border

مقالات

20 ایده جدید برای استفاده بهینه از کابینت آشپزخانه

باید بدانیم بیشتر از آنچه فکر میکنید، می‌توانند از فضای پنهان در آشپزخانه‌شان استفاده کنند، با استفاده از روش‌های متنوع و خلاقانه می‌توانید چند برابر الان از فضای کابینت آشپزخانه خود بهره ببرید. مهم‌ترین کاری که برای بهینه‌تر کردن فضای کابینت آشپزخانه باید انجام داد مرتب سازی و دسته بندی وسایلی داخل فضای کابینت آشپزخانه می باشد،یعنی هرچه نظم و ترتیب بیشتری در چیدمان وسایل وجود داشته باشد فضای بیشتری داخل کابینت آشپزخانه خواهید داشت، استفاده از وسایلی که شاید پیش‌تر از این فکر نمی‌کردید می‌تواند برای چیدن وسایل در فضای کابینت آشپزخانه مناسب باشد و بسیار کارآمد می باشد، مثلا سبدهای حصیری کوچک از جمله وسایلی است که می‌توان در مرتب سازی فضای کابینت آشپزخانه به شما کمک کند، یا اگر نمي توانيد جايي براي قرار دادن گلدان در نظر بگیرید و تمام گلدان ها و موبايل و وسايل برقي خود را روي صفحه روي کابينت خود قرار مي دهيد، از اين ايده ها استفاده کنيد. طراحان آشپزخانه و کابينت به طور مداوم به دنبال پيدا کردن راه حل هايي براي آسان تر کار کردن در آشپزخانه و کارآمدتر کردن فضای کابینت آشپزخانه شما هستند. استفاده از فضای کابینت آشپزخانه ، بخصوص در آشپزخانه‌های کوچک بسیار پر اهمیت می باشد در ادامه شما را با چندین ایده آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید.

 

20 ایده جدید برای استفاده بهینه از کابینت آشپزخانه

 

1_ اندازه قفسههای کابینت آشپزخانه را تنظیم کنید

قفسه‎های داخل کابینت آشپزخانه را می توانید تغییر دهید و لازم نیست که همیشه به اندازه اولیه خود تنظیم باش، شما می‌توانید با توجه به سایز وسایلی که قرار است داخل کابینت آشپزخانه بچینید این فضا را کوچک و بزرگ کنید، با تنظیم کردن اندازه قفسه کابینت آشپزخانه می‌توانید وسایلی که در یک سایز خاص هستند را در یک طبقه بچینید. اما در این میان شاید طبقات موجود در کابینت آشپزخانه طوری نباشند که بتوانید آن‌ها را جدا کرده و پایین و بالا کنید، البته باید کمی خلاقانه‌تر باشید،  می‌توانید یک طبقه بزرگ را با اضافه کردن یک طبقه یا قفسه به دو قسمت تقسیم کنید، با این کار باز هم فضای بیشتری در کابینت آشپزخانه برای چیدن وسایلتان خواهید داشت، به طور کلی با تقسیم کردن قفسات داخل کابینت آشپزخانه به تعداد قفسات بیشتر، می توان از فضای کابینت آشپزخانه بیشتر بهره برد.

2_ کمک گرفتن از وسایل مرتب سازی

می توان با کمک یک هولدر چند طبقه برای چیدن سینی‌ها به روی هم کمک گرفت ، با این کار فضای کابینت آشپزخانه بزرگ تر به نظر خواهد آمد، یعنی با استفاده از هولدرهای فایل روی میز کار می‌توان جای مناسبی برای سینی‌ها و تابه‌ها ایجاد کرد و فضای آشپزخانه را به خوبی مرتب کرد.

3_ استفاده از فضای داخل درب کابینت آشپزخانه

فضای کابینت آشپزخانه فقط به قفسه‌های داخل آن اختصاص ندارد، و می توان استفاده بهینه‌تری از فضای کابینت آشپزخانه برد، برخی از وسایل را می‌توان داخل درب کابینت آشپزخانه آویزان کرد، فقط کافیست چند عدد آویز به داخل درب کابینت آشپزخانه چسباند و سپس وسایل کوچک دم دستی که سوراخی برای آویزان شدن دارند را داخل درب کابینت آشپزخانه آویزان کرد، یک راه دیگر این است که یک تخته سفید کوچک داخل درب کابینت آشپزخانه بچسبانید و یادداشت‌های مربوط به خریدهای روزانه خود را روی آن بنویسید. به طور کلی می توان از درب داخل کابینت‌ آشپزخانه برای چیدن وسایل استفاده کرد.

