کابینت آشپزخانه انزو(پولیشی)

کابینت انزو(پولیشی) چیست؟

کابینت آشپزخانه انزو نوعی کابینت آشپزخانه کلاسیک  میباشد، ولی در بیشتر مواقع نسبت به کابینت کلاسیک ساده تر است یعنی حکاکی و ابزار روی نمای کار کمتر خورده است. این موضوع کاملا به سلیقه مشتری بستگی دارد و می تواند کمی شلوغ تر هم سفارش داده شود.  به طور کلی می توان گفت : کابینت انزو(پولیشی) نوعی از کابینت های روکش پرس وکیوم است که از ورق MDF تهیه می شود و قطر آن ۲۵ میلیمتر می باشد، ۴ طرف درب ها توسط دستگاه CNC یک ابزار تک پله شیب دار خورده و قطر لبه ها را تا ۸ میلی متر کمتر خواهد کرد.سپس توسط دستگاه پرس وکیوم روکش دلخواه روی آن ها پرس خواهد شد. قطر روکش کابینت انزو(پولیشی) نسبت به سایر روکش های پرس وکیوم بیشتر است. شرکت zentique تولید کننده اصلی کابینت انزو(پولیشی) می باشد، کلیه شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند می توانند از اسم شرکت انزو استفاده کنند. به طور کلی هر شرکت ایرانی که در حوزه دکوراسیون باشد با نام تجاری انزو در بازار شناخته می شود، می توان گفت کابینت انزو فقط متعلق به یک شرکت نبوده است و شرکت های مختلفی از این طرح برای طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه استفاده می کنند. در هر قسمت از این سایت که درباره کابینت انزو صحبت شده باشد، گروه طراحان دیاکو، بر اساس باوررایج مردم این گونه نام برده اند، اصطلاح درست آن، کابینت آشپزخانه طرح انزو(پولیشی) ایتالیا است و به طورکلی هر شرکتی که در تولید کابینت طرح انزو باشد، شرکت تولید کننده کابینت انزو است، گروه طراحان دیاکو، اشاره به شرکت خاصی نخواهد داشت.

 چیست کابینت آشپزخانه انزو

کابینت آشپزخانه انزو (پولیشی) بدلیل کیفیت بالا و طراحی متفاوتی که داشت خیلی سریع در بین مردم شناخته شد  و در سرتاسر ایتالیا و دنیا تبدیل به یک برند مطرح و پر طرفدار شد. می توان گفت کمتر از 10 سال می باشد کابینت انزو در ایران ورود پیدا کرده و در این مدت به مدلی شناخته شده و پرفروش تبدیل شده است بیشتر دلیل این اتفاق این است که شرکت های زیادی توان تولید همچین کابینتی را نخواهند داشت چرا که ساخت کابینت انزو احتیاج به تجهیزات پیشرفته و گران قیمت و محیط کارگاهی خیلی مناسب دارد. مهمترین چیزی که در ساخت کابینت آشپزخانه انزو(پولیشی) اهمیت دارد کیفیت رنگ مصرفی و البته وجود کارگاه رنگ مجهز و البته فضای سرپوشیده و ایزوله (بدور از هرگونه گرد و غبار) می باشد. استفاده از ام دی اف خارجی و یراق آلات در کیفیت طراحی کابینت های سبک انزو موثر خواهد بود.

مزایای کابینت آشپزخانه طرح انزو(پولیشی)

 • در صورت آسیب هایی همچون خط، خراشیدگی و ضربه قابلیت تعمیر و ترمیم دارد.
 • رنگ های جذاب آن آشپزخانه های کوچک را بزرگتر از حد معمول نشان می دهند.
 • مزیت رنگ نسبت به روکش پرس وکیوم در این است که شما در تمامی موارد کابینت انزو را به شکل سفید براق مشاهده می فرمائید.
 • این سبک کابینت تلفیقی از کابینت کلاسیک و کابینت مدرن های گلاس سفید می باشد.
 • کابینت انزو به دلیل رنگ سفید آن باعث بزرگتر جلوه دادن فضای منزل می گردد.
 • همچنین به این دلیل که رنگ سفید جزو خانواده رنگ های مادر می باشد به راحتی می توان تمامی اجزا آشپزخانه را با این سبک کابینت تطبیق نمود.

