border

مقالات

کابینت آشپزخانه منحنی

کابینت آشپزخانه منحنی ، نوعی جدیدی از انواع کابینت آشپزخانه می باشد که از متریال MDF خام ساخته و اجرا می شود،  درب منحنی کابینت آشپزخانه به دلیل ویژگی انعطاف پذیری بالا برای انواع فضاهای آشپزخانه مناسب و جذاب هستند، همچنین نسبت به سایر انواع کابینت ها، فضای بسیار زیادی را در اختیارتان می گذارند، حتی می توان همه ی فضای آشپزخانه را با کابینت آشپزخانه منحنی اجرا کنید و یا بخشی از آن را به صورت ترکیبی این نوع کابینت آشپزخانه منحنی و قسمتی را کابینت آشپزخانه ساده انتخاب کنید، با انتخاب کابینت آشپزخانه منحنی دست شما در طراحی فضای آشپزخانه باز است و قدرت انتخاب بیشتری خواهید داشت، درهای منحنی به شما این امکان را خواهند داد که از شر گوشه‌های تیز کابینت‌ آشپزخانه قدیمی راحت شوید و فضای بهتری برای دکوراسیون آشپزخانه‌تان ایجاد کنید، از آن جا که کابینت آشپزخانه منحنی نقش موثری در زیبایی آشپزخانه دارند، طراحان و سازندگان خوش فکر و خلاق، دست به ابتکارات و ابداعات جدیدی زده اند. حاصل این ذوق و ابتکار، ساخت شکل جدیدی از کابینت، با اشکال پیچیده و خمیده می باشد که به کابینت آشپزخانه منحنی معروف هستند. کابینت آشپزخانه منحنی، سبک نوین طراحی آشپزخانه به شمار می رود و به دلیل زیبایی و کارایی بسیار بالا،  طرفداران بسیاری دارد.

 

کابینت آشپزخانه منحنی

 

متریال مصرفی در ساخت کابینت آشپزخانه منحنی

متریال کابینت آشپزخانه منحنی با نام دیگر کابینت آشپزخانه هلال ، MDF می باشد، MDF خام پس از تغییر شکل، توسط لایه های مختلف از جمله  PVC ، پوشش داده خواهد شد،  کابینت آشپزخانه منحنی می تواند از انواع مختلفی مانند کابینت آشپزخانه MDF ، کابینت آشپزخانه ممبران، کابینت آشپزخانه هایگلاس و سایر کابینت هایی که پایه ی اولیه آن ها ‌MDF خام است، تشکیل شده باشد.

کابینت آشپزخانه هلال یا کابینت آشپزخانه منحنی انعطاف پذیری و کارایی بسیار بالایی هنگام تولید دارد، انواع کابینت آشپزخانه منحنی را می توان متناسب با زییایی و فضای آشپزخانه انتخاب کرد، حتی می توان از این متریال، در تولید درب منحنی کمد دیواری ها یا پیشخوان و کانتر آشپزخانه  استفاده و اجرا کرد. کابینت آشپزخانه منحنی با توجه به روش تولیدی و روکش های پی وی سی بهترین طول و عمر و کیفیت را از نظر صافی سطح رویه و پرس روکش دارد.

 

متریال مصرفی در ساخت کابینت آشپزخانه منحنی

 

روش تولید کابینت آشپزخانه منحنی

تکنولوژی ساخت این نوع درب منحنی کابینت آشپزخانه مربوط به کشور ایتالیا است، که ایرانی ها توانستند خط تولید درب منحنی کابینت آشپزخانه را وارد کشور کنند. تولید کابینت آشپزخانه منحنی نسبت به نسل های قبلی  با استقبال بسیاری مواجه شده است ، نکته قابل توجه در مورد درب منحنی کابینت آشپزخانه این است که دیگر با خرابی ملامینه یا خود ام دی اف روبرو نخواهید شد، در واقع روش تولیدی این نوع درب منحنی کابینت آشپزخانه ها بصورت القایی میباشد یعنی می توان ام دی اف را با هر زاویه ای که قالب برای آن ساخته شده است تولید کرد و این ویژگی باعث افزایش انعطاف پذیری در عملکرد و اجرا خواهد شد.