 

استفاده از فضای داخل درب کابینت آشپزخانه

 

4_ دسته بندی مواد غذایی در ظروف خاص

نظم و ترتیب کمک می‌کند تا فضای بیشتری در کابینت آشپزخانه خود ایجاد کنیم، اگر هر ظرفی را داخل کابینت آشپزخانه بیندازید یا مواد غذایی را با جای اصلی خودشان در کابینت آشپزخانه بچینید با کمبود جا مواجه خواهید شد، تعدادی ظرف یک شکل فراهم کنید و از آن‌ها برای دسته بندی وسایل داخل کابینت  آشپزخانه استفاده کنید، ظروف را برچسب بزنید تا بدانید هر یک از آن‌ها مربوط به کدام ماده غذایی می باشد، اگر این ظروف یکدست و یک سایز را داخل کابینت آشپزخانه بچینید هم نظم بیشتری خواهید داشت هم از فضای کابینت آشپزخانه به میزان دلخواهتان بهره خواهید برد.

5_ مواد غذایی را در بستههای یک شکل دسته بندی کنید

کابینت آشپزخانه کوچک کنار مایکروفر یا کابینت آشپزخانه بالای یخچال یا هر فضایی که به نظر می‌رسد نمی‌توان از آن استفاده کرد ولی از هر سانتیمتر موجود در فضای کابینت آشپزخانه می‌توان استفاده کرد، فضاهای باریک کابینت آشپزخانه را به اقلامی نظیر سینی و وسایلی که طول بیشتری نسبت به حجم خود دارند اختصاص دهید، از فضای داخل تک تک درب‌های کابینت آشپزخانه نیز می‌توان استفاده کرد.

6_ استفاده بهینه از فضای زیر کابینت آشپزخانه

با کمی خلاقیت می‌توان از فضای زیر کابینت آشپزخانه استفاده بهینه کرد، مخصوصا اگر آشپزخانه کوچک و تعداد کابینت آشپزخانه کمی داشته باشید، باید کمی بیشتر به فضاهای دور از ذهن فکر کنید، می‌توانید حلقه‌های آویزی را زیر کابینت آشپزخانه بچسبانید و وسایلی همانند ماگ و سایر وسایلی که امکان آویزان کردن آن‌ها وجود دارد را در این قسمت قرار دهید، البته وسایل کوچک‌تر را در چنین فضایی قرار دهید که آشپزخانه شما خیلی شلوغ و درهم نشود.

 

استفاده بهینه از فضای زیر کابینت آشپزخانه

 

7_ قفسه ظرف داخل کابینت آشپزخانه

معمولا یک قفسه برای چیدن ظرف‌های شسته شده کنار سینک ظرفشویی وجود دارد، بهتر است یک قفسه نیز برای داخل کابینت آشپزخانه تهیه کرد تا وسایلی که همیشه از آن‌ها استفاده نمی‌کنید و نمی‌خواهید همیشه در کنار سینک ظرفشویی چیده شده باشد را در ای قفسه قرار دهید، در این صورت وجود یک قفسه برای مرتب چیدن بشقاب‌ها و لیوان‌های شسته شده و غیرضروری داخل کابینت آشپزخانه می‌تواند ایده خوبی برای منظم کردن وسایل آشپزخانه باشد.

8_ استفاده از قفسههای کشویی

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد، برای اینکه به یکی از وسایل داخل کابینت آشپزخانه دسترسی پیدا کنید مجبور می‌شوید کل وسایل آن را خارج کنید و دوباره بچینید که همین مساله موجب بهم ریخته شدن فضای کابینت آشپزخانه خواهد شد در این مواقع می توان از قفسه‌های کشویی کمک گرفت و وسایل را داخل این قفسه‌ها چید، حالا هربار که به یکی از وسایل انتهای کابینت آشپزخانه نیاز پیدا کنید فقط کافیست این کشو را به بیرون کابینت آشپزخانه بکشید و وسیله مورد نیازتان را بردارید، بدون اینکه نیاز باشد همه چیز را در هم بریزید. 

