border

مقالات

اهمیت و مراحل نصب کابینت آشپزخانه

همانطور که در مقالات قبلی گفتیم کابینت آشپزخانه در زیبایی آشپزخانه های منزل  نقش زیادی ایفا میکنند، در طراحی دکوراسیون معمولا کابنیت‌ آشپزخانه را از نظر رنگ و مدل با دکوراسیون منزل هماهنگ قرار میدهند به دلیل اینکه اگر با چیدمان وسایل منزل هارمونی داشته باشد  جلوه زیباتر و مدرن تری در نظر بیننده پدیدار می شود ، قابل ذکر است که علاوه بر رنگ و مدل حتما باید از متریال با کیفیت و با دوام در ساخت کابینت آشپزخانه استفاده شود زیرا علاوه بر زیبایی و شکیل بودن در ماندگاری و دوام کابینت آشپزخانه تاثیرگذار است. حتی در اجرای کابینت آشپزخانه روش نصب کابینت هم موثر می باشد به همین دلیل حتما در مراحل نصب کابینت آشپزخانه تمامی نکات کوچک را پر اهمیت بشمارید زیرا اگر کابینت آشپزخانه خوب و حرفه‌ای اجرا یا نصب نشود، دوام و کیفیت کابینت‌ آشپزخانه بسیار کاهش می یابد، نصب غیرحرفه‌ای و غیراصولی کابینت‌ آشپزخانه و یا نکات کوچک را جدی نگرفتن ، علاوه بر اینکه به ظاهر و دوام کابینت آشپزخانه ضربه می‌زند، تمامی هزینه و متریال مصرفی را نیز هدر می‌دهد و باعث می شود بعد از گذشت زمان بسیار کمی مجدد با صرف هزینه‌ی اضافی، مجبور به تعمیر کابینت آشپزخانه و یا حتی تعویض کابینت آشپزخانه شوید.

 

مراحل نصب کابینت آشپزخانه

 

اهمیت نصب کابینت آشپزخانه

مراحل نصب کابینت آشپزخانه دارای اهمیت ویژه ای است زیرا در مراحل نصب کابینت آشپزخانه باید به این نکته توجه کرد که  کابینت‌های آشپزخانه، از اصلی‌ترین عناصر و تجهیزات هر آشپزخانه‌ای به شمار می آیند ، همچنین در مراحل نصب کابینت آشپزخانه  باید برای هر آشپزخانه‌ با توجه به اندازه‌ و ابعاد آن و همچنین هماهنگی بیشتر با دکوراسیون داخلی منزل و سلیقه مشتری، کابینت‌ آشپزخانه مخصوص به خود را باید طراحی و تدارک و آماده نصب در نظر گرفت، این نکته را هم در مراحل نصب کابینت آشپزخانه باید مد نظر گرفت که نصب کابینت آشپزخانه در هر آشپزخانه‌، تابع مقتضیات همان فضا خواهد بود، باید بدانیم زمان مراحل نصب کابینت آشپزخانه نصب هر مدل و هر نوع متریالی که در کابینت آشپزخانه بکار میبریم با دیگری متفاوت خواهد بود وحتما  اصول مراحل نصب کابینت آشپزخانه ها با همدیگر فرق خواهد داشت. نصب درست و اصولی کابینت‌ آشپزخانه ها، دوام و ماندگاری کابینت آشپزخانه را افزایش می دهد و به زیبایی هر چه بیشتر کابینت آشپزخانه در فضای آشپزخانه منزل کمک خواهد کرد. نصب کابینت‌ آشپزخانه در آشپزخانه ها، نقطه ی پایان و انتهایی کار ساخت کابینت می باشد و از مراحل نصب کابینت آشپزخانه مهمترین مرحله‌ محسوب خواهد شد که دارای اهمیت بسیار بالایی است، مراحل نصب کابینت آشپزخانه همه مدل های کابینت آشپزخانه یکی است و فرقی نمیکند کابینت آشپزخانه ممبران باشد یا کابینت آشپزخانه هایگلاس یا کابینت آشپزخانه انزو  و یا کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک باشد و ...   اما باید آگاه باشید که نصب کابینت آشپزخانه کاری تخصصی ست و توسط نصابان حرفه‌ای و باتجربه باید اجرا شود.

