طراحی و ساخت کابینت نئو کلاسیک

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه مدرن و کابینت آشپزخانه کلاسیک ، دو سبک اصلی کابینت آشپزخانه می‌باشند. هر شخص بنا بر سلیقه و اولویت های مورد نظرش ، یک سبک را برای دکوراسیون آشپزخانه ی خود انتخاب خواهد کرد. طرح‌ها و مدل‌های کابینت آشپزخانه ، روز به روز در حال گسترش هستند و ما هر روزه با انواع متنوع‌ تر و کارآمدتر کابینت آشپزخانه مواجه خواهیم شد. طراحان صنعت کابینت سازی با ادغام این دو سبک، به نوع جدیدی از کابینت ها به نام کابینت نئوکلاسیک دست یافته اند. غالبا کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک ، یک انتخاب ویژه و ممتاز برای افراد است زیرا از ظرافت طرح کلاسیک و سادگی طرح های مدرن برخوردار است. به طور کلی می توان گفت کابینت های نئوکلاسیک آمیزه ای از سبک های مدرن و کلاسیک می باشد این نوع کابینت ها دارای سادگی و ظرافت کاری خوبی هستند. کابینت نئوکلاسیک با حذف جزئیات  بسیار شلوغ کابینت های کلاسیک به شکل ساده تر و مدرن تر طراحی شده اند. کابینت های آشپزخانه نئو کلاسیک دارای خطوط و جزئیات ساده در عین حال لوکس و شیک می باشند. معمولا ، این کابینت از چوب طبیعی مانند بلوط ریز ، چوب خیزران ، نارنگی و غیره ساخته می شود زیرا چوب های طبیعی به آسانی قابل حک می باشد و می توان طراحی بسیار زیبا و لوکسی ایجاد کرد .دکوراسیون کابینت نئوکلاسیک بسیار تحت تأثیر معماری اسکاتلند قرار دارد. اکثر طرح های کابینت نئوکلاسیک توسط طراحان ایتالیایی اجرا شده است.  

 

 

سبک مدرن و کلاسیک کابینت آشپزخانه:

سبک طراحی در کابینت آشپزخانه، به دو دسته کلاسیک و مدرن است تقسیم می شود که در ادامه به معرفی این دو سبک می پردازیم.

 • سبک کلاسیک کابینت آشپزخانه:

سبک کلاسیک کابینت آشپزخانه، در نظر بیننده بسیار باشکوه و مجلل جلوه می‌کند و نمایشگر خانه‌های اشرافی و کلاسیک اروپایی است. کابینت کلاسیک دارای انواع مختلفی تقسیم می شود که خصوصیات بارز همه‌ی آن‌ها این است، که پُر کار و دارای تزئینات مجلل است. انواع درب‌های ابزار‌ خورده، انواع ستون‌ها و سرستون‌های مجلل، دست‌گیره‌های کلاسیک و شکیل، در این سبک وجود دارد که همه با هم، یک آشپزخانه اشرافی و سلطنتی را برای شما ایجاد می‌کنند.

کابینت کلاسیک، معمولا از جنس چوب ساخته می‌شود و به همین دلیل ارزش مادی بسیاری دارد که همه تزئینات و کنده ‌کاری‌های آن، عمدتا به وسیله‌ی هنر دست انجام می‌شود.

مواد دیگری که برای ساخت کابینت کلاسیک مورد استفاده قرار می ‌گیرد، ممبران است. ممبران از ام‌ دی ‌اف خام تشکیل شده است و قیمت بسیار مناسب‌تری از چوب طبیعی دارد برای این که بتوان طرح هایی  بر روی MDF‌ خام ، آن را درون دستگاه CNC قرار داده و این دستگاه، انواع طرح‌های خواسته شده، را بر روی آن پیاده کرده و سپس به وسیله‌ی لایه‌ی  PVC روکش می‌کند.

اگر شما به دکوراسیون سنتی و اشرافی علاقه دارند یعنی بیشتر لوازم منزلتان سلطنتی و کلاسیک، سبک کابینت آشپزخانه خود را کابینت کلاسیک استفاده کنید.

 • سبک مدرن کابینت آشپزخانه:

سبک کابینتی که بدون تزئینات و در کمال سادگی طراحی و ساخته شده باشد، سبک کابینت مدرن برعکس کابینت کلاسیک است و برای کسانی است که ترجیح می‌دهند محیطی بی‌پیرایه و ساده داشته باشند، مناسب است.  