 

قفسه ظرف داخل کابینت آشپزخانه

 

9_ استفاده از فضای بالای کابینت آشپزخانه

اگر کابینت‌ آشپزخانه طوری چیده شده که فضای بالای آن‌ها خالی می باشد، می‌توانید از این فضا بهینه‌تر استفاده کرد، علاوه بر اینکه می‌توانید بسیاری از وسایل را بالای کابینت آشپزخانه بچینید، می‌توانید از این فضای اضافی برای زیباتر کردن دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید، حتی چند ظرف تزیینی زیبا جلوه خاصی به آشپزخانه می دهد ، در نتیجه فضای بالای کابینت آشپزخانه می‌تواند جای مناسبی برای قرار گرفتن وسایل تزیینی یا گلدان‌های چینی باشد.

10_ بهره بردن از اطراف کابینت آشپزخانه

فراموش نکنید از کناره‌های کابینت آشپزخانه نیز می‌توان استفاده بهینه داشت، هرچند کابینت‌ آشپزخانه اغلب به یکدیگر چسبیده‌اند و نهایت یک یا دو کابینت آشپزخانه از یک سمت خالی باقی می‌ماند اما از همین فضای کوچک نیز می‌توان بیشترین بهره را برد، چسباندن هوکر یا قلاب‌های آویز در کناره‌های کابینت آشپزخانه، یا سایر هولدرهای وسایل، می‌تواند کمک بسیاری به مرتب سازی فضای کابینت آشپزخانه باشد.

11_قرار دادن درب ها و ظروف آنها در کنار هم

در کابينت آشپزخانه قديمي اين امکان وجود نداشت که بتوان ظروف و درب هايشان را کنار يکديگر قرار بگیرندو این باعث می شد هميشه چيدمان نادرست اين ظروف در کابينت آشپزخانه باعث سردرگمي در هنگام نياز به آنها باشد، سامان دهي درست ظروف، مانند چيدمان منظم مواد غذايي، هميشه يک چالش محسوب مي شود، ولی امروزه با استفاده از يک کشوي ريلي توکار، شما مطمئن مي شويد که هيچ گاه در پيدا کردن درب ظروف، دچار مشکل نخواهيد شد.

12_ تخته برش با کارايي ساده

اين تخته برش به صورتي کاملا هوشمندانه طراحي شده است،  با استفاده از اين تخته برش مي توان به راحتي مواد غذائي را برش داده و از طريق سوراخ موجود، زباله هاي ايجاد شده را داخل سطل زباله ريخت.

 

 تخته برش با کارايي ساده

 

13_کشوهاي بند انگشتي زير کابينت آشپزخانه

استفاده از ایده کشوهای بند انگشتی زیر کابینت آشپزخانه، يک راه حل هوشمندانه می باشد، به طوري که با نگاه به اين تصوير متوجه مي شويد که از هر اينچ فضا به درستي می توان بهره برد، اين کشو فضايي ارزشمند در زير کابينت آشپزخانه ايجاد خواهد کرد.

14_کشوي زير اجاق گاز و قفسه عمودي براي تخته برش

قرار دادن ظروف ادويه جات و مانند آن در جای مناسب هميشه ضروري می باشد، براي اينکه اين ظروف را در دسترس داشته باشيد، مي توان زير اجاق گاز خود کشويي طراحي کرد و اينگونه ظروف را داخل آن قرار دهيد. از طرفي طراحي يک کابينت باريک نیز براي گذاشتن تخته هاي برش و سيني هاي مخصوص شيريني و ... داخل آن انتخاب ايده آلي می باشد.

15_ کشوي زير سينک کابینت آشپزخانه

در اکثر موارد کابينت آشپزخانه زير سينک بي نظم است و از آن استفاده خاصي نمي شود، اما مي توان يک کشو براي قرار دادن مواد شوينده  داخل آن تعبيه کرد تا بهم ريختگي داخل اين کابينت آشپزخانه از بين برود.