 

اهمیت نصب کابینت آشپزخانه

 

مراحل نصب کابینت آشپزخانه

حال که از اهمیت انتخاب متریال مورد نظر و مدل کابینت آشپزخانه و همچنین اندازه‌گیری دقیق و سپس ساخت کابینت آشپزخانه متوجه شدید شما را دعوت میکنیم تا مراحل نصب کابینت‌ها  را مطالعه فرمائید که تقریبا می تان گفت مرحله‌ی پایانی و نهایی کار خواهد بود.

_ علامتگذاری بر روی دیوار اولین مرحله نصب کابینت آشپزخانه 

علامت گذاری بر روی دیوارها باید دقیق و ظریف انجام شود زیرا کوچکترین بی دقتی و سهل انگاری نصب کابینت ها را دچار مشکل و ایراد خواهد کرد، این قسمت از با اهمیت‌ترین کارهایی است که در نصب کابینت آشپزخانه باید زمان و دقت زیادی برای آن هزینه کرد ، علامت‌زدن اندازه‌ بر روی دیوار برای نصب اتصالات و کابینت‌ آشپزخانه انجام می شود، حتی نصاب‌های حرفه‌ای کابینت آشپزخانه،هم در این مرحله با نهایت دقت و توجه علامت گذاری را انجام میدهند تا اندازه‌هایی دقیق و خصوصی بر روی دیوار علامت گذاری شود تا نمای پایانی کار، همان شود که طراحی کرده اند.

 

اولین مرحله نصب کابینت آشپزخانه

 

_ مراحل نصب کابینت آشپزخانه با اتصالات و تجهیزات نگهدارنده کابینت آشپزخانه

در این مرحله باید اتصالات را به دیوار وصل کرد، همچنین  اتصالات نصب کابینت، باید به حد کافی محکم و مقاوم باشد تا بتواند وزن کابینت آشپزخانه و لوازمی که در آن قرار است جای دهید را تحمل کند، اتصالات و تجهیزات نگهدارنده بایدکیفیت  بالایی داشته باشند تا بتوانند وزن کابینت را تحمل کنند در این مرحله هم اتصالات و تجهیزات نگهدارنده باید با دقت و بسیار محکم به دیوار متصل شود.

 _ نصب بدنه کابینت به اتصالات سومین مرحله نصب کابینت آشپزخانه:

 بعد از نصب اتصالات و تجهیزات نگهدارنده در مراحل نصب کابینت آشپزخانه نوبت نصب بدنه کابینت میرسد این مرحله دارای دو قسمت است ، در قسمت اول کابینت های زمینی ( همان بدنه یا اسکلت کابینت آشپزخانه) طبق علامت گذاری که قبلا انجام داده بودیم و اتصالاتی که به دیوار نصب کرده بودیم انجام می شود ، کابینت‌های زمینی را با کمک پایه بر روی زمین قرار می دهیم و به وسیله‌ی اتصالات به دیوار محکم و ثابت میکنیم تا جابجا نشود.و حرکت نکند، پس از آنکه کابینت‌ آشپزخانه زمینی در جای خود فیکس و ثابت قرار گرفت حتما باید متناسب با سطح زمین تراز شود زیرا ممکن است کفپوش و سطح کف آشپزخانه دارای اختلاف سطح میلیمتری باشد و به همین دلیل باید به وسیله چرخاندن پایه‌های زیرین کابینت‌ آشپزخانه تراز شود و مانع لق زدن و تکان خوردن کابینت آشپزخانه شد . در قسمت دوم، کابینت‌های دیواری بر روی اتصالاتی که قبلا بر روی دیوار نصب شده قرار می‌گیرند. کابینت‌ آشپزخانه بالایی به دلیل اینکه در ارتفاع  می باشد و وزن زیادی را تحمل خواهد کرد باید با اتصالاتو تجهیزات بیشتر و محکم‌تری به دیوار نصب شود.

