border

مقالات

اصول طراحی دکوراسیون داخلی

آرامش برای هر فرد، اگر نه در هیچ جای دیگر، حداقل در خانه باید محقق شود. انرژیهای از دست رفته طی روز را در خانه میتوان جایگزین کرد. دور هم جمع شدن اعضای خانواده، گپ زدن و چیزهای ساده این چنینی به ما انسانها کمک خواهد کرد تا خستگی های روزانه را در جایی بیرون از خانه جا بگذاریم و برای فردای بهتر آماده شویم. فضای داخلی خانه باید منبع تمام نشدنی نشاط و آرامش باشد به شرطی که بعضی از جزئیات ظریف که بسیار موثر هم هستند رعایت شود. گاهی توجه به نکته های کوچک، نتایج خیلی بزرگی به دنبال خواهد داشت.
امروزه اهمیت طراحی مناسب فضای داخلی منزل و محیط کار و تاثیر آن در افزایش بهره وری و ایجاد حس آرامش امریست انکار ناپذیر، به طور کل می توان گفت طراحی و دکوراسیون داخلی، اهمیتی خاص دارد چنانچه در بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز علمی حتی به‌عنوان رشته‌ای قابل اهمیت تدریس می‌شود. الگوها و ایده‌های مختلفی اعم از مدرن و کلاسیک، توسط طراحان این رشته به کار گرفته می‌شود و از محدودیت‌های معماری در زمینه اجرا، معمولا خبری نیست و می‌توان به ایده‌های بلندپروازان ایشان تجسم بخشید، چه‌ بسا به‌گونه‌ میان گستره‌ای، موضوع فعالیت رشته‌های مختلف هنری از مجسمه‌سازی گرفته تا نقوش برجسته قرار می‌گیرد. هر چند استفاده از میلگرد و رابیتس و متعاقب آن گچ یا سیمان سالهاست در کشور ما رواج گیدا کرده، اما در طول این مدت نحوه طراحی داخلی به ویژه طراحی دکوراسیون سقف دستخوش تغییرات زیادی شده است. سابق بر این طرحها همگی یک چهارچوب خاصی دارند, در گذشته استفاده از اشکال منظم, چند ضلعی منظم, دایره یا بیضی ویا تلفیقی از این اشکال بسیار متداول بود ولی امروزه طراحان داخلی سعی دارند کمتر از قرینه سازی استفاده کنند و یا به بیان بهتر سبک های کلاسیک رفته رفته جای خود را به سبکهای مدرن داده اند.

 

اصول طراحی دکوراسیون داخلی

 

اصول طراحی داخلی

اگر به دنیای دکوراسیون داخلی، معماری و طراحی داخل علاقه‌مند هستید، و ذوق هنری در خود دیده اید و بسیار مشتاق به زیباسازی محیط زندگی خودتان هستید و همواره اصولی تر می‌خواهید  دست به تغییرات در منزل و یا محیط کارتان بزنید، حتماً مقاله های بسیار درباره آرایه‌گری و طراحی داخلی مطالعه کنید. این مقاله بسیار خواندنی و کاربردی دکوراسیون باشد که شما را در این راستا یاری کند.

توجه به فضای داخلی، نحوه و تقسیم‌بندی بالن‌ها، نقش مهمی در ساختار معماری یک بنا بر عهده خواهد داشت. طراحی فضایی با انعطاف‌پذیری و تنوع‌ پذیر از لحاظ چیدمان و پیکانه‌ سطوح می‌تواند کارکردهای مختلفی را بپذیرد و این در حالی است که مخاطب احساس رضایت بیشتری از فضا خواهد کرد.

 

اصول طراحی دکوراسیون داخلی

 