16_ قفسه اي مخصوص سفره هاي آشپزخانه

معمولا خانم ها مکاني براي قرار دادن سفره هاي خود درآشپزخانه نیاز دارند، می توان کشويي با يک قفسه براي آويزان کردن سفره هاي آشپزخانه روي آن، طراحي کرد.

17_ قرار دادن لوازم برقي کوچک در کابینت آشپزخانه

لوازم برقی های کوچک مانند ميکسر سنگين می باشند و هنگام کار کردن بايد در جاي مناسبي قرار بگيرند، با طراحي يک صفحه باز شو و ارتفاع گير به راحتي مي توان هنگام استفاده، ميکسر را روي آن قرار داد.

 

قرار دادن لوازم برقي کوچک در کابینت آشپزخانه

 

18_ کابینت آشپزخانه عمیق

براي قرار دادن لوازم برقي مانند غذاساز، بلندر و ... مي توانيد يک کشوي عميق در کابينت آشپزخانه خود طراحي کنید و اين گونه لوازم را داخل آن قرار دهيد. تقسيم کننده هاي کشويي قوطي مانند براي قرار دادن کفگير و ملاقه و .... دسترسي آسان به ابزاري نظير کفگير، چاقو، ملاقه و ... هنگام پخت و پز ضروري می باشد، اين ایده مي تواند انتخابي مناسب براي شما باشد.

19_ کشويي مخفي

نيمکتهاي قابل جابه جا شده گزينه خوبي براي آشپزخانه می باشند و به راحتي مي توان در آنها مکان پنهان براي قرار دادن و ذخيره کردن وسايل خاص، طراحي کرد.مکاني مخفي براي شارژ کردن موبايل و ....

20_ طراحي کابينت آشپزخانه ذخيره سازي خاص

با استفاده از قفسه هاي باز و کشوهاي خاص مي توان يک مکان ذخيره سازي ايده آل در کابينت آشپزخانه خود داشته باشيد، به طوري که حتي از درب کابينت آشپزخانه هم حداکثر استفاده را کرده باشيد.

  • Start Publishing Date
تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

فرق کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک ؛ یکی از زیبا ترین و جذاب ترین کابینت ‌های آشپزخانه ، انواع کابینت آن است که باعث زیبایی ، جلوه و شکوه بخشیدن به ...

انواع کابینت نئوکلاسیک

آشپزخانه و زیبایی و دکوراسیون آن تاثیر بسیار زیادی در رنگ و لعاب یا همان زیبایی و دلچسب کردن خانه دارد. در زمان های قدیم اصطلاح «آشپزخانه، قلب خانه» ...

کابینت نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه اصلی ترین رکن هر خانه ای است و افراد خانواده مدت زمان زیادی را در محیط آشپزخانه سپری می کنند به همین جهت زیبایی و شیک بودن محیط ...

در این مقاله قصد داریم شما را با مدل ها، تمام ویژگی‌ها و رنگ بندی های کابینت آشپزخانه ممبران آشنا کنیم و این که کابینت آشپزخانه ممبران در چه طرح ها و ...

آشپزخانه قلب هر خانه به حساب می آید و یکی از اساسی ترین بخش های دکوراسیون منزل و دکوراسیون آشپزخانه کابینت آشپزخانه است. و از اهمیت بسیار بالایی ...

از جمله بهترین راهکارهایی تعبیه اکسسوری در کابینت آشپزخانه است که می توان از آن برای نگهداری ظروف، ابزارها و مواد غذایی خشک استفاده کرد. در واقع می ...

بخش اصلی دکوراسیون آشپزخانه را کابینت ها تشکیل می دهند و حرف اول در آشپزخانه را کابینت ها می زنند. بعد از نصب کابینت آشپزخانه ، نحوه نگهداری، شستشو و ...

با توجه به صنعتی شدن شهرها و مزایایی که در شهر نشینی و صنعتی شدن در شهرها وجود دارد، ولی معایبی هم دارد که یکی از این معایب این است که متراژ خانه ها ...