 

روش تولید کابینت آشپزخانه منحنی

 

ویژگی های کابینت آشپزخانه منحنی

_ قابلیت شکل پذیری و انعطاف پذیری بسیار بالای مواد اولیه کابینت آشپزخانه منحنی

_ کابینت آشپزخانه منحنی در صورت استفاده از PVC  ممبران ضد آب و ضد رطوبت می باشد (ولی اگر از MDF  با روکش چوب استفاده شود دیگر ویژگی ضد آب را ندارد)

_ دارای رنگ ثابت کابینت آشپزخانه منحنی

_ با دوام و ماندگاری بالا کابینت آشپزخانه منحنی

_ طراحی و ماشین کاری در سطح قطعات کابینت آشپزخانه منحنی

_ طراحی خاص و زیبایی کابینت آشپزخانه منحنی

_ کارایی بسیار بالا و استفاده بهینه از تمام فضای آشپزخانه با نصب کابینت آشپزخانه منحنی

_ کارآمد بودن کابینت آشپزخانه منحنی به دلیل استفاده از فضاهای کنج و غیر قابل استفاده

 

ویژگی های کابینت آشپزخانه منحنی

 

زیبایی درب کابینت آشپزخانه منحنی

کابینت آشپزخانه منحنی به دلیل انحناء و خمیدگی هایی که دارد، زیبایی بیشتری را به دکوراسیون کابینت آشپزخانه خواهد بخشید، شما با انتخاب کابینت آشپزخانه منحنی ، فضای آشپزخانه خود را دگرگون و متفاوت خواهید کرد،  نحوه ی ساخت و طراحی کابینت آشپزخانه منحنی ، بسیار جدید مدرن و شیک می باشد. کارایی بسیار بالای کابینت آشپزخانه منحنی به دلیل انعطاف پذیری بالا، بسیار پر کاربرد می باشد. کابینت آشپزخانه منحنی باعث می شود نقاط ضعف آشپزخانه شما دیده نشود، مثلا کنج های آشپزخانه، کناره های هود، کناره های یخچال، ورودی در و … از فضاهایی هستند که معمولا قابل استفاده برای طراحی کابینت آشپزخانه نیستند. اما شما با استفاده از کابینت آشپزخانه منحنی و کمی خلاقیت در طراحی، می توانید ازین فضاها استفاده بهره کامل را ببرید.

 

زیبایی در کابینت آشپزخانه منحنی 

ماندگاری و دوام کابینت آشپزخانه منحنی

کابینت آشپزخانه منحنی به دلیل اینکه روکشPVC دارد، در دسته کابینت آشپزخانه با دوام به شمار می رود،  البته نوع روکش در ماندگاری و دوام این کابینت ها نقش بسیار مهمی ایفا میکند، بیشترین روکشی که در ساخت کابینت آشپزخانه منحنی استفاده می شود، روکش PVC است که ماده ای ضد آب و ضد رطوبت با ماندگاری نسبتا بالا می باشد، ولی گاهی بنا به سلیقه مشتری از MDF  با روکش چوب استفاده می شود که این کابینت آشپزخانه منحنی دیگر ویژگی ضد آب را نخواهد داشت .

کابینت آشپزخانه منحنی در سبک مدرن و کلاسیک

از کابینت آشپزخانه منحنی در انواع کابینت  آشپزخانه کلاسیک استفاده نخواهند کرد مگر اینکه مورد استثنایی پیش بیاید،  کابینت آشپزخانه منحنی بیشتر در سبک مدرن کابینت سازی کاربرد خواهد داشت.

_ کابینت آشپزخانه منحنی مدرن

کابینت آشپزخانه منحنی می تواند محدب یا مقعر باشد، بنابراین دست شما برای انتخاب انواع مختلف کابینت آشپزخانه منحنی باز است و می توان مطابق با سلیقه خود و کارایی آشپزخانه تان، کابینت آشپزخانه منحنی مختلفی را سفارش دهید.