استفاده از جداکننده‌های سبک و قابل‌ حمل، شفاف‌ سازی، رنگ‌ بندی‌های متناسب با نیازهای موجود، تنوع مصالح، توجه به نحوه قرارگیری و تعامل ما بین فضاهای مختلف ازجمله ویژگی‌هایی می باشد که در کنار ساختار خاصی که برای یک بالن معماری در نظر گرفته‌شده ، حتما می‌تواند بر غنای آن افزوده و حتی قسمتی از مشکلات آن را حل کند.معماری داخلی نقش مهمی در کیفیت فضای ساختمان ایفا خواهد کرد. نحوه چیدمان و تقسیم‌بندی فضا، جنس و رنگ پوشش سطوح کف، سقف و دیوارها (نورپردازی، مبلـمان و مجموعه عوامل مؤثر دیگر تعیین‌ کننده زیبایی و کارآمدی فضاهای داخلی می باشند. امروزه تأثیر معماری داخلی بر آرامش و مجموعه هنجارهای عصبی، راندمان در فضاهای اداری و اثربخشی در فضاهای تجاری بسیار بدیهی و عرف به نظر می‌رسد. غالبا معماری داخلی به لحاظ معیارهای روانشناسی اهمیت بسیار زیادی دارد. میزان امنیت، صمیمیت، شور و هیجان و آرامش موجود در یک فضا را می‌توانیم با راهکارهای مناسب تشدید یا تضعیف کنیم. همانطور که می دانید هرکدام از انسان‌ها دارای تعلقات ذهنی و روحی خاصی هستند که پاسخگویی به نیازهای آن‌ها در معماری داخلی باید در اولویت قرار بگیرد.

 

اصول طراحی دکوراسیون داخلی

 

پیشرفت فنّاوری در یکسری از مسائل تأسیساتی و اجرایی که موجب آسان تر شدن اجرای طراحی می شود ازیک‌طرف و تنوع و کارآیی در محصولات عرضه‌شده از طرف دیگر، زمینه مساعد و کارآمدی را در سطح جامعه به وجود آورده،  بهانه‌ای که پرداختن به مقوله طراحی داخلی را جزء لاینفک فضاهای معماری برمی‌شمارد. معماری داخلی و توجه به جزئیات و تزئینات بعد از چندین دهه سکوت و فراموشی، رویکردی دوباره پیداکرده و جالب‌تر اینکه سعی می‌کند نمودهایی از معماری گذشته را در تلفیقی با الگوهای مدرن بیان کند؛ مسئله‌ای که سال‌ها است در معماری مورد بررسی و بحث و جدل قرارگرفته و تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است. ولی معماری گذشته ما سرشار از ظرافت‌ها و ریزه‌کاری‌هایی است که هزاران ایده و خلاقیت را در خود نهفته است. تزئینات و کاشی‌کاری‌های داخلی با تناسبات و رنگ‌بندی خاص خویش در کنار کالبد درونی، فضایی رمزگان را تداعی می‌کند و همچنان ارزش فضایی خویش را حفظ خواهد کرد. یک طراح داخلی مسئول طراحی، دکوراسیون می باشد و عملکرد فضای کار، خواه فضا تجاری باشد یا صنعتی و مسکونی به عهده طراح داخلی می باشد.

طراح داخلی همکاری نزدیک با معماران و کارفرمایان برای تصمیم‌گیری در مورد ساختار یک فضا، نیاز کاربران آن و بهترین سبک مناسب هر دو مورد دارد. این حرفه ترکیبی از مهندسی و هنر می باشد و مستلزم داشتن ذهنی منحصربه‌فرد برای به‌کارگیری مناسب هر دو رشته می باشد. علاوه بر شناسایی رنگ و محصولات و مصالح و مبلمان باید مهارت گفتگو با کارفرما و قبول سفارش‌ها را داشته و روش‌های اجرا و نگهداری عناصر معرفی کنندۀ فضا را بداند. همچنین حتما باید ساختار فضا را بشناسد. این عامل از دانش مورد نیاز برای طراحی او را از دکوراتور متمایز خواهد کرد. طراح داخلی باید قابلیت برنامه‌ریزی و اجرای پروژه، تصمیم‌های عملکردی را داشته و با پیمانکار و کارفرما همکاری کند و تمام‌کارها بنا به نظر خود آن‌ها انجام شود.

طراح داخلی باید بین سلیقه خود و کارفرما تعادل برقرار کند و بیشتر سلیقه کارفرمای خود را در نظر بگیرد. این عامل در ابتدا برای کسانی که می‌خواهند وارد این حرفه شوند کمی نا امیدکننده می باشد. بخصوص کسانی که می‌خواهند قبل از اینکه ساخت یک بنا تمام بشود طراحی خودشان را شروع کنند.