اگر شما جز افرادی هستید که به تغییرات دکوراسیون در منزل یا فنگ شویی درآشپزخانه علاقه دارید در ابتدا باید مفهوم فنگ شویی آشنا شوید و بدانید که فنگ ...

20 ایده متفاوت برای استفاده بهینه از کابینت آشپزخانه

باید بدانیم بیشتر از آنچه فکر میکنید، می‌توانند از فضای پنهان در آشپزخانه‌شان استفاده کنند، با استفاده از روش‌های متنوع و خلاقانه می‌توانید چند برابر ...

کابینت آشپزخانه براق بهتر است کابینت آشپزخانه مات

معمولا زمان تغییر دکوراسیون آشپزخانه منزل این سوال پیش می آید که کابینت آشپزخانه مات در طراحی آشپزخانه استفاده شود یا کابینت آشپزخانه براق؟ کابینت ...

آشپزخانه مدرن با آشپزخانه سنتی چه تفاوتهایی دارد؟

انتخاب سبک، تم و زمینه کلی آشپزخانه از مهمترین تصمیمات در طراحی دکوراسیون آشپزخانه می باشد، اگر می خواهید حس و حال آشپزخانه‌تان امروزی باشد باید سبک ...

آشنایی با ویژگی آشپزخانه سنتی

در طراحی دکوراسیون دو سبک مدرن و سنتی بیشتر مورد استقبال و توجه قرار گرفته است، هر کدام از این سبک ها زیبایی خاص خود را داشته ، درگذشته دکوراسیون ...

بهترین کابینت برای آشپزخانه با سقف کوتاه

کابینت آشپزخانه از نظر سبك طراحی به دو نوع كابينت‌ آشپزخانه مدرن و كابينت‌ آشپزخانه كلاسيك تفکیک شده اند. كابينت‌ آشپزخانه كلاسيك دارای ارتفاعي كمتر ...

10 مدل جدید و آشنایی با ویژگی های آشپزخانه مدرن

امروزه به دلیل پر مشغله بودن و با در نظر گرفتن فضای موجود در آپارتمان های مسکونی ، به طراحی دکوراسیون با فناوری های نوین جهت به روز رسانی دکوراسیون ...

طراحی جدید ومدرن اپن آشپزخانه

خانه‌هایی که آشپزخانه اُپن دارند باید در چیدمان و دکوراسیون آنها دقت و ظرافت بیشتری به خرج داد زیرا از تمامی قسمت ها چشم انداز دارند به همین دلیل ...

کابینت آشپزخانه ترکیبی دو رنگ سفید و رنگ چوب

در طراحی تخصصی دکوراسیون آشپزخانه انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است، انتخاب رنگ درست و متناسب با فضای آشپزخانه بخش بزرگی از طراحی ...

 انواع مدل های آشپزخانه جزیره ای

آشپزخانه جزیره ای جلوه ای زیبا لوکس و جذاب دارد و خیلی از افراد با دیدن تصاویر این نوع از آشپزخانه ها به این فکر می‌افتند آشپزخانه خود را بازسازی ...

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک بیشتر از سبک مینیمال استفاده میکنند، این سبک نوعی ساده گرایی و حداقل گرایی به  همراه خود دارد، در طراحی دکوراسیون ...

 MDF  ویژگی های کابینت آشپزخانه ام دی اف

کابینت آشپزخانه ساخته شده از ترکیبات چوبی که در وسایلی مانند سرویس خواب و کابینت و کمد و امروزه بسیار استفاده و کاربرد دارد را ام دی اف یا MDF می ...

کیفیت و انواع مدل کابینت آشپزخانه هایگلاس

کابینت آشپزخانه هایگلاس در بین انواع کابینت ها از مقاومت بالایی برخوردار است ، این کابینت آشپزخانه از چوب های ام دی اف تشکیل می شوند و تفاوت این ...

اهمیت و مراحل نصب کابینت آشپزخانه

همانطور که در مقالات قبلی گفتیم کابینت آشپزخانه در زیبایی آشپزخانه های منزل  نقش زیادی ایفا میکنند، در طراحی دکوراسیون معمولا کابنیت‌ آشپزخانه را از ...