انواع متریال ساخته شده در کابینت مدرن، MDF ، هایگلاس، ممبران و ... می باشد. در طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارد. گرایش کابینت مدرن به سمت سادگی است  و با دستگیره‌های ساده و مخفی و یا حتی بدون آن ساخته می‌شود.

کابینت مدرن معمولا به دلیل این که تا نزدیک سقف امتداد دارند برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب هستند و در عین سادگی باعث می‌شوند آشپزخانه منظم‌تر به نظر برسد.

 

 

کابینت نئوکلاسیک :

در مطالب قبل با دو سبک کابینت آشپزخانه آشنا شدید، کابینت نئوکلاسیک سبکی است که بین این دو سبک است یعنی طرح‌های پُر کار و شلوغ کابینت کلاسیک را ندارد و از طرفی مانند کابینت مدرن ساده و بدون پیرایه نیست.

معماری کابینت نئوکلاسیک :

سبک نئوکلاسیک به این معنی است که شما کابینتی با ویژگی‌های کاملا مدرن خواهید داشت اما ظاهر آن به سمت و سوی کابینت کلاسیک تمایل دارد و در واقع اقتباسی از هر دو است. سبکی نئو کلاسیک سبک کلاسیک است که در بستر امکانات و ویژگی‌ های سبک مدرن است .

کابینت‌ نئوکلاسیک ، در عین شیک بودن دارای المان‌های تزئینی ساده است که نمایی مدرن و لوکس ایجاد می‌کند و در واقع، آمیزه‌ای از هنر و اشکال اشرافی‌ و مدرنیته و سادگی است.

سادگی و تزئینات اندکی که در این گونه کابینت ها به کار می‌رود، باعث می‌شود به زودی از چنین کابینت‌هایی خسته نشوید و سال‌ها از دیدن آن لذت ببرید.

 

 

ویژگی‌های کابینت نئوکلاسیک : 

 • در کابینت نئوکلاسیک ، طرح‌های ساده‌ای بر روی کابنیت‌ها ایجاد می‌شود و جزئیات به شکل ظریف دیده می‌شود.
 • در کابینت‌ نئوکلاسیک ، خطوط منحنی و دایره‌ای ساده به وفور وجود دارد.
 • کابینت نئوکلاسیک در انواع رنگ‌های مختلف ساخته می‌شود، اما رنگ طوسی پُر کاربردترین رنگی است که در این سبک کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • کابینت نئوکلاسیک ، برگرفته از طرح‌های قرن ۱۸ و ۱۹ اروپایی است و المان‌های مربوط به آن دوران در ساخت این کابینت وجود دارد.
 • تقارن، جزء جدا ناپذیر کابینت نئوکلاسیک است.
 • کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه‌های بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • رنگ‌های متداول کابینت نئوکلاسیک معمولا ملایم و سرد هستند.
 • چوب رایج‌ترین متریالی است که در ساخت کابینت نئوکلاسیک کاربرد دارد.
 • کابینت‌های نئوکلاسیک، کابینت‌هایی با ارتفاع بلند هستند و معمولا تا نزدیک سقف ادامه دارند، به همین دلیل در زمره کابینت‌های جادار محسوب می‌شوند.
 • در کابینت نئوکلاسیک، معمولا از متریال سنگ به عنوان روکابینتی و پیشخوان استفاده می‌شود.
 • در سبک نئوکلاسیک ، چند ردیف کابینت درب شیشه‌ای در آشپزخانه وجود دارد.

متریال ساخت کابینت نئوکلاسیک:

یکی از رایج‌ترین متریالی که در ساخت کابینت نئوکلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد چوب طبیعی است ، به این دلیل که چوب به راحتی طراحی می‌شود. علاوه بر چوب، یکی دیگر از متریال  پُرکاربرد در ساخت کابینت نئوکلاسیک، ممبران است.

 

 

رنگ‌های کابینت نئوکلاسیک :

رنگ‌های روشن و سرد رنگ‌هایی هستند که در کابینت نئوکلاسیک کاربرد دارند. مانند طوسی، سفید، خاکستری، ...