 

اصول طراحی دکوراسیون داخلی

 

این دو موضوع بیشتر به این نکته اشاره دارد که یک طراح داخلی باید در مورد طراحی اولیه و پردازش مطالعات و زمان‌بندی کارها مهارت کافی کسب کند. این اصل موجب تعجب تعداد زیادی از طراحان واقعی شده است زیرا آنها انتظار دارند تأثیرپذیری کمتری از قواعد اجرایی و فنی در مورد پیدایش یک فضا و حس کلی آن داشته باشند. ولی افراد موفق در این صنعت اظهار کرده اند که قابلیت متعادل کردن عملکرد با زیبایی، تعیین کنندۀ موفقیت یک طراح داخلی است. با وجود پیچیدگی کار، آنان که به‌خوبی از عهدۀ آن برمی‌آیند بسیار راضی و خشنود هستند. آنچه همواره باید مدنظر قرار بگیرد این است که هر فضای داخلی اعم از محل کار، تفریح یا سکونت، حتما قابلیت زیبا شدن را دارد؛ تنها بایست از اصول و عوامل سازمان‌بندی صحیح بعلاوه کمی ذوق و سلیقه استفاده کرد تا شرایط مناسب و دلخواه بوجود بیاید.

شروع کار در فضاسازی و تزئین باید عاری از جنبه‌های ذهنی و خیال‌پردازی غیرواقعی باشد. ساختن خانه‌ای در رؤیا آسان اما در عمل کمی سخت و دشوار است! دراین‌ بین همواره هدف ارائه طریقتی است که تخیل نیز مانند سایر عوامل، تحت نظمی منطقی درآید و شکل عنصری سازنده به خود بگیرد. به خاطر عوامل متعددی که در شکل‌گیری یک طرح موقت دخالت واردند اجرای کار نیازمند برنامه‌ای دقیق و منظم خواهد بود. پیشرفت قدم‌به‌قدم و حساب‌شده ، اتلاف وقت و هزینه را کاهش می دهد و درنتیجه حاصل کار را پرثمر می‌سازد، لذا در طرح اجرائی عواملی موردنظر قرار خواهد گرفت که به گیشرفت کار خیلی کمک خواهد کرد.

عملکرد اولین عنصری که در ابتدای کار باید مدنظر قرار گیرد عملکرد و نحوه استفاده درست از فضای داخلی بسیار مهم است. یک چهاردیواری می‌تواند به‌عنوان اتاق‌خواب، نشیمن، اتاق بچه، آشپزخانه، سالن ورزش، فروشگاه یا اداره شخص معین برای فعالیت مشخص قرار بگیرد…ضروری است با استفاده از عواملی چون نورپردازی و چیدن مبلمان تقسیم گردد تا عملکرد هر یک دقیقاً مشخص باشد.

افراد: نیازهای یک خانواده پرجمعیت با احتیاجات فرد مجرد یکسان نخواهد بود. وجود اطفال خردسال نوع خاصی تزئین را دیکته می‌کند، خصوصیات روانی افراد خانواده و زمانی را که باهم یا جدا از هم در منزل صرف می‌کنند نیز از عوامل مهم بشمار می‌رود، در کل منظور داشتن سلیقه کلیه اعضای خانواده ضروری است.

آسایش : بدیهی است در نظر گرفتن آسایش ساکنان خانه بیش از زیبایی در آرایه‌گری واجد اهمیت خواهد بود. اتاق زیبا اما غیر قابل‌استفاده به تدریج جایگاه ارواح خواهد شد! محل کار ، زندگی یا استراحت چنانچه شرایط مناسب و راحتی فراهم نکند دارای فضای سنگین و کسالت‌بار می شود و افراد را از خود گریزان می کند نقش عمده معماری و تزئین داخلی در حقیقت ایجاد محیطی مناسب برای زیستن و فعالیت‌های انسانی می باشد.ویژگی‌های منظره اتاق، میزان نور طبیعی و خصوصیات معماری ساختمان از دیگر عواملی است که قبل از شروع تزئین باید مدنظر قرار بگیرد. این عوامل اجزا ثابتی را تشکیل خواهند داد که تغییر آن‌ها و پس از اتمام کار دیگران امکان‌پذیر نیست لذا ترکیب‌بندی طوری باید باشد که از جنبه‌های مثبت این ویژگی‌ها حداکثر بهره برده شود.