کابینت آشپزخانه منحنی

کابینت آشپزخانه منحنی ، نوعی جدیدی از انواع کابینت آشپزخانه می باشد که از متریال MDF خام ساخته و اجرا می شود،  درب منحنی کابینت آشپزخانه به دلیل ...

50 مدل کمد دیواری جدید و شیک

در طراحی دکوراسیون اکثر افراد به دنبال الگوهای زیبا و مدل های جدید مثل مدل های سال هستند، مخصوصا اگر صحبت از چیدمان و طراحی کمد دیواری باشدبه همین ...

50 ایده و طرح کابینت آشپزخانه

اگرتصمیم به خرید کابینت آشپزخانه جدید دارید دیدن عکسهای متفاوت و مدل های گوناگون می تواند الهام بخش باشد با ایده و طرح کابینت آشپزخانه هر چه بیشتر ...

انواع دستگیره های کابینت آشپزخانه

هنگام نصب کابینت آشپزخانه همیشه سوالی که دغدغه خیلی از افراد می باشد این است که چه مدل دستگیره کابینت رو انتخاب کنیم، اینکه انتخاب دستگیره مهم است ...

2020 رنگ کابینت آشپزخانه

 مسئله انتخاب رنگ همیشه سلیقه ای بوده است ولی بحث کردن در رابطه با رنگ کابینت بسیار جذاب است البته باید گفت که هر کسی سلیقه ی خودش را برای انتخاب رنگ ...

مدل های کابینت آشپزخانه جدید 2020

برای ساخت کابینت آشپزخانه جدید اکثرا از کابینت های خارجی و مدل های قدیمی تر الگوبرداری می شود، امروزه مدل هایی که در سال جدید میلادی 2020 به بازار ...

میز صبحانه اپن آشپزخانه

میز صبحانه اپن آشپزخانه امروزه به یکی از مهم ترین تجهیزات در فضای آشپزخانه تبدیل شده است، این مدل میزها به دلیل قابلیت تاشو بودن و اشغال خیلی کم فضای ...

اهمیت یراق آلات و اکسسوری در دکوراسیون کابینت آشپزخانه

مرتب و آراسته بودن آشپزخانه نقش مهمی در دکوراسیون و چیدمان خانه داشت. کابینت ها  محیط آشپزخانه را به سمتی سوق دادند که هر شی و وسیله ای جایگاه خاص و ...

معجزه 6  اکسسوری کابینت آشپزخانه

اکسسوری در دکوراسیون داخلی اکسسوری از اجزاء اصلی ساختمان نمی باشد ولی در زیباسازی و استفاده بهینه از فضای آشپزخانه کاربرد و نقش مهمی ایفا خواهد کرد، ...

سبد سوپری کابینت آشپزخانه

امروزه استفاده از اکسسوری آشپزخانه با تنوع بسیاری در سایز و طرح های مختلف وجود دارد که هم در جنبه ی کاربردی و هم زیبایی بسیار مورد استفاده قرار ...

اصول طراحی داخلی

آرامش برای هر فرد، اگر نه در هیچ جای دیگر، حداقل در خانه باید محقق شود. انرژیهای از دست رفته طی روز را در خانه میتوان جایگزین کرد. دور هم جمع شدن ...

مقایسه کمد دیواری ریلی و کمد دیواری لولایی

قرار دادن هر وسیله در جای مشخص و مرتب بودن و شلوغ نبودن فضای خانه و اتاق­ها، یکی از ملاک­های زیبایی و نظافت در منازل می باشد. بنابراین همیشه در طراحی ...

آشپزخانه کوچک کابینت

امروزه به دلیل شرایط سخت اقتصادی، افزایش جمعیت در شهرهای کلان و کوچکتر شدن ساختمان های مسکونی اغلب آشپزخانه ها کوچک می باشند، هر چند یکی از علایق ...

آشپزخانه اعم از ساده و قدیمی، بزرگ و کوچک یا مجلل و زیبا، قلب خانه می باشد. گذشته از این­ها نحوه چیدمان لوازم آشپزخانه اهمیت دارد. در قدیم از ...

Load More