 

سومین مرحله نصب کابینت آشپزخانه:

 

_ مراحل نصب درب به بدنه کابینت آشپزخانه ( اندازهگیری دربها و قفسههای درون کابینت)

در بعضی از مدل‌های کابینت آشپزخانه مانند کابینت‌های تمام چوب، درهای کابینت آشپزخانه باید بعد از نصب  کابینت آشپزخانه اندازه‌گیری و ساخته شود، در این مرحله از مراحل نصب کابینت آشپزخانه باید اندازه گیری درب کابینت آشپزخانه به طور دقیق انجام شود و سپس با ظرافت برش داده شود، همچنین قفسه‌ها و طبقات درون کابینت آشپزخانه باید مطابق میل و نیاز مشتری اندازه‌گیری و برش داده شود، بهتر است اندازه طبقات و قفسه‌های درون کابینت، یک تا دو سانتی متر کوچکتر از عمق واقعی کابینت آشپزخانه در نظر گرفته شود تا مانع بسته شدن درب کابینت آشپزخانه نشود.

_ نصب صفحه کابینتی بر روی کابینت آشپزخانه

د راین مرحله صفحه کابینت آشپزخانه یا پیشخوان آشپزخانه ( رو کابینتی) را نصب میکنیم که  می تواند از جنس خود کابینت آشپزخانه باشد یا جنس دیگری استفاده شود، در هر صورت باید دقیق اندازه‌گیری و برش داده شود تا به طور کامل کابینت‌های پایینی را بپوشاند. صفحه کابینت باید به وسیله‌ی پیچ به سطح بالایی کابینت‌ آشپزخانه پایینی وصل شود تا علاوه بر اینکه محکم و ثابت باشد، در صورتی که خراب شد بتوان با یک صفحه کابینت دیگر تعویض کرد.

 

نصب صفحه کابینتی بر روی کابینت آشپزخانه

 

_ نصب لولا، ریلو اتصالات درون کابینت از مراحل نصب کابینت آشپزخانه

این مرحله لولا و اتصالات به در کابینت و همچنین به بدنه کابینت آشپزخانه را متصل میکنیم، د راین حالت محل اتصالات را علامت می زنیم و سپس لولا با دقت تمام به محل علامت‌زده نصب می شود. حتما دقت کنید برای کشوها ریل‌های مناسب و باکیفیت نصب شود تا کشوها به راحتی و سهولت باز و بسته شوند.

_ نصب طبقات، کشوها، درها و دستگیرهها

بعد از نصب اتصالات، ریل‌ها و لولا‌ها بر روی بدنه کابینت آشپزخانه و در‌های کابینت آشپزخانه نصب شد، ابتدا قفسه‌ها و طبقه‌های درون کابینت آشپزخانه را جایگذاری کنید و سپس اقدام به قراردادن کشوهای درون کابینت‌ آشپزخانه کنید، درهای کابینت  آشپزخانه به لولاها و اتصالات بدنه‌ی کابینت متصل خواهد شد و بعد از آن، کلیه‌ درها باید با فاصله‌ی مساوی و منظم به لولا‌ها تنظیم شود وبه عبارتی ریگلاژ شود، حال نوبت نصب دستگیره‌های کابینت به درب کابینت‌ آشپزخانه می باشد. ریگلاژ کردن در کابینت‌ها و اتصال دستگیره‌ها، نهایی‌ترین کار در مراحل نصب کابینت آشپزخانه می باشد و بعد از آن، می‌توان کابینت‌ها را تمیز کرد وشروع به چیدمان وسایل و لوازم آشپزخانه کرد.