نقشه:  نقشه انجام کار، در ساختمان نو و چه تغییر آرایه یک ساختمان کهنه ، باید با در نظر گرفتن شکل فضا و پیاده کردن کامل طراحی شود. کشیدن نقشه یکی از ضروری‌ترین اقدامات می باشد. مبلمان یا تغییر رنگ‌ بر روی نقشه امری ساده و بدون خرج می باشد اما ارتکاب هر اشتباه پس از اتمام کار به قیمت صرف هزینه اضافی و دوباره‌کاری محسوب می شود. نقشه نه‌تنها فضای قابل‌استفاده را پیشاپیش نمایش می‌دهد بلکه به کمکان می‌توان تعداد و اندازه اثاثِ موردنیاز را نیز مشخص کرد.

نور: ضمن کشیدن نقشه مناطقی که نور طبیعی به داخل تابیده خواهد شد و نواحی تاریک، همچنین تعداد چراغ‌های سقفی و آباژور با تعیین محل دقیق آن‌ها قاعدتا باید مشخص گردد، محاسبه روشنایی عمومی و نقاطی که احتیاج به نور بیشتری برای مطالعه یا کاردارند واجد اهمیت خاص می باشد. سطوح اصلی اتاق شامل سقف و کف و دیوارها خواهد بود؛ پرده‌ها روکش مبل و صندلی، سطح درها و پنجره‌ها نیز سطوح کوچک‌تر را تشکیل خواهند داد. رنگ، نقش، بافت در بزرگ یا کوچک جلوه دادن اتاق بسیار مؤثر است نقوش درهم و رنگ‌های تند بر سطوح مذکور قدرت جلب‌ توجه بیشتری دارد و فضا را شلوغ و کوچک خواهند کرد. طاقچه‌ها، رف‌ها، هشتی‌ها، حوض‌ها ، باغچه‌ها و کابینت آشپزخانه مدرن یا کابینت آشپزخانه کلاسیک تنها شماری از عناصر کالبدی طراحی داخلی در ایران می باشند.

 

اصول طراحی دکوراسیون داخلی

 

 روش معماران گذشته ایرانی در به‌کارگیری این عناصر، در راستای آن بوده تا از جذابیت فرم کاسته نشود و به غنای فضا افزوده گردد. این همان هندسه همراه با تزئینات است. به نظر می‌رسد طراحی داخلی در ایران، از یک‌سو در چنبره نوستالژی‌ای طاقچه‌ها، رف‌ها وارسی‌های قدیم گرفتار مانده و از سوی دیگر به آرایه‌گری و ابعاد دراماتیک و تزئینی فضاها کاهش پیدا کرده است. با تمام این‌ها، طراحی داخلی فرآیندی است که هم‌زمان باید سویه‌های زیباشناختی و عملکردی را سامان بخشید. طراحی داخلی یک ساختمان، داستانی است که شخصیت اصلی آن خود انسان می باشد؛ دراین‌بین حضور او در این فضا، چگونگی آن و ویژگی‌های فضایی که انسان در آن قرار می‌گیرد، می‌تواند تداعی‌کننده اصولی باشد که در فوق به آن‌ها اشاره شد.

 

  • Start Publishing Date
تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

فرق کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک ؛ یکی از زیبا ترین و جذاب ترین کابینت ‌های آشپزخانه ، انواع کابینت آن است که باعث زیبایی ، جلوه و شکوه بخشیدن به ...

انواع کابینت نئوکلاسیک

آشپزخانه و زیبایی و دکوراسیون آن تاثیر بسیار زیادی در رنگ و لعاب یا همان زیبایی و دلچسب کردن خانه دارد. در زمان های قدیم اصطلاح «آشپزخانه، قلب خانه» ...

کابینت نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه اصلی ترین رکن هر خانه ای است و افراد خانواده مدت زمان زیادی را در محیط آشپزخانه سپری می کنند به همین جهت زیبایی و شیک بودن محیط ...

در این مقاله قصد داریم شما را با مدل ها، تمام ویژگی‌ها و رنگ بندی های کابینت آشپزخانه ممبران آشنا کنیم و این که کابینت آشپزخانه ممبران در چه طرح ها و ...

آشپزخانه قلب هر خانه به حساب می آید و یکی از اساسی ترین بخش های دکوراسیون منزل و دکوراسیون آشپزخانه کابینت آشپزخانه است. و از اهمیت بسیار بالایی ...

از جمله بهترین راهکارهایی تعبیه اکسسوری در کابینت آشپزخانه است که می توان از آن برای نگهداری ظروف، ابزارها و مواد غذایی خشک استفاده کرد. در واقع می ...