  تنوع در انتخاب کابینت آشپزخانه انزو(پولیشی)، کابینت های آشپزخانه انزو از نظر فرم ظاهری خیلی شبیه هستند. گاهی بعضی از طرح ها شلوغ تر و برخی دیگر ساده تر می باشند که کاملا به انتخاب مشتری بر می گردد، دیگر مزایای کابینت انزو(پولیشی) را می توان بر اساس نوع انتخاب روکش و تنوع انتخاب مشتری در انواع زیر نام برد:

1.    کابینت آشپزخانه پولیشی انزو(پولیشی)

2.    کابینت آشپزخانه ممبران انزو(پولیشی)

 

کابینت آشپزخانه انزو

 

معایب کابینت آشپزخانه طرح انزو(پولیشی)

کابینت آشپزخانه انزو (پولیشی) هم مانند هر کابینت آشپزخانه دیگری مزایا و معایب خاص خودش را دارد که در ذیل به چند مورد معایب آن اشاره میکنیم:

 •  ابتدا  قیمت بالای این نوع کابینت از انواع دیگر کابینت های آشپزخانه می باشد. یعنی به عبارتی این نوع کابینت نسبت به کابینت ممبران و کابینت های گلاس قیمت بالاتری دارد و دلیل آن هم در متریال اولیه این سبک می باشد. شاید بالا بودن قیمت کابینت انزو(پولیشی) یکی از معایب آن باشد
 • همچنین بدلیل استفاده از رنگ تمیز کاری و نظافت سخت تری دارد و باید با دقت بیشتری از مواد شوینده برای پاک کردن سطح کابینت استفاده کرد
 • نکته ای که هم جزو معایب کابینت انزو(پولیشی) به حساب می آید استفاده از ورق 25 میل در ساخت درب هاست که باعث سنگین شدن وزن سازه می شود.  استفاده از درب های سنگین به مرور باعث خرابی لولاها و اتصالات کابینت می شود.
 • از دیگر معایب کابینت انزو(پولیشی) می توان به طولانی بودن فرایند ساخت ، رنگ کاری و نصب اشاره کرد که از حوصله ی خیلی ها خارج است.

کابینت آشپزخانه انزو معایب

 

گروه طراحان دیاکو در این امر مهم از نصاب های زبر دست و دقیق وبا تجربه که در استخدام  دیاکو می باشند استفاده می کنند که با توجه به امنیت شغلی که دارند بهترین خدمات و بهترین کیفیت نصب را به مشتری ارائه میدهد و این تکنسین ها هر روزه در حال آموزش و ارتقا در کلاسهای فنی می باشند و هر گاه پس از اتمام نصب مشکلی برای کالا پیش آید طراحان دیاکو کارشناسانی دارد که در صورت تشخیص ایراد از طرف دیاکو این مشکل بدون هیچگونه هزینه ای برطرف خواهدشد.

تعهد به زمان تحویل

خیلی از همکاران با توجه به تجربه کم و ماشین آلات ضعیف نمی توانند زمان تحویل را به خوبی براورد کنند به این خاطر به تعهد خود عمل نمی کنند، دیاکو در این امر خیلی مهم نسبت به سابقه طولانی و ماشین آلات روز دنیا و برنامه ریزی دقیق توانسته به تعهدات خود عمل کند و برای اطمینان بیشتر مشتری جریمه برای تاخیر در نصب در قرار داد تعیین کرده است.

اجرای کابینت انزو آکس چوب

گروه طراحان دیاکو مفتخر است در اجرای پروژه های کابینت آشپزخانه انزو از فرآورده های چوبی آکس چوب استفاده می کند ، شرکت آکس چوب بزرگترین تولید کننده محصولات و مصنوعات چوبی با 8 سال سابقه درخشان در زمینه تولید محصولات متنوع  منبت ، ممبران،روکش چوب، نئوکلاسیک و انزوا  در بیش از دو هزار پروژه رضایت 3600 مشتری را به خود جلب کرده است ، مجموعه آکس چوب با استفاده از جدیدترین روش همسو با پیشرفته ترین ابزار و ماشین آلات در سه کارخانه خود جهت تولید محصولات ممبران ، منبت انزو و نئو کلاسیک توانسته است به اقتصاد کشور جهت جلوگیری از خارج شدن ارزکمک شایانی کند.

 • ID

کابینت آشپزخانه انزو به دلیل رنگ سفید باعث بزرگتر جلوه دادن فضای منزل و به طور خاص فضای آشپزخانه خواهد شد. از سوی دیگر رنگ سفید، رنگی است که به راحتی ...

کابینت آشپزخانه انزو همیشه مورد استقبال بوده،  کابینت آشپزخانه انزو بدلیل سبک مدرن و بروزشان ، جلای خاصی به آشپزخانه خواهند داد، کابینت های انزو در ...

طراحی کابینت آشپزخانه انزو

کابینت انزو همانند سایر کابینت ها از  قبیل کابینت آشپزخانه ممبران ، کابینت آشپزخانه ام دی اف و کابینت آشپزخانه هایگلاس و ... به اجزای بدنه، درب و ...

Load More