 

مهمترین نکات در مراحل نصب کابینت آشپزخانه

 

مهمترین نکات در مراحل نصب کابینت آشپزخانه

_ از پایه‌های فلزی و بادوام برای قرار گرفتن در زیر کابینت‌های پایینی استفاده کنید (تحمل وزن بیشتری دارد)

_ بعد از نصب سینک ظرفشویی از چسب آب‌بندی استفاده کنید تا آب و رطوبت به طبقات زیر سینک ظرف‌شویی نفوذ نکند و باعث خرابی کابینت  آشپزخانه نشود.

_ اگر از گاز روکابینتی استفاده میکنید حتما لبه‌های گاز را با صفحه‌ی روکابینتی به وسیله‌ی چسب آب‌بندی کنید.

_ باید از لولاهایی متناسب با وزن درب کابینت آشپزخانه استفاده کرد زیرا در غیر این صورت بعد از مدتی درب کابینت آشپزخانه دچار افتادگی خواهد شد.

_ استفاده از ریل مناسب برای باز و بسته کردن کشوهای کابینت آشپزخانه اهمیت دارد، زیرا ریل نامناسب و بی کیفیت، باعث می شود کشوهای کابینت آشپزخانه روان و آسان بازو بسته نشود.

_ کابینت‌ آشپزخانه پایینی به وسیله‌ی پایه بر روی زمین قرار می‌گیرند اما باید حتما به وسیله‌ی پیچ هم به دیوار متصل شود.

_ ریگلاژ کردن و تراز کردن کابینت‌ آشپزخانه بسیار مهم در نظر گرفته شود.

_ صفحه‌ی کابینت آشپزخانه به وسیله‌ی پیچ به سطح بالایی کابینت‌های پایینی متصل شود، همچنین از چسب به جای پیچ‌کردن استفاده نکنید چسب به مرور زمان، از بین میرود، البته حتما از محکم بودن تمام پیچ‌های کابینت مطمئن شوید.

 

پایان مراحل نصب کابینت آشپزخانه

  • Start Publishing Date
تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

فرق کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک ؛ یکی از زیبا ترین و جذاب ترین کابینت ‌های آشپزخانه ، انواع کابینت آن است که باعث زیبایی ، جلوه و شکوه بخشیدن به ...

انواع کابینت نئوکلاسیک

آشپزخانه و زیبایی و دکوراسیون آن تاثیر بسیار زیادی در رنگ و لعاب یا همان زیبایی و دلچسب کردن خانه دارد. در زمان های قدیم اصطلاح «آشپزخانه، قلب خانه» ...

کابینت نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه اصلی ترین رکن هر خانه ای است و افراد خانواده مدت زمان زیادی را در محیط آشپزخانه سپری می کنند به همین جهت زیبایی و شیک بودن محیط ...

در این مقاله قصد داریم شما را با مدل ها، تمام ویژگی‌ها و رنگ بندی های کابینت آشپزخانه ممبران آشنا کنیم و این که کابینت آشپزخانه ممبران در چه طرح ها و ...

آشپزخانه قلب هر خانه به حساب می آید و یکی از اساسی ترین بخش های دکوراسیون منزل و دکوراسیون آشپزخانه کابینت آشپزخانه است. و از اهمیت بسیار بالایی ...

از جمله بهترین راهکارهایی تعبیه اکسسوری در کابینت آشپزخانه است که می توان از آن برای نگهداری ظروف، ابزارها و مواد غذایی خشک استفاده کرد. در واقع می ...

بخش اصلی دکوراسیون آشپزخانه را کابینت ها تشکیل می دهند و حرف اول در آشپزخانه را کابینت ها می زنند. بعد از نصب کابینت آشپزخانه ، نحوه نگهداری، شستشو و ...

با توجه به صنعتی شدن شهرها و مزایایی که در شهر نشینی و صنعتی شدن در شهرها وجود دارد، ولی معایبی هم دارد که یکی از این معایب این است که متراژ خانه ها ...

اگر شما جز افرادی هستید که به تغییرات دکوراسیون در منزل یا فنگ شویی درآشپزخانه علاقه دارید در ابتدا باید مفهوم فنگ شویی آشنا شوید و بدانید که فنگ ...