بخش اصلی دکوراسیون آشپزخانه را کابینت ها تشکیل می دهند و حرف اول در آشپزخانه را کابینت ها می زنند. بعد از نصب کابینت آشپزخانه ، نحوه نگهداری، شستشو و ...

با توجه به صنعتی شدن شهرها و مزایایی که در شهر نشینی و صنعتی شدن در شهرها وجود دارد، ولی معایبی هم دارد که یکی از این معایب این است که متراژ خانه ها ...

اگر شما جز افرادی هستید که به تغییرات دکوراسیون در منزل یا فنگ شویی درآشپزخانه علاقه دارید در ابتدا باید مفهوم فنگ شویی آشنا شوید و بدانید که فنگ ...

20 ایده متفاوت برای استفاده بهینه از کابینت آشپزخانه

باید بدانیم بیشتر از آنچه فکر میکنید، می‌توانند از فضای پنهان در آشپزخانه‌شان استفاده کنند، با استفاده از روش‌های متنوع و خلاقانه می‌توانید چند برابر ...

کابینت آشپزخانه براق بهتر است کابینت آشپزخانه مات

معمولا زمان تغییر دکوراسیون آشپزخانه منزل این سوال پیش می آید که کابینت آشپزخانه مات در طراحی آشپزخانه استفاده شود یا کابینت آشپزخانه براق؟ کابینت ...

آشپزخانه مدرن با آشپزخانه سنتی چه تفاوتهایی دارد؟

انتخاب سبک، تم و زمینه کلی آشپزخانه از مهمترین تصمیمات در طراحی دکوراسیون آشپزخانه می باشد، اگر می خواهید حس و حال آشپزخانه‌تان امروزی باشد باید سبک ...

آشنایی با ویژگی آشپزخانه سنتی

در طراحی دکوراسیون دو سبک مدرن و سنتی بیشتر مورد استقبال و توجه قرار گرفته است، هر کدام از این سبک ها زیبایی خاص خود را داشته ، درگذشته دکوراسیون ...

بهترین کابینت برای آشپزخانه با سقف کوتاه

کابینت آشپزخانه از نظر سبك طراحی به دو نوع كابينت‌ آشپزخانه مدرن و كابينت‌ آشپزخانه كلاسيك تفکیک شده اند. كابينت‌ آشپزخانه كلاسيك دارای ارتفاعي كمتر ...

10 مدل جدید و آشنایی با ویژگی های آشپزخانه مدرن

امروزه به دلیل پر مشغله بودن و با در نظر گرفتن فضای موجود در آپارتمان های مسکونی ، به طراحی دکوراسیون با فناوری های نوین جهت به روز رسانی دکوراسیون ...

طراحی جدید ومدرن اپن آشپزخانه

خانه‌هایی که آشپزخانه اُپن دارند باید در چیدمان و دکوراسیون آنها دقت و ظرافت بیشتری به خرج داد زیرا از تمامی قسمت ها چشم انداز دارند به همین دلیل ...

کابینت آشپزخانه ترکیبی دو رنگ سفید و رنگ چوب

در طراحی تخصصی دکوراسیون آشپزخانه انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است، انتخاب رنگ درست و متناسب با فضای آشپزخانه بخش بزرگی از طراحی ...

 انواع مدل های آشپزخانه جزیره ای

آشپزخانه جزیره ای جلوه ای زیبا لوکس و جذاب دارد و خیلی از افراد با دیدن تصاویر این نوع از آشپزخانه ها به این فکر می‌افتند آشپزخانه خود را بازسازی ...

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک بیشتر از سبک مینیمال استفاده میکنند، این سبک نوعی ساده گرایی و حداقل گرایی به  همراه خود دارد، در طراحی دکوراسیون ...

 MDF  ویژگی های کابینت آشپزخانه ام دی اف

کابینت آشپزخانه ساخته شده از ترکیبات چوبی که در وسایلی مانند سرویس خواب و کابینت و کمد و امروزه بسیار استفاده و کاربرد دارد را ام دی اف یا MDF می ...

کیفیت و انواع مدل کابینت آشپزخانه هایگلاس

کابینت آشپزخانه هایگلاس در بین انواع کابینت ها از مقاومت بالایی برخوردار است ، این کابینت آشپزخانه از چوب های ام دی اف تشکیل می شوند و تفاوت این ...