علاوه بر این رنگ‌هایی دیگری هم وجود دارند مانند مشکی، سبز، آبی، زرد و حتی قرمز که البته این رنگ‌ها معمولا با توناژ بسیار روشن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اگر آشپزخانه شما کوچک است و یا نورگیر مناسبی ندارد، توصیه می‌شود در انتخاب رنگ کابنیت، از رنگ‌های روشن مانند طوسی روشن، سبز پسته‌ای روشن، سفید، شیری و رنگ‌هایی مانند این استفاده کنید تا محیط آشپزخانه ‌تان بزرگتر و دلبازتر دیده شود.

دکوراسیون داخلی با کابینت نئوکلاسیک :

در طراحی دکوراسیون داخلی با سبک کابینت کلاسیک باید با تزئینات مختلف نمای آن را جذاب ‌تر نمود به این دلیل که کابینت نئوکلاسیک کابینت نسبتا ساده‌ای است. به عنوان مثال می‌توانید از پرده‌های زیبا و سنتی، گلدان‌های همیشه سبز، فرش یا گلیم سنتی و ظروف‌های چینی و سفالی، زیبایی آن را دو چندان کرد.

در سبک نئوکلاسیک آشپزخانه، حتما یک لوستر آویزان ساده و کلاسیک نصب کنید و از نور مخفی در زیر کابینت‌ ها بهره بگیرید تا سطح کار و جذابیت کابینت‌ها بیشتر به چشم آیند.

 

 

دستگیره‌ها در کابینت نئوکلاسیک :

در سبک نئوکلاسیک، از کابینت‌های دستگیره ‌دار استفاده می‌شود. دستگیره‌هایی منحنی با طراحی‌های ساده، آویزان و کلاسیک، بهترین گزینه برای کابنیت‌های نئوکلاسیک است.در این سبک استفاده از دستگیره‌های مدرن و بلند که در سبک کابینت مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد، مجاز نیست.

کابینت‌های نئوکلاسیک با درب شیشه‌ای:

وجود چند کابینت با درب شیشه‌ای از دیگر ویژگی‌های کابینت نئوکلاسیک است. می‌توانید چینی‌های طرح‌دار و ظروف سفالی ظروف تزئینی و دکوری خود را در این کابینت‌ها قرار دهید تا آشپزخانه شما بیشتر به سبک نئوکلاسیک گرایش داشته باشد. بهتر است این کابینت‌ها دارای نور LED باشند تا اشیاء درون کابینت درخشندگی بیشتری داشته باشد.

 

 

وجود جزیره:

سبک کابینت جزیره اغلب برای آشپزخانه‌های متوسط و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و علاقه مندان زیادی دارد. وجود جزیره با سبک کابینت نئوکلاسیک منافاتی ندارد و اتفاقا زیبایی آن را بیشتر به چشم بیننده می‌رساند.

دیوار‌ها و رنگ کاشی‌ها در کابینت نئوکلاسیک :

رنگ کاشی‌های دیوار و کف آشپزخانه را باید در تناسب و هماهنگی با رنگ کابینت آشپزخانه‌ انتخاب کنید. برای دیوارهایی که کاشی ندارند، بهتر است از کاغذ‌ دیواری ‌های طرح‌ دار و قابل شست ‌وشو که نمایان‌گر قرن ۱۸ و ۱۹ اروپایی هستند استفاده کنید تا هماهنگی بیشتری با سبک کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه‌ داشته باشد.

 

 

لوازم برقی و وسایل آشپزی در آشپزخانه نئوکلاسیک :

در انتخاب لوازم برقی و لوازم مورد نیاز آشپزی، بهتر است سادگی را مد نظر قرار دهید و از لوازمی استفاده کنید که ساده و سنگین هستند. 

قیمت کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

قیمت تمام شده هر پروژه ای با توجه به کیفیت و متریال مصرفی مهم ترین بخش پروژه برای مشتریان عزیز است ، متاسفانه برآورد قیمت تمام شده کابینت نئوکلاسیک یا هر کابینت آشپزخانه ای از سبک های نوین تر از پیچیدگی هایی برخوردار است و البته محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه در بین کابینت سازان نیز متفاوت است که همین امر موضوع محاسبه قیمت کابینت نئوکلاسیک را پیچیده تر می کند.