20 ایده متفاوت برای استفاده بهینه از کابینت آشپزخانه

باید بدانیم بیشتر از آنچه فکر میکنید، می‌توانند از فضای پنهان در آشپزخانه‌شان استفاده کنند، با استفاده از روش‌های متنوع و خلاقانه می‌توانید چند برابر ...

کابینت آشپزخانه براق بهتر است کابینت آشپزخانه مات

معمولا زمان تغییر دکوراسیون آشپزخانه منزل این سوال پیش می آید که کابینت آشپزخانه مات در طراحی آشپزخانه استفاده شود یا کابینت آشپزخانه براق؟ کابینت ...

آشپزخانه مدرن با آشپزخانه سنتی چه تفاوتهایی دارد؟

انتخاب سبک، تم و زمینه کلی آشپزخانه از مهمترین تصمیمات در طراحی دکوراسیون آشپزخانه می باشد، اگر می خواهید حس و حال آشپزخانه‌تان امروزی باشد باید سبک ...

آشنایی با ویژگی آشپزخانه سنتی

در طراحی دکوراسیون دو سبک مدرن و سنتی بیشتر مورد استقبال و توجه قرار گرفته است، هر کدام از این سبک ها زیبایی خاص خود را داشته ، درگذشته دکوراسیون ...

بهترین کابینت برای آشپزخانه با سقف کوتاه

کابینت آشپزخانه از نظر سبك طراحی به دو نوع كابينت‌ آشپزخانه مدرن و كابينت‌ آشپزخانه كلاسيك تفکیک شده اند. كابينت‌ آشپزخانه كلاسيك دارای ارتفاعي كمتر ...

10 مدل جدید و آشنایی با ویژگی های آشپزخانه مدرن

امروزه به دلیل پر مشغله بودن و با در نظر گرفتن فضای موجود در آپارتمان های مسکونی ، به طراحی دکوراسیون با فناوری های نوین جهت به روز رسانی دکوراسیون ...

طراحی جدید ومدرن اپن آشپزخانه

خانه‌هایی که آشپزخانه اُپن دارند باید در چیدمان و دکوراسیون آنها دقت و ظرافت بیشتری به خرج داد زیرا از تمامی قسمت ها چشم انداز دارند به همین دلیل ...

کابینت آشپزخانه ترکیبی دو رنگ سفید و رنگ چوب

در طراحی تخصصی دکوراسیون آشپزخانه انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است، انتخاب رنگ درست و متناسب با فضای آشپزخانه بخش بزرگی از طراحی ...

 انواع مدل های آشپزخانه جزیره ای

آشپزخانه جزیره ای جلوه ای زیبا لوکس و جذاب دارد و خیلی از افراد با دیدن تصاویر این نوع از آشپزخانه ها به این فکر می‌افتند آشپزخانه خود را بازسازی ...

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک بیشتر از سبک مینیمال استفاده میکنند، این سبک نوعی ساده گرایی و حداقل گرایی به  همراه خود دارد، در طراحی دکوراسیون ...

 MDF  ویژگی های کابینت آشپزخانه ام دی اف

کابینت آشپزخانه ساخته شده از ترکیبات چوبی که در وسایلی مانند سرویس خواب و کابینت و کمد و امروزه بسیار استفاده و کاربرد دارد را ام دی اف یا MDF می ...

کیفیت و انواع مدل کابینت آشپزخانه هایگلاس

کابینت آشپزخانه هایگلاس در بین انواع کابینت ها از مقاومت بالایی برخوردار است ، این کابینت آشپزخانه از چوب های ام دی اف تشکیل می شوند و تفاوت این ...

اهمیت و مراحل نصب کابینت آشپزخانه

همانطور که در مقالات قبلی گفتیم کابینت آشپزخانه در زیبایی آشپزخانه های منزل  نقش زیادی ایفا میکنند، در طراحی دکوراسیون معمولا کابنیت‌ آشپزخانه را از ...