اهمیت و مراحل نصب کابینت آشپزخانه

همانطور که در مقالات قبلی گفتیم کابینت آشپزخانه در زیبایی آشپزخانه های منزل  نقش زیادی ایفا میکنند، در طراحی دکوراسیون معمولا کابنیت‌ آشپزخانه را از ...

کابینت آشپزخانه منحنی

کابینت آشپزخانه منحنی ، نوعی جدیدی از انواع کابینت آشپزخانه می باشد که از متریال MDF خام ساخته و اجرا می شود،  درب منحنی کابینت آشپزخانه به دلیل ...

50 مدل کمد دیواری جدید و شیک

در طراحی دکوراسیون اکثر افراد به دنبال الگوهای زیبا و مدل های جدید مثل مدل های سال هستند، مخصوصا اگر صحبت از چیدمان و طراحی کمد دیواری باشدبه همین ...

50 ایده و طرح کابینت آشپزخانه

اگرتصمیم به خرید کابینت آشپزخانه جدید دارید دیدن عکسهای متفاوت و مدل های گوناگون می تواند الهام بخش باشد با ایده و طرح کابینت آشپزخانه هر چه بیشتر ...

انواع دستگیره های کابینت آشپزخانه

هنگام نصب کابینت آشپزخانه همیشه سوالی که دغدغه خیلی از افراد می باشد این است که چه مدل دستگیره کابینت رو انتخاب کنیم، اینکه انتخاب دستگیره مهم است ...

2020 رنگ کابینت آشپزخانه

 مسئله انتخاب رنگ همیشه سلیقه ای بوده است ولی بحث کردن در رابطه با رنگ کابینت بسیار جذاب است البته باید گفت که هر کسی سلیقه ی خودش را برای انتخاب رنگ ...

مدل های کابینت آشپزخانه جدید 2020

برای ساخت کابینت آشپزخانه جدید اکثرا از کابینت های خارجی و مدل های قدیمی تر الگوبرداری می شود، امروزه مدل هایی که در سال جدید میلادی 2020 به بازار ...

میز صبحانه اپن آشپزخانه

میز صبحانه اپن آشپزخانه امروزه به یکی از مهم ترین تجهیزات در فضای آشپزخانه تبدیل شده است، این مدل میزها به دلیل قابلیت تاشو بودن و اشغال خیلی کم فضای ...

اهمیت یراق آلات و اکسسوری در دکوراسیون کابینت آشپزخانه

مرتب و آراسته بودن آشپزخانه نقش مهمی در دکوراسیون و چیدمان خانه داشت. کابینت ها  محیط آشپزخانه را به سمتی سوق دادند که هر شی و وسیله ای جایگاه خاص و ...

معجزه 6  اکسسوری کابینت آشپزخانه

اکسسوری در دکوراسیون داخلی اکسسوری از اجزاء اصلی ساختمان نمی باشد ولی در زیباسازی و استفاده بهینه از فضای آشپزخانه کاربرد و نقش مهمی ایفا خواهد کرد، ...

سبد سوپری کابینت آشپزخانه

امروزه استفاده از اکسسوری آشپزخانه با تنوع بسیاری در سایز و طرح های مختلف وجود دارد که هم در جنبه ی کاربردی و هم زیبایی بسیار مورد استفاده قرار ...

اصول طراحی داخلی

آرامش برای هر فرد، اگر نه در هیچ جای دیگر، حداقل در خانه باید محقق شود. انرژیهای از دست رفته طی روز را در خانه میتوان جایگزین کرد. دور هم جمع شدن ...

مقایسه کمد دیواری ریلی و کمد دیواری لولایی

قرار دادن هر وسیله در جای مشخص و مرتب بودن و شلوغ نبودن فضای خانه و اتاق­ها، یکی از ملاک­های زیبایی و نظافت در منازل می باشد. بنابراین همیشه در طراحی ...

آشپزخانه کوچک کابینت

امروزه به دلیل شرایط سخت اقتصادی، افزایش جمعیت در شهرهای کلان و کوچکتر شدن ساختمان های مسکونی اغلب آشپزخانه ها کوچک می باشند، هر چند یکی از علایق ...

آشپزخانه اعم از ساده و قدیمی، بزرگ و کوچک یا مجلل و زیبا، قلب خانه می باشد. گذشته از این­ها نحوه چیدمان لوازم آشپزخانه اهمیت دارد. در قدیم از ...

Load More