قیمت اجرای کابینت آشپزخانه با توجه به نوع (کابینت نئوکلاسیک کابینت مدرن ، کابینت کلاسیک ، ممبران و...) و چیدمان انتخابی معین می گردد. کابینت های کمدی و نیمه کمدی قیمت بالاتری نسبت به انواع کابینت آشپزخانه دارند که استفاده بیشتر قیمت نهایی را نیز بالاتر خواهد برد. مواردی از قبیل کیفیت چوب درب و بدنه کابینت ، یراق آلات ( جک ، ریل ، لولا ، پایه و.) بر قیمت نهایی کار تاثیرگذارند. شما می توانید برای اطمینان از قیمت تمام شده کابینت آشپزخانه خود از طراحان دیاکو درخواست محاسبه و ارائه پیش فاکتور بفرمائید.

اجرای کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک آکس چوب

گروه طراحان دیاکو مفتخر است در اجرای پروژه های کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک از فرآورده های چوبی آکس چوب استفاده می کند ، شرکت آکس چوب بزرگترین تولید کننده محصولات و مصنوعات چوبی با 8 سال سابقه درخشان در زمینه تولید محصولات متنوع  منبت ، ممبران، نئوکلاسیک و انزوا  در بیش از دو هزار پروژه رضایت 3600 مشتری را به خود جلب کرده است ، مجموعه آکس چوب با استفاده از جدیدترین روش همسو با پیشرفته ترین ابزار و ماشین آلات در سه کارخانه خود جهت تولید محصولات ممبران ، منبت انزو و نئو کلاسیک توانسته است به اقتصاد کشور جهت جلوگیری از خارج شدن ارزکمک شایانی کند

 

 

رعایت استانداردها در طراحی کابینت نئو کلاسیک

رعایت کردن این استانداردها موجب القا حس آسایش در معماری آشپزخانه شما می شود ;

کابینت های آشپزخانه دیاکو مطابق با استاندارد های جهانی و تحت دستورات استاندارد آلمان تولید میشود.

استاندارد DIN به ما میگوید ارتفاع کانترها و میزها و همچنین فاصله های بین یونیت ها چگونه طراحی شود.

ما به این امر دقت به خصوصی داریم و این باعث افزایش راحتی و عمر بیشتر محصول می شود.

اهمیت نصب کابینت نئو کلاسیک

هر چقدر که یک یونیت تمیز و بدون اشکال تولید شود ، اگر با دقت و ظرافت نصب نگردد عمر و زیبایی کابینت شما از بین می رود یا کاهش میابد

گروه طراحان دیاکو جهت نصب کابین آشپزخانه نئو کلاسیک از نصاب های زبر دست ، دقیق و با تجربه که در استخدام دیاکو می باشند استفاده می کند این امر موجب می گردد تا همکاران این گروه صنعتی با توجه به امنیت شغلی ای که دارند بهترین خدمات و کیفیت نصب را به مشتری ارائه دهیم ، تکنسین ها هر روزه در حال آموزش و ارتقا در کلاسهای فنی می باشند و هر گاه پس از اتمام نصب مشکلی برای کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک شما پیش آید طراحان دیاکو کارشناسانی دارد تا در صورت تشخیص ایراد از طرف دیاکو این مشکل بدون هیچگونه هزینه ای برطرف گردد.

تعهد به زمان تحویل کابینت

ما در دیاکو با توجه به ماشین آلات مدرن ، تجربه کاری و در کنار کتدر فنی مجرب به خوبی می توانیم زمان تحویل کابینت شما را تخمین زده و سر موئد معین به تعهدات خود عمل کنیم و همچنین جهت اطمینان بیشتر برای مشتری جریمه برای تاخیر در نصب در قرار داد تعیین می گردد.

 

 • ID
 مدل های کابینت نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک نسبت به کابینت کلاسیک دارای طرح ساده ای است و هم ویژگی های کابینت مدرن و هم کلاسیک را دارا می باشد. این کابینت برای کسانی ...

کابینت نئوکلاسیک (پولیشی)

کابینت پولیشی(نئوکلاسیک) چیست ؟

کابینت پولیشی در دسته‌ی کابینت‌ نئوکلاسیک قرار می‌گیرد. در واقع کابینت پولیشی به کابینتی گفته می شود که جنس بدنه آن ...

سبک های کابینت نئوکلاسیک

نئوکلاسیک در لغت به معنای  کلاسیک مدرن است و به سبکی از معماری قرون هجدهم و نوزدهم اروپا اشاره دارد، سبک کابینت نئوکلاسیک احیا شده از سبک یونانی می ...

Load More