولیشی)

کابینت پولیشی(نئوکلاسیک) چیست ؟

کابینت پولیشی در دسته‌ی کابینت‌ نئوکلاسیک قرار می‌گیرد. در واقع کابینت پولیشی به کابینتی گفته می شود که جنس بدنه آن ...

سبک های کابینت نئوکلاسیک

نئوکلاسیک در لغت به معنای  کلاسیک مدرن است و به سبکی از معماری قرون هجدهم و نوزدهم اروپا اشاره دارد، سبک کابینت نئوکلاسیک احیا شده از سبک یونانی می ...

Load More