_ کابینت آشپزخانه منحنی آشپزخانه های کوچک

کابینت آشپزخانه منحنی ، یکی از مفید ترین متریال برای طراحی کابینت آشپزخانه های کوچک می باشد، با استفاده از کابینت آشپزخانه منحنی ، فضای بیشتری را برای آشپزخانه تان ایجاد میکنید، کابینت آشپزخانه منحنی به دلیل سازگاری بسیار بالایی که با انواع فضا ها دارند، می توانند فضای بهینه و کاربردی ایفا کنند. گوشه ها و لبه های تیز کابینت آشپزخانه منحنی که معمولا در فضاهای کوچک باعث آزار می شوند، با انتخاب کابینت آشپزخانه منحنی دیگر وجود ندارند.

_ کابینت آشپزخانه منحنی آشپزخانه های بزرگ

اگر فضای آشپزخانه شما بزرگ باشد، کابینت آشپزخانه منحنی می تواند زیبایی آشپزخانه شما را چند برابر کند،  انواع انحنا ها در کابینت آشپزخانه منحنی ، می تواند زیبایی بیشتری به آشپزخانه شما ببخشد ، اگر اشکال گرد و بدون زاویه علاقمند هستید، کابینت آشپزخانه منحنی را در فضای آشپزخانه خود اجرا کنید و از بودن در آشپزخانه لذت ببرید.

 

کابینت آشپزخانه منحنی آشپزخانه های بزرگ

 

کابینت آشپزخانه منحنی جزیره

یک کابینت آشپزخانه  جزیره منحنی در وسط آشپزخانه تجربه خوبی است، کابینت آشپزخانه منحنی این امکان را به شما می دهد تا بتوانید جزیره ای کاملا گرد، در وسط آشپزخانه خود نصب کنید و از زیبایی و کارایی آن بهره ببرید. کابینت آشپزخانه منحنی به دلیل دایره ای و دوار بودن، امکان دسترسی بیشتری به تمام فضای داخل کابینت را برای شما فراهم کرده اند ، زیرا می توانید از فضای زیر کابینت ها هم  استفاده کنید.

کابینت آشپزخانه منحنی جزیره رنگ روشن رنگبندی

کابینت آشپزخانه منحنی در انواع و اقسام رنگ های مورد پسند طراحی و ساخته خواهد شد،  از آن جا که مواد اولیه کابینت آشپزخانه منحنی   MDF است، می توان هر نوع رنگ و روکشی برای آن سفارش داد،  البته بهتر است از رنگ های شاد و پر انرژی استفاده کنید تا رنگ های ساده و کلاسیک، برای زیبا تر شدن کابینت آشپزخانه منحنی رنگ های ترکیبی جوابگو هستند ، نکته مهم  در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه منحنی فضای آشپزخانه می باشد، در فضای آشپزخانه بزرگ می توان از کابینت هایی با رنگ های تیره تر مانند مشکی و قهوه ای سوخته استفاده کرد،  اما اگر فضای آشپزخانه کوچک است باید از رنگ های روشن تر کابینت آشپزخانه منحنی ، مانند توسی، سفید، کرم یا قهوه ای روشن استفاده کرد تا فضای آشپزخانه علاوه بر زیبایی، بزرگتر و دلباز تر دیده شود.

دستگیره کابینت آشپزخانه منحنی

کابینت آشپزخانه منحنی می تواند بدون دستگیره و یا با دستگیره تولید و اجرا شود. اگر از سبک کابینت آشپزخانه مدرن خوشتان می آید حتما از انواع بدون دستگیره و ساده تر کابینت آشپزخانه منحنی استفاده کنید، بهتر است کابینت با درب مغناطیسی و یا دسته ی مخفی سفارش داد، علاوه بر این درب کابینت آشپزخانه منحنی به صورت ریلی و درب کشویی نیز ساخته و تولید می شود. 

طراحی و نصب کابینت آشپزخانه منحنی

طراحی و نصب کابینت آشپزخانه منحنی به دلیل داشتن انحنا، بسیار دشوار تر از کابینت های معمولی می باشند و ساخت آن زمان بر خواهد بود، نصب و اجرای کابینت آشپزخانه منحنی به تخصص بسیار زیاد و اندازه گیری های دقیق احتیاج خواهند داشت،  بنابراین برای داشتن کابینت آشپزخانه منحنی ، بهتر است از طراحان و عاملان اجرایی متخصص که در این زمینه مهارت و تجربه کافی دارند، کمک بگیرید.

