فرق کابینت آشپزخانه انزو با وکیوم

کابینت آشپزخانه انزو به دلیل رنگ سفید باعث بزرگتر جلوه دادن فضای منزل و به طور خاص فضای آشپزخانه خواهد شد. از سوی دیگر رنگ سفید، رنگی است که به راحتی می توان تمامی اجزا و لوازم آشپزخانه را با آن ست کرد. کابینت آشپزخانه انزو را میتوان تلفیقی از کابینت وکیوم کلاسیک و کابینت هایگلاس سفید دانست، پروسه تولید کابینت انزو مانند کابینت وکیوم می باشد یعنی از ورق ام دی اف خام، که روی آن طرحی خاص حکاکی شده و در دستگاه وکیوم سطح روی آن با روکش مخصوص پوشانده می شود و در نهایت تحت فشار دستگاه پرس قرار می گیرد. البته تفاوت هایی هم دارد:

  • ورق MDF استفاده شده در این سبک ۲۵ میلی متر قطر دارد.در صورتی قطر MDF در سایر کابینت ها مثلا در کابینت وکیوم ۱۶ یا نهایتا ۱۸ میلیمتر می باشد. ورق MDF استفاده شده در سبک انزو، باعث بالا رفتن استحکام و البته وزن کابینت و سخت تر شدن پروسه نصب آن می شود پس برای نصب کابینت انزو لازم است که از افراد متخصص و نصاب باتجربه استفاده کنید.

 

کابینت وکیوم

 

  • استفاده از پرس وکیوم روکش های محافظتی را به خوبی به آن وصل می کند. 
  • تفاوت بعدی کابینت انزو با کابینت وکیوم این است که روکشی که برای کابینت انزو استفاده می شود ضخیم تر و باکیفیت تر است البته بجای روکش خیلی از تولیدکننده ها از رنگ پولیشی استفاده می کنند،که رنگ پولیشی دوام، زیبایی و قیمت آن را می افزاید.
  • تفاوت مهم تری که این دو نوع کابینت باهم دارند بالاتر بودن قیمت کابینت انزو نسبت به کابینت وکیوم است و دلیل آن استفاده از ورق ضخیم تر و متریال باکیفیت تر می باشد. نحوه محاسبه قیمت کابینت انزو با توجه به دوام، زیبایی، کارایی و کیفیت آن نسبت به دیگر کابینت های آشپزخانه موجود در بازار بالاتر می باشد.
  • تفاوت دیگر این دو کابینت نیز در این است که چهار طرف درب کابینت انزو توسط دستگاه سی ان سی، تراش می خورد و دارای شیب می باشند، به همین دلیل قطر لبه های کابینت انزو تا ۸ میلی متر کمتر از قطر لبه ها در کابینت وکیوم است.
  • تفاوت چهارم کابینت آشپزخانه انزو با کابینت وکیوم هم در این است که کابینت های انزو در همه حال به شکل سفید براق هستند در حالیکه کابینت آشپزخانه وکیوم تنوع رنگ گسترده تری دارد.

 

فرق کابینت آشپزخانه انزو با  وکیوم

 

قیمت کابینت انزو و هایگلاس

  • در بیشتر موارد قیمت کابینت انزو بالاتر از کابینت ام دی اف های گلاس است. بطور کلی قیمت کابینت طرح انزو از کابینت های وکیوم ممبران و ام دی اف مات و براق بالاتر است اما از کابینت های کلاسیک تمام چوب قیمت به مراتب پایین تری دارند حتی اگر از بهترین متریال و رنگ در ساخت چنین کابینت هایی استفاده شود.

البته چون کابینت مدل انزو به نوعی در دسته کابینت های کلاسیک قرار می گیرد بهتر است با کابینت سبک کلاسیک مقایسه شود تا کابینت های مدرن و ام دی اف مثل هایگلاس .

 

 

 

  • ID

کابینت آشپزخانه انزو به دلیل رنگ سفید باعث بزرگتر جلوه دادن فضای منزل و به طور خاص فضای آشپزخانه خواهد شد. از سوی دیگر رنگ سفید، رنگی است که به راحتی ...

کابینت آشپزخانه انزو همیشه مورد استقبال بوده،  کابینت آشپزخانه انزو بدلیل سبک مدرن و بروزشان ، جلای خاصی به آشپزخانه خواهند داد، کابینت های انزو در ...

طراحی کابینت آشپزخانه انزو

کابینت انزو همانند سایر کابینت ها از  قبیل کابینت آشپزخانه ممبران ، کابینت آشپزخانه ام دی اف و کابینت آشپزخانه هایگلاس و ... به اجزای بدنه، درب و ...

Load More