کابینت آشپزخانه منحنی

کابینت آشپزخانه منحنی ، نوعی جدیدی از انواع کابینت آشپزخانه می باشد که از متریال MDF خام ساخته و اجرا می شود،  درب منحنی کابینت آشپزخانه به دلیل ...

50 مدل کمد دیواری جدید و شیک

در طراحی دکوراسیون اکثر افراد به دنبال الگوهای زیبا و مدل های جدید مثل مدل های سال هستند، مخصوصا اگر صحبت از چیدمان و طراحی کمد دیواری باشدبه همین ...

50 ایده و طرح کابینت آشپزخانه

اگرتصمیم به خرید کابینت آشپزخانه جدید دارید دیدن عکسهای متفاوت و مدل های گوناگون می تواند الهام بخش باشد با ایده و طرح کابینت آشپزخانه هر چه بیشتر ...

انواع دستگیره های کابینت آشپزخانه

هنگام نصب کابینت آشپزخانه همیشه سوالی که دغدغه خیلی از افراد می باشد این است که چه مدل دستگیره کابینت رو انتخاب کنیم، اینکه انتخاب دستگیره مهم است ...

2020 رنگ کابینت آشپزخانه

 مسئله انتخاب رنگ همیشه سلیقه ای بوده است ولی بحث کردن در رابطه با رنگ کابینت بسیار جذاب است البته باید گفت که هر کسی سلیقه ی خودش را برای انتخاب رنگ ...

مدل های کابینت آشپزخانه جدید 2020

برای ساخت کابینت آشپزخانه جدید اکثرا از کابینت های خارجی و مدل های قدیمی تر الگوبرداری می شود، امروزه مدل هایی که در سال جدید میلادی 2020 به بازار ...

میز صبحانه اپن آشپزخانه

میز صبحانه اپن آشپزخانه امروزه به یکی از مهم ترین تجهیزات در فضای آشپزخانه تبدیل شده است، این مدل میزها به دلیل قابلیت تاشو بودن و اشغال خیلی کم فضای ...

اهمیت یراق آلات و اکسسوری در دکوراسیون کابینت آشپزخانه

مرتب و آراسته بودن آشپزخانه نقش مهمی در دکوراسیون و چیدمان خانه داشت. کابینت ها  محیط آشپزخانه را به سمتی سوق دادند که هر شی و وسیله ای جایگاه خاص و ...

معجزه 6  اکسسوری کابینت آشپزخانه

اکسسوری در دکوراسیون داخلی اکسسوری از اجزاء اصلی ساختمان نمی باشد ولی در زیباسازی و استفاده بهینه از فضای آشپزخانه کاربرد و نقش مهمی ایفا خواهد کرد، ...

سبد سوپری کابینت آشپزخانه

امروزه استفاده از اکسسوری آشپزخانه با تنوع بسیاری در سایز و طرح های مختلف وجود دارد که هم در جنبه ی کاربردی و هم زیبایی بسیار مورد استفاده قرار ...

اصول طراحی داخلی

آرامش برای هر فرد، اگر نه در هیچ جای دیگر، حداقل در خانه باید محقق شود. انرژیهای از دست رفته طی روز را در خانه میتوان جایگزین کرد. دور هم جمع شدن ...

مقایسه کمد دیواری ریلی و کمد دیواری لولایی

قرار دادن هر وسیله در جای مشخص و مرتب بودن و شلوغ نبودن فضای خانه و اتاق­ها، یکی از ملاک­های زیبایی و نظافت در منازل می باشد. بنابراین همیشه در طراحی ...

آشپزخانه کوچک کابینت

امروزه به دلیل شرایط سخت اقتصادی، افزایش جمعیت در شهرهای کلان و کوچکتر شدن ساختمان های مسکونی اغلب آشپزخانه ها کوچک می باشند، هر چند یکی از علایق ...

آشپزخانه اعم از ساده و قدیمی، بزرگ و کوچک یا مجلل و زیبا، قلب خانه می باشد. گذشته از این­ها نحوه چیدمان لوازم آشپزخانه اهمیت دارد. در قدیم از ...

Load More