تفاوت کابینت آشپزخانه هایگلاس با ام دی اف

 1. کابینت آشپزخانه هایگلاس کابینتی مقاوم هستند که از چوب های ام دی اف ساخته شده اند و روکش پلاستیکی و براق و شیشه ای آن تنها تفاوتش با کابینت آشپزخانه ام دی اف است. همین روکش ها قسمت اصلی و متمایز این نوع کابینت ها می باشند که البته طرح آن ها را خاص و متنوع کرده و باعث زیبایی منحصر به فردشان شده است. برای اینکه این نوع از کابینت ها را انتخاب کنیم، دلایل متعدد و مهمی وجود دارد که به چند مورد اشاره می کنیم و در ادامه توضیح می دهیم:
 2. ام دی اف یکی از فرآورده های چوبی است که از چوب های نرم مثل درخت کاج تولید شده است. این چوب نرم طی فرایند فشار و حرارت و ترکیب با رزین استحکام خوبی پیدا کرده و مقاومت چوب را در برابر آتش ونفوذپذیری زیاد می کند و استحکام آن به قدری می شود که می توان از ابزار و ماشین الات برای برش آن استفاده کرد.اما در مورد هایگلاس باید گفت که نوعی ام دی اف است که روی آن با پلکسی گلاس پوشانده می شود. پلکسی گلاس ظاهری شبیه شیشه دارد ولی نوعی پلاستیک می باشد که از شیشه سبک تر و دارای مقاومت بیشتری است و ظاهری شفافی نسبت به ام دی اف دارد.
 3. در خرید تخته های هایگلاس باید بسیار دقت کرد چون اگر تخته دارای روکش UV مرغوبی نباشد، وقتی تخته بریده می شود لبه های آن می پرد و خراب می شود. تخته های هایگلاس مرغوب را برای اینکه هنگامی که بر روی هم قرار می گیرند دچار مشکل نشوند هر کدام را بطور مجزا بسته بندی می کنند. که در ام دی اف این مشکل وجود ندارد.
 4. از ویژگی های گلاس، می توان به شفافیت آن اشاره کرد و به همین دلیل از استقبال خوبی برخوردار شده است. شفافیت و رنگ های مختلف هایگلاس در آشپزخانه و هر جای دیگر باعث نواختن چشم هر بیننده ای می شود و انعکاس نور در هایگلاس باعث زیبایی بی نظیری می شود. می توان بر روی هایگلاس طرح های متفاوت و جذابی نیز ایجاد کرد و به سلیقه همه خریداران به خوبی پاسخ می دهد.
 5. تمیز کردن کابینت های هایگلاس نیز به دلیل UV که سطح صاف و سیقلی ایجاد می کند راحت است و پاک کردن چربی و گرد وخاک از روی آن بسیار ساده و سریع انجام می شود و انرژی زیادی صرف نمی کند.
 6. در مورد کابینت های ام دی اف نیز باید گفت که به علت نوع ساخت شان دارای طرح و رنگ های مختلفی می باشند. ام دی اف همواره از نظر هماهنگ شدن با دکوراسیون داخلی همواره حرف اول را می زند.
 7. ام دی اف همچنین عایق خوبی در برابر حرارت و صدا نیز محسوب می شود. از آن جایی که ام دی اف در برابر رطوبت هوا مقاومت خوبی دارد از این رو برای استفاده در آشپزخانه بسیار مناسب است.
 8. هایگلاس مانند چوب قابل برش و سنباده کاری می باشد وتوسط چسب چوب براحتی چسبانده می شود و همچنین در برابر پوسیدگی و رشد قارچ ها بسیار مقاوم است.
 9. هایگلاس نسبت به ام دی اف به علت روکش مخصوص آن از قیمت بالاتری برخوردار است .
 10. هایگلاس بعلت سطح صیقلی آن تمیز کردن آن نسبت به ام دی اف ساده تر است ولی ام دی اف با توجه به طرح های مختلف قابلیت هماهنگی زیادی با دکوراسیون خانه دارد و لی گره های موجود در کار نظافت آن را کمی مشکل می کند.

 

تفاوت کابینت آشپزخانه هایگلاس با ام دی اف

 

علت تفاوت قیمت:

 • قیمت هر ورق هایگلاس بیشتر از قیمت ورق ام دی اف مات است
 • اندازه ورق های هایگلاس کوچک تر است. ابعاد ورق هایگلاس ( 122*244 سانت ) است و ابعاد ام دی اف معمولی ( 183*366 سانت ) است. تقریبا یک دوم. این تفاوت ابعاد باعث میشه کابینت های براق به تعداد بیشتری ورق احتیاج داشته باشند و قیمت ساخت کابینت هم بیشتر بشه
 • ساخت کابینت های هایگلاس سخت تر از کابینت های معمولی مثل کابینت آشپزخانه ممبران است. چرا که ورق ها براق خش پذیر و آسیب پذیرند و در مراحل ساخت کابینت و حمل و نصب به دقت و مهارت بیشتری نیاز دارند.و در صورت خط و خش افتادن در این مراحل بر عهده سازنده هست تا بدون دریافت هزینه ای ورق ها را عوض کند.

 

تفاوت کابینت آشپزخانه هایگلاس با ام دی اف

 

تفاوت هایگلاس و پلی گلاس

 1. خط و خش :به دلیل این که ضخامت روکش های پلی گلاس بیشتر از هایگلاس است مقاومت خیلی خوبی در برابر خط و خش دارند و به اندازه هایگلاس نیاز به نگهداری و حساسیت ندارد و مقاومت خوبی در برابر مواد شیمیای داخل آشپزخانه مانند سرکه و ... دارد.
 2. تنوع رنگی: پلی گلاس ها تنوع رنگی بیشتری نسبت به هایگلاس دارد حتی در ام دی اف های پلی گلاس آلمانی ما می توانیم در یک ورق رنگ مات و براق را کنار هم داشته باشیم.
 3. ضخامت هایگلاس و پلی گلاس: ضخامت ورق های هایگلاس 16 میلیمتر است ولی پلی گلاس ها 18 یا 19 میلیمتر است، به همین دلیل مقاومت پلی گلاس بیشتر از هایگلاس است و به همین خاطر عایق مناسبتری نسبت به هایگلاس است.
 4. عمر بیشتر: ام دی اف پلی گلاس مقاومت و عمر بیشتری نسبت به هایگلاس دارد.

 

 

 • ID
تفاوت کابینت آشپزخانه هایگلاس با ام دی اف
 1. کابینت آشپزخانه هایگلاس کابینتی مقاوم هستند که از چوب های ام دی اف ساخته شده اند و روکش پلاستیکی و براق و شیشه ای آن تنها تفاوتش با کابینت آشپزخانه ...
سبک رنگ بندی کابینت هایگلاس

مهمترین قسمت های خانه، می توان آشپزخانه را نام برد چون تاثیر به سزایی در دکوراسیون منزل دارد. امروزه آشپزخانه قلب خانه شده است یعنی شما در هر جایی از ...

طراحی کابینت آشپزخانه هایگلاس

آشپزخانه ای خاص و منحصر به فرد و متناسب با خانه، فقط با استفاده از کابینت های هایگلاس محقق میگردد. کابینت هایی جذاب و زیبا، که جان تازه ای به طراحی ...

Load More