کابینت آشپزخانه پلی اورتان (پوششی)

کابینت آشپزخانه پلی اورتان (پوششی)

به دلیل اینکه آشپزخانه ها جز مکان های پر رفت و آمدهای خانه به شمار می آیند و خانواده ها جهت پخت و پز و خوردن غذا و... بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می گذرانند و به همین دلیل دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و کابینت ها تاثیر زیادی در زیبایی و دکوراسیون منزل به حساب می آیند. علاوه بر کاربردهایی که کابینت ها دارند شکل ظاهری کابینت آشپزخانه اهمیت بسیاری دارد.

کابینت نئو کلاسیک جز جدیدترین سبک کابینت آشپزخانه است که شامل مدل های کابینت آشپزخانه انزو (پولیشی) و کابینت آشپز خانه پلی اورتان (پوششی) است. ما در ادامه این مطلب قصد معرفی کابینت پلی اورتان (پوششی) و ویژگی ها و مشخصات کابینت آشپزخانه پلی اورتان (پوششی) می پردازیم.

کابینت های آشپزخانه پلی اورتان (پوششی) چیست؟

خیلی از افراد به دلیل اطلاعات کمی که در مورد کابینت آشپزخانه پلی اورتان (پوششی) دارند از این اسم استفاده می کنند در  واقع کابینتی به این اسم کابینت آشپزخانه پلی اورتان (پوششی) وجود ندارد. در اصل پلی اورتان نوع رنگی است که در سبک کابینت آشپزخانه نئو کلاسیک و کابینت های انزو مورد استفاده قرار  می گیرد و  این امکان را به شما می دهد که هر نوع رنگی را که به آن علاقه دارید را استفده کنید و یکی از مهمترین و پرطرفدارترین و دلایل اصلی محبوبیت استفاده از پلی اورتان است قابلیت پیاده سازی رنگ کابینت ها به شکل مات یا براق است.

از دیگر مزایای طراحی کابینت آشپزخانه پلی اورتان (پوششی) را می توان به قابلیت ضد آب بودن، مقاومت زیاد، خشک شدن سریع، ظاهر زیبا، کیفیت و دوام، ضربه پذیری و مقاومت در برابر ساییده شدن اشاره کرد.

 

اجرای رنگ کابینت آشپزخانه پلی اورتان (پوششی)

همچنین با توجه متریال مصرف شده برای طراحی کابینت آشپزخانه پلی اورتان (پوششی) یعنی ام دی اف یا چوب می توان اجرای رنگ پلی اورتان را متفاوت دانست. اجرای رنگ پلی اورتان شش مرحله دارد که عبارتند از :

  • سمباده
  • بتونه
  • سمباده
  • آستر
  • پرایمر
  • سمباده
  • رنگ

مرحله رنگ پاشی خود دارای ۶ مرحله است که پس از خشک شدن رنگ در هر مرحله مجددا عملیات پاشش رنگ برای افزایش کیفیت و ماندگاری نتیجه کار انجام خواهد شد.

اجرای رنگ کابینت آشپزخانه پلی اورتان مات یا براق

پس از اینکه رنگ آمیزی کابینت ها انجام شد و در صورتی که به رنگ ها با تناژهای براق علاقه دارید می توانید سفارش خود را به کابینت انزوا (پولیشی) تغییر دهید.

نتیجه کار طراحی کابینت آشپزخانه پلی اورتان (پوششی) به شکل مات است که می توانید برای براق شدن نتیجه کار از قابلیت تکنولوژی آن بهره بگیرید.

کابینت های انزوا (پولیشی) در واقع همان کابینت های رنگ آمیزی شده با پلی اورتان هستند که پس از مرحله نهایی برای براق شدن نتیجه کار مرحله دیگری را طی می کنند. 

مقاوت رنگ پلی اورتان (پوششی)

رنگ پلی اورتان نسبت به اشعه آفتاب و همچنین باران های اسیدی بسیار مقاوم بوده و در دمای پایین نیز سریع خشک می شود. دوام و استحکام این نوع رنگ ها باعث شده است که از آن برای رنگ کردن مواد چوبی استفاده شود. با انجام خدمات رنگ پلی اورتان می توان استحکام و مقاومت درب کابینت، کمد و اتاق ها را تضمین کرده و آنها را از پوسیدگی در مواجهه با آفتاب یا رطوبت مصون داشت.

ویژگی های کابینت آشپزخانه پلی اورتان (پوششی)

ویژگی ممتاز رنگ پلی اورتان مقاومت بسیار بالای آن در برابر مواد شیمیایی، اسید، روغن های صنعتی و همچنین املاح موجود در آب است. مقاومت این نوع رنگ ها در برابر ساییدگی نیز این ویژگی را به وسایلی که با استفاده از رنگ های پلی یورتان رنگ آمیزی شده اند می دهد. در واقع شما با استفاده از خدمات پلی اورتان چوب به نوعی عمر مفید آنها را چندین برابر می کنید.

مواد چوبی و ام دی اف که مدام در برابر رطوبت و تابش آفتاب قرار دارند، به مرور زمان توان مقاومت و نیز زیبایی خود را از دست می دهند. با استفاده از خدمات پلی اورتان چوب که در واقع یک لایه محافظ و مستحکم بر روی این نوع مواد ایجاد می کند، استحکام و دوام آنها دو چندان می شود. علاوه بر تمام این امور، زیبایی و جلای مواد چوبی با خدمات رنگ پلی اورتان تجدید شده و گویی دکوراسیون خانه به کل نو می شود. 

قیمت کابینت آشپزخانه پلی اورتان (پوششی)

قیمت رنگ پلی اورتان متناسب با اجرای رنگ پلی اورتان، متریال مصرفی برای طراحی کابینت و کیفیت رنگ مشخص می شود.

باید گفت که مهمترین عامل در تغییر هزینه ها و قیمت به انتخاب متریال یعنی طراحی کابینت آشپزخانه چوبی یا کابینت آشپزخانه ام دی اف بستگی دارد. هزینه رنگ آمیزی کابینت چوبی با پلی اورتان نسبت به کابینت آشپزخانه ام دی اف بیشتر است.

بقیه موارد در مشخص شدن قیمت به تعداد لایه های پاشش رنگ پلی اورتان، کیفیت و جنس رنگ و مواردی این چنینی بستگی دارد.

می توان با کاهش تعداد لایه های پاشش رنگ هزینه ها را کاهش داد، اما در نهایت باید گفت که هیچ تضمینی برای رضایت از کیفیت و دوام نتیجه کار وجود نخواهد داشت.

 

اگر شما عزیزان قصد خرید کابینت آشپزخانه پلی اورتان (پوششی)دارید پیشنهاد می کنم از مشاوره رایگان با کارشناسان زبده شرکت طراحان دیاکو در عرصه دکوراسیون و کابینت آشپزخانه سابقه درخشانی دارند مشاوره بگیرید و با راهنمایی کارشناسان ما بهترین انتخاب را برای خرید کابینت آشپزخانه خود داشته باشید.