 

طراحی و نصب کابینت آشپزخانه منحنی

 

نحوه محاسبه قیمت ساخت کابینت آشپزخانه منحنی:

کابینت آشپزخانه منحنی نسبت به سایر انواع کابینت ها، قیمت بالاتری خواهد داشت، به دلیل اینکه ساخت و تولید کابینت آشپزخانه منحنی ، بسیار هزینه بر و زمان بر می باشد، دور از انتظار نیست که قیمت تمام شده کابینت آشپزخانه منحنی ، کمی گران تر از کابینت آشپزخانه معمولی باشد. آموزش محاسبه ساخت کابینت آشپزخانه منحنی مقداری نسبت به کابینت آشپزخانه معمولی سختر میباشد لذا بهترین روش برای استفاده از کاتالوگ موجود در قسمت دانلود سایت ها میباشد که در ان ابعاد و تمامی زوایا بصورت کامل توضیح داده شده است. و یا جهت دریافت قیمت کابینت آشپزخانه منحنی میتوانید با ما تماس حاصل بگیرید.

به طور کلی می توان گفت کابینت آشپزخانه منحنی ، نوع جدیدی از انواع کابینت آشپزخانه می باشد که از متریال MDF خام با روکش PVC تولیدو اجرا خواهد شد، کابینت آشپزخانه منحنی به دلیل انعطاف پذیری بسیار بالا برای انواع فضاهای آشپزخانه کوچک و بزرگمناسب می باشد با انتخاب کابینت آشپزخانه منحنی دست شما در طراحی فضای آشپزخانه بسیار باز است و قدرت انتخاب بیشتری خواهید داشت. البته کابینت آشپزخانه منحنی به دلیل ویژگی های خاص، باید توسط گروه کابینت سازی حرفه ای و متخصص که به اندازه ی کافی در این زمینه مهارت و تجربه دارند، تولید و اجرا شود.

  • Start Publishing Date
تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

فرق کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک ؛ یکی از زیبا ترین و جذاب ترین کابینت ‌های آشپزخانه ، انواع کابینت آن است که باعث زیبایی ، جلوه و شکوه بخشیدن به ...

انواع کابینت نئوکلاسیک

آشپزخانه و زیبایی و دکوراسیون آن تاثیر بسیار زیادی در رنگ و لعاب یا همان زیبایی و دلچسب کردن خانه دارد. در زمان های قدیم اصطلاح «آشپزخانه، قلب خانه» ...

کابینت نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه اصلی ترین رکن هر خانه ای است و افراد خانواده مدت زمان زیادی را در محیط آشپزخانه سپری می کنند به همین جهت زیبایی و شیک بودن محیط ...

در این مقاله قصد داریم شما را با مدل ها، تمام ویژگی‌ها و رنگ بندی های کابینت آشپزخانه ممبران آشنا کنیم و این که کابینت آشپزخانه ممبران در چه طرح ها و ...

آشپزخانه قلب هر خانه به حساب می آید و یکی از اساسی ترین بخش های دکوراسیون منزل و دکوراسیون آشپزخانه کابینت آشپزخانه است. و از اهمیت بسیار بالایی ...

از جمله بهترین راهکارهایی تعبیه اکسسوری در کابینت آشپزخانه است که می توان از آن برای نگهداری ظروف، ابزارها و مواد غذایی خشک استفاده کرد. در واقع می ...

بخش اصلی دکوراسیون آشپزخانه را کابینت ها تشکیل می دهند و حرف اول در آشپزخانه را کابینت ها می زنند. بعد از نصب کابینت آشپزخانه ، نحوه نگهداری، شستشو و ...

با توجه به صنعتی شدن شهرها و مزایایی که در شهر نشینی و صنعتی شدن در شهرها وجود دارد، ولی معایبی هم دارد که یکی از این معایب این است که متراژ خانه ها ...

