(طراحی کابینت آشپزخانه ام دی اف (ملامینه

در ابتدای کار زمانی که کابینت آشپزخانه ام دی اف وارد بازار شد به عنوان روکش برای تخته های سه لا استفاده می شد. روکش ام دی اف متراکم تر، قوی تر و با دوام تر از روکش های قبلی بود و در عین حال بسیاری از ویژگی های چوب طبیعی را نیز دارا است.طراحی کابینت آشپزخانه ام دی اف متریال مستحکم دارد با ماندگاری بالا، درعین حال هزینه های طراحی دکوراسیون آشپزخانه مقرون به صرفه می باشد.ام دی اف متشکل از انواع مختلف چوب های مصنوعی ساخته شده توسط ماشین آلات است که از ترکیب فیبر چوب، صم کاج و چسب ساخته می شود. با توجه به شرایط وهزینه ها و سایر موارد می توان گفت که طراحی کابینت آشپزخانه ام دی اف انتخاب درست و بهتری است.

درطراحی دکوراسیون آشپزخانه، غالبا ام دی اف برای ساخت درب های کابینت استفاده می شود. فواید  طراحی کابینت آشپزخانه ام دی اف به شرح زیر می باشد:

 • یکی از بزرگترین علت ها برای طراحی کابینت آشپزخانه ام دی اف این است که حتی به هنگام تغییر شدید در دما و رطوبت هوا هیچ نگرانی برای آسیب به آن ها وجود ندارد.سطح ام دی اف کاملا صاف و بدون طرح و خط و خطوط است. گمان می رود روکش ام دی اف همانند چوب در برابر تغییر دما و رطوبت تحت تاثیر قرار بگیرد. اما کابینت آشپزخانه روکش چوب همانند چوب دچار ترک یا پیچ و تاب نمی شود و این عدم تغییر ام دی اف به ساختار آن مرتبط است.
 • مواد سازنده روکش ام دی اف بسیار با کیفیت هستند. همین موضوع باعث می شود تا پس از رنگ آمیزی، روکش ام دی اف بسیار مسطح و براق تر دیده شود.
 • می توانید به هر سبکی که علاقه دارید، در طراحی درب کابینت آشپزخانه ام دی اف پیاده سازی کنید. انواع سبک های مختلف برای طراحی روکش ام دی اف همانند: درب های مسطح، درب های اتاقی، درب ورودی، درب های با طرح برجسته، درب لابی و… وجود دارد. امکان سفارش آسان انواع مختلف سبک های ام دی اف و کابرد آن در بخش های مختلف از دلایل محبوبیت آن است. می توان به راحتی ام دی اف را به شکل های مختلف طراحی و بدون نگرانی از آسیب دیدن پیاده سازی کرد.
 • روکش های چوب مصنوعی در مقابل با آب مقاومت بیشتری دارند. درطراحی دکوراسیون حمام یا سرویس بهداشتی از روکش های ام دی اف مخصوص، که در مقابل آب و رطوبت مقاوم تر هستند استفاده می شود.
 •  طراحی روکش ام دی اف در سایزهای بسیار بزرگتر، نسبت به چوب طبیعی وجود دارد.

سطح روکش ام دی اف بدون توجه و مراقب خیلی زود خط دار می شود و امکان برطرف کردن این خطوط وجود ندارد. در صورتی که هسته و مواد پایه ام دی اف بر اثر گرما و تغییر دما شدید تحت تاثیر قرار بگیرند، ام دی اف کارآیی خود را از دست می دهد. به همین دلیل می توان گفت استفاده از ام دی اف برای مبلمان یا لوازمی که قصد استفاده از آن را در فضای باز دارید، گزینه مناسبی نخواهد بود.

بهترین مدل طراحی کابینت ام دی اف(ملامینه)

 • مدل دستگیره، نوع جک و ریل‌های به کار رفته در کابینت اهمیت زیادی دارد و باید با مدل و رنگ کابینت انتخابی شما متناسب باشد.
 • قبل از نصب کابینت‌های آشپزخانه، مدل اجاق گاز خود را تعیین کنید چرا که اگر اجاق گاز رومیزی باشد باید زیر آن کابینت اجرا شود و یا اگر اجاق گاز معمولی داشته باشید باید فضای خالی آن را در نظر بگیرید.
 • در انتخاب جنس صفحه‌های روی کابینت دقت کنید و برای قسمت‌هایی که بیشتر در معرض رطوبت و آب قرار دارند باید جنس‌های مقاوم به رطوبت و خراش مورد استفاده قرار بگیرد. در این مورد صفحات ام دی اف با روکش اچ پی ال (HPL) و صفحات پلی وود توصیه ‌می‌شود.
 • اندازه‌های استاندارد؛ برای کابینت زمینی: ۷۲ سانتی‌متر ارتفاع با ۵۵ سانتی‌متر عمق و با صفحه‌ای به ضخامت ۳۲ میلی‌متر و ۱۴ سانتی‌متر پایه‌ آن که در مجموع ارتفاع آن ۹۰ سانتی‌متر می‌شود. و برای کابینت هوایی: ۷۰ سانتی متر ارتفاع با ۳۰ سانتی متر عمق است. ( شامل کابینت آشپزخانه ممبران ، روکش چوب ، و هایگلاس نیز می شود)
 • برای طراحی و نصب کابینت از متخصصان در این زمینه استفاده کنید و قبل از شروع کار در مورد ضمانت و قیمت و خدمات پس از نصب مطمئن شوید.
 • بهتر است مجری کابینت قبل از اجرا نمونه‌ای سه بعدی از کار را به شما نشان دهد تا از انتخاب خود از نظر زیبایی مطمئن شوید.
 • ID
تفاوت انواع کابینت ام‌دی‌اف با تمام چوب

نمی توان به قطع گفت که طراحی کابینت آشپزخانه ام دی اف گزینه مناسب تری است یا تمام چوب . با توجه به شرایط دکوراسیون،باید نتیجه گیری کرد که  ام دی اف ...

سبک رنگ بندی کابینت ام دی اف(ملامینه)

معمولا مدل‌های کابینت در رنگ‌های متنوعی تولید می‌شوند، در نتیجه شما هریک از انواع کابینت آشپزخانه ام‌ دی‌اف را که انتخاب کنید، برای رنگ آن هم به ...

(طراحی کابینت آشپزخانه ام دی اف (ملامینه

در ابتدای کار زمانی که کابینت آشپزخانه ام دی اف وارد بازار شد به عنوان روکش برای تخته های سه لا استفاده می شد. روکش ام دی اف متراکم تر، قوی تر و با ...

Load More