اگر شما جز افرادی هستید که به تغییرات دکوراسیون در منزل یا فنگ شویی درآشپزخانه علاقه دارید در ابتدا باید مفهوم فنگ شویی آشنا شوید و بدانید که فنگ ...

20 ایده متفاوت برای استفاده بهینه از کابینت آشپزخانه

باید بدانیم بیشتر از آنچه فکر میکنید، می‌توانند از فضای پنهان در آشپزخانه‌شان استفاده کنند، با استفاده از روش‌های متنوع و خلاقانه می‌توانید چند برابر ...

کابینت آشپزخانه براق بهتر است کابینت آشپزخانه مات

معمولا زمان تغییر دکوراسیون آشپزخانه منزل این سوال پیش می آید که کابینت آشپزخانه مات در طراحی آشپزخانه استفاده شود یا کابینت آشپزخانه براق؟ کابینت ...

آشپزخانه مدرن با آشپزخانه سنتی چه تفاوتهایی دارد؟

انتخاب سبک، تم و زمینه کلی آشپزخانه از مهمترین تصمیمات در طراحی دکوراسیون آشپزخانه می باشد، اگر می خواهید حس و حال آشپزخانه‌تان امروزی باشد باید سبک ...

آشنایی با ویژگی آشپزخانه سنتی

در طراحی دکوراسیون دو سبک مدرن و سنتی بیشتر مورد استقبال و توجه قرار گرفته است، هر کدام از این سبک ها زیبایی خاص خود را داشته ، درگذشته دکوراسیون ...

بهترین کابینت برای آشپزخانه با سقف کوتاه

کابینت آشپزخانه از نظر سبك طراحی به دو نوع كابينت‌ آشپزخانه مدرن و كابينت‌ آشپزخانه كلاسيك تفکیک شده اند. كابينت‌ آشپزخانه كلاسيك دارای ارتفاعي كمتر ...

10 مدل جدید و آشنایی با ویژگی های آشپزخانه مدرن

امروزه به دلیل پر مشغله بودن و با در نظر گرفتن فضای موجود در آپارتمان های مسکونی ، به طراحی دکوراسیون با فناوری های نوین جهت به روز رسانی دکوراسیون ...

طراحی جدید ومدرن اپن آشپزخانه

خانه‌هایی که آشپزخانه اُپن دارند باید در چیدمان و دکوراسیون آنها دقت و ظرافت بیشتری به خرج داد زیرا از تمامی قسمت ها چشم انداز دارند به همین دلیل ...

کابینت آشپزخانه ترکیبی دو رنگ سفید و رنگ چوب

در طراحی تخصصی دکوراسیون آشپزخانه انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است، انتخاب رنگ درست و متناسب با فضای آشپزخانه بخش بزرگی از طراحی ...

 انواع مدل های آشپزخانه جزیره ای

آشپزخانه جزیره ای جلوه ای زیبا لوکس و جذاب دارد و خیلی از افراد با دیدن تصاویر این نوع از آشپزخانه ها به این فکر می‌افتند آشپزخانه خود را بازسازی ...

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک بیشتر از سبک مینیمال استفاده میکنند، این سبک نوعی ساده گرایی و حداقل گرایی به  همراه خود دارد، در طراحی دکوراسیون ...

 MDF  ویژگی های کابینت آشپزخانه ام دی اف

کابینت آشپزخانه ساخته شده از ترکیبات چوبی که در وسایلی مانند سرویس خواب و کابینت و کمد و امروزه بسیار استفاده و کاربرد دارد را ام دی اف یا MDF می ...

کیفیت و انواع مدل کابینت آشپزخانه هایگلاس

کابینت آشپزخانه هایگلاس در بین انواع کابینت ها از مقاومت بالایی برخوردار است ، این کابینت آشپزخانه از چوب های ام دی اف تشکیل می شوند و تفاوت این ...

اهمیت و مراحل نصب کابینت آشپزخانه

همانطور که در مقالات قبلی گفتیم کابینت آشپزخانه در زیبایی آشپزخانه های منزل  نقش زیادی ایفا میکنند، در طراحی دکوراسیون معمولا کابنیت‌ آشپزخانه را از ...

کابینت آشپزخانه منحنی

کابینت آشپزخانه منحنی ، نوعی جدیدی از انواع کابینت آشپزخانه می باشد که از متریال MDF خام ساخته و اجرا می شود،  درب منحنی کابینت آشپزخانه به دلیل ...

50 مدل کمد دیواری جدید و شیک

در طراحی دکوراسیون اکثر افراد به دنبال الگوهای زیبا و مدل های جدید مثل مدل های سال هستند، مخصوصا اگر صحبت از چیدمان و طراحی کمد دیواری باشدبه همین ...

50 ایده و طرح کابینت آشپزخانه

اگرتصمیم به خرید کابینت آشپزخانه جدید دارید دیدن عکسهای متفاوت و مدل های گوناگون می تواند الهام بخش باشد با ایده و طرح کابینت آشپزخانه هر چه بیشتر ...

انواع دستگیره های کابینت آشپزخانه

هنگام نصب کابینت آشپزخانه همیشه سوالی که دغدغه خیلی از افراد می باشد این است که چه مدل دستگیره کابینت رو انتخاب کنیم، اینکه انتخاب دستگیره مهم است ...

2020 رنگ کابینت آشپزخانه

 مسئله انتخاب رنگ همیشه سلیقه ای بوده است ولی بحث کردن در رابطه با رنگ کابینت بسیار جذاب است البته باید گفت که هر کسی سلیقه ی خودش را برای انتخاب رنگ ...

مدل های کابینت آشپزخانه جدید 2020

برای ساخت کابینت آشپزخانه جدید اکثرا از کابینت های خارجی و مدل های قدیمی تر الگوبرداری می شود، امروزه مدل هایی که در سال جدید میلادی 2020 به بازار ...

میز صبحانه اپن آشپزخانه

میز صبحانه اپن آشپزخانه امروزه به یکی از مهم ترین تجهیزات در فضای آشپزخانه تبدیل شده است، این مدل میزها به دلیل قابلیت تاشو بودن و اشغال خیلی کم فضای ...

اهمیت یراق آلات و اکسسوری در دکوراسیون کابینت آشپزخانه

مرتب و آراسته بودن آشپزخانه نقش مهمی در دکوراسیون و چیدمان خانه داشت. کابینت ها  محیط آشپزخانه را به سمتی سوق دادند که هر شی و وسیله ای جایگاه خاص و ...

معجزه 6  اکسسوری کابینت آشپزخانه

اکسسوری در دکوراسیون داخلی اکسسوری از اجزاء اصلی ساختمان نمی باشد ولی در زیباسازی و استفاده بهینه از فضای آشپزخانه کاربرد و نقش مهمی ایفا خواهد کرد، ...

سبد سوپری کابینت آشپزخانه

امروزه استفاده از اکسسوری آشپزخانه با تنوع بسیاری در سایز و طرح های مختلف وجود دارد که هم در جنبه ی کاربردی و هم زیبایی بسیار مورد استفاده قرار ...

اصول طراحی داخلی

آرامش برای هر فرد، اگر نه در هیچ جای دیگر، حداقل در خانه باید محقق شود. انرژیهای از دست رفته طی روز را در خانه میتوان جایگزین کرد. دور هم جمع شدن ...

مقایسه کمد دیواری ریلی و کمد دیواری لولایی

قرار دادن هر وسیله در جای مشخص و مرتب بودن و شلوغ نبودن فضای خانه و اتاق­ها، یکی از ملاک­های زیبایی و نظافت در منازل می باشد. بنابراین همیشه در طراحی ...

آشپزخانه کوچک کابینت

امروزه به دلیل شرایط سخت اقتصادی، افزایش جمعیت در شهرهای کلان و کوچکتر شدن ساختمان های مسکونی اغلب آشپزخانه ها کوچک می باشند، هر چند یکی از علایق ...

آشپزخانه اعم از ساده و قدیمی، بزرگ و کوچک یا مجلل و زیبا، قلب خانه می باشد. گذشته از این­ها نحوه چیدمان لوازم آشپزخانه اهمیت دارد. در قدیم